chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

آماده سازی نمودار ترید در پرایس اکشن

مقدمه


آماده سازی نمودار ترید در پرایس اکشن:

آماده سازی نمودار ترید در پرایس اکشن

شخصی که معامله گری را به عنوان یک شغل برای خودش  انتخاب می کند و به آن مشغول می شود خواه ناخواه ساعاتی را در روز پشت سیستم نشسته و نمودار بازار های مالی را بررسی می کند پس  محیط کاری معامله گر محیط پلتفرم معاملاتی او ،یعنی آن چیزی که دارد بازار را در آن دنبال می کند و رصد می کند می شود.ما در این مقاله به شما آموزش می دهیم که در روش پرایس اکشن جبل عاملی چگونه نمودار بازارهای مالی را تنظیم کنیم که بالاترین بازدهی را برای ما داشته باشند پس با ما همراه باشید.

پشنهاد میکنیم ویدیو زیر را ببینید:

انتخاب رنگ مناسب برای کندل ها و نمودار بازار


هر چند که در روش پرایس اکشن جبل عاملی به طور استاندارد و اصولی هر معامله گر نباید بیشتر از دو ساعت پشت نمودار بازارو پلتفرم خودش باشد. و بازار را رصد کند. که البته در ادامه خواهیم گفت که چطور این دو ساعت را مدیریت کنیم. و چه تایم فریمی را روزانه انتخاب کنید. و چه تایم فریمی را حتی یک دقیقه انتخاب کنید. اما مسئله ای که مهم می باشد. این است که ما به دو دلیل باید تنظیمات صحیحی را نسبت به آماده سازی نمودار ترید محیط کار خود داشته باشیم :

دلیل اول به خاطر مسائل روانشناسی و مسائل فکری است. که تاثیرات مهمی در تصمیمات معامله گر می گذارد. تمایلات و اقدامات معامله گر تاثیر مستقیم در میزان داده. و نحوه دریافت داده هایی که در بازار می بیند و بر اساس آنها تصمیم میگیرد دارد.

 در ابتدا می خواهیم از منظر روانشناسی  رنگ ها برای شما  توضیح دهیم. که اگر رنگ های صحیحی را در آماده سازی نمودار ترید انتخاب نکنیم به طور ناخودآگاه و رفته رفته در افکار و در تصمیمات ما  از حیث روانشناسی تاثیرگذار خواهد بود. و منجر به این می شود. که یا تصمیمات احساسی و هیجانی داشته باشیم و یا اینکه سلامتی خودمان را در مواردی از دست بدهیم.

 به طور مثال رنگ سفید یا رنگ های خیلی روشن مایل به سفید رو هرگز استفاده نکنید. به این خاطر که این رنگ ها منجر به آستیگمات شدن چشم می شود.

اما در روانشناسی رنگ ها به این اشاره شده که همیشه سعی کنید. که رنگ آبی را  برای پس زمینه  به کار ببرید به این خاطر که هم ثبات قدم رو در شما ایجاد می کند. یعنی اینکه باعث می شود دائما شاخه به شاخه نشوید احساسی عمل نکنید و رفتارهایتان رفتارهای پایدار خواهد بود و شما را از رفتارهای هیجانی و رفتارهای احساسی دور می کند .

  خاصیت دیگری که رنگ آبی دارد این است که دقت معامله گر را  تا سطح خیلی بالایی افزایش می دهد ،چون در روش پرایس اکشن جبل عاملی  ما نیاز به این داریم که از طریق تکنیک ها و در واقع سرنخ هایی که در این روش یاد گرفته ایم به طور دقیق بازار را بررسی کنیم  و سطحی و سهل انگارانه این کار را انجام ندهیم ،پس نیاز به دقت بالا داریم به همین دلیل باید این طیف رنگ آبی را استفاده کنیم .

   شاید این رنگ آبی به چشم تان آشنا باشد ،مثلا کاغذهای مهندسی قدیمی که روی آنها ترسیم می کردند به  همین رنگ بود یا رنگ  مدارهایی که بر روی هواپیماها و هلیکوپترها است به همین رنگ است و دلیل آن موضوع روانشناسی رنگ ها است.

  رنگ مناسب دیگری که می توانید در نمودار معاملاتی خود استفاده کنید. رنگ نارنجی می باشد، بدین گونه که مثلا برای اینکه اگر قرار باشد چیزی را روی نمودار خودتان علامت بزنید. از  رنگ نارنجی استفاده کنید. ممکن است این سوال برایتان پیش بیاید که چرا رنگ نارنجی؟ به این خاطر که معامله گر روزانه دو ساعت به طور یکنواخت روی صندلی پشت میز می نشیند. و سوخت و ساز بدن او فوق العاده کاهش پیدا می کند. و حالت خواب آلودگی و کسل بودن به او دست می دهد، در این صورت چون انرژی کاهش پیدا کرده است. معامله گر آن دقت لازم و کافی  برای تشخیص و شناسایی موقعیت های معاملاتی مناسب را ندارد.

   رنگ نارنجی منجر به این می شود که  آن میزان انرژی لازم که از نظر تاثیر روانشناسی  این رنگ روی ما انسان ها دارد  در مغز ما تامین شود  و آن احساس خستگی و کسل بودن و خواب آلودگی در معامله گر تا حد زیادی بر طرف شود.

   رنگ بعدی رنگ طلایی است. رنگ طلایی برای اطمینان معامله گر در تصمیمات و همچنین بر حافظه ی او تاثیر گذار است .

  برای  انتخاب رنگ مناسب برای کندل هایی که نمودار بازار را تشکیل می دهند. به جای اینکه رنگ سبز ، آبی یا قرمز پررنگ و رنگ های تند به کار ببرید از رنگ های ملایم تر استفاده کنید. تا زمانی که بازار باز است و  کندل در حال حرکت است. اگر این کندل حرکت هیجانی چشمگیری ، چه به صورت صعودی چه به صورت نزولی داشت رفتار شما هیجانی نشود و به خاطر انتخاب نامناسب رنگ آن کندل، فکر نکنید که دارید از بازار عقب می افتید .

نتیجه گیری


ما انسان ها متاسفانه همیشه درگیر مسئله ای  به نام سندروم فومو هستیم. سندروم فومو به این صورت است که شخص خیلی از مواقع فکر می کند. که از یک موقعیتی و یک فرصتی دارد عقب می افتد. و ممکن است آن را از دست بدهد بنابراین  خیلی در تلاش است که سریعا آن موقعیت را به دست بیاورد. در این صورت اقدامات و عملکرد آنها بر اساس این سوگیری و این ضعف می شود. نه بر اساس منطق و آن سرنخ ها و تکنیک هایی که در پرایس اکشن جبل عاملی یاد گرفته است. و باید از آنها استفاده کند، پس به خاطر اینکه تاثیرات فومو را بر روی تصمیمات و اقدامات خودمان به حداقل ممکن برسانیم. باید از رنگ های تند برای کندل ها استفاده نکنیم.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نوزده − یازده =