چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

آیا استیبل کوین ها می توانند سیستم مالی را تکه تکه کند؟

چرا صحبت جک دورسی و ایلان ماسک بر سر بیت کوین، می تواند تاثیر زیادی بر بازار رمزارز داشته باشد
آیا استیبل کوین ها می توانند سیستم مالی را تکه تکه کند؟

ارزش بازار کلی استیبل کوین ها در پایان ماه می، رکورد 100 میلیارد دلار را شکست. در حال حاضر دولت و نهادهای نظارتی ایالات متحده به سرمایه گذاران به دلیل این واقعیت هشدار می دهند که مقادیر زیادی استیبل کوین وجود دارد که در حال دور زدن قوانین سیستم بانکی ایالات متحده است.

مقاله ای که امروز توسط بلومبرگ منتشر شد، بیانگر این موضوع است كه نهادهای نظارتی و مقامات فدرال رزرو نگران عدم محافظت سرمایه گذاران در برابر استیبل کوین هایی هستند که احتمالاً بدون پشتوانه هستند.

علاوه بر این، اندازه گسترده بازار استیبل کوین باعث شده است که بسیاری از آنها حتی قوانین سیستم بانکی ایالات متحده را لمس نکنند، و به گفته قانون گذاران، این امر می تواند باعث پنهان کردن معاملات غیرقانونی شود.

لو مناند، فارغ التحصیل دانشکده حقوق کلمبیا، هفته گذشته در قسم نامه خود به یک کمیته فرعی بانکداری سنا در مورد استیبل کوین ها صحبت کرد:

“آنها برای کاربرانشان خطرناک هستند و با افزایش رشد شان، برای سیستم مالی گسترده تر هم خطرناک می شوند،”

به نظر می رسد دو نوع نگرانی از دولت سرچشمه می گیرد. اول، اینکه سرمایه گذاران متوجه نمی شوند تحت پوشش بیمه سپرده های فدرال نیستند. ثانیاً، بازیگران شرور می توانند از استیبل کوین ها برای انتقال پول بدون استفاده از سیستم بانکی استفاده کنند و بدین ترتیب از AML پرهیز کنند و فعالیت های نامشروع انجام دهند.

سناتور الیزابت وارن، طی هفته های اخیر در مورد موضع گیری های ضد رمزارز خود، استیبل کوین ها را “اوراق وایلدکت” نامید. وی خواستار صدور ارزهای دیجیتالی از سوی فدرال رزرو شد که مزایای استفاده از استیبل کوین را داشته باشد، اما خطرات مرتبط با آن را نداشته باشد.

در حقیقت، فدرال رزرو آخرین بانک مرکزی بود که نشان داد در حال بررسی بقای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)  است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که استیبل کوین ها خطراتی را برای سیستم مالی ایجاد می کنند.

لائل برینارد، فرماندار بانک فدرال، گام خود را فراتر گذاشت و بیان کرد که افزایش استفاده از استیبل کوین ها می تواند باعث تکه تکه کردن سیستم مالی شود و گفت که این موضوع می تواند روی خانواده ها و مشاغل ایالات متحده تأثیر بگذارد.

استیبل کوینی که بیشترین ارزش بازار را دارد تتر با ارزش بازار 62 میلیارد دلار و USDC با ارزش بازار 24 میلیارد دلار است. سالهاست که تتر مورد اتهاماتی قرار گرفته است که از استیبل کوین های خود، 100% پشتیبانی نمی کند. با این حال، این شرکت گفته است که استیبل کوین آن توسط دارایی های مختلف و نه فقط پول نقد پشتیبانی می شود. این پشتیبانی شامل اوراق قرضه شرکتی و فلزات گرانبها است.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اطلاع رسانی ارائه شده است. محتوای آن به عنوان مشاوره حقوقی، مالیاتی، سرمایه گذاری، مالی یا سایر موارد ارائه یا در نظر گرفته نشده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =