اتریوم به 3000 دلار میرسد

برای اولین بار، اتریوم به مرز 3000 دلار میرسد که رقمی بزرگتر از بانک آمریکاست

برای اولین بار، اتریوم به مرز 3000 دلار میرسد که رقمی بزرگتر از بانک آمریکاست

ممکن است رشد بیشتری در انتظار بزرگترین پلت فرم قرارداد هوشمند دنیا باشد.
امروز توکن ETH اتریوم با رسیدن به مرز 3000 دلار ، کل بازار را از نظر روانی تحت الشعاع قرار داد و تا زمان انتشار این خبر، به 3،003 دلار در بازار بایننس رسید.

قیمت ETH در چندین صرافی بزرگ از جمله Bybit(بای بیت) ، Coinbase (کوین بیس) و BitMEX (بیت مکس) به نقطه عطف خود رسیده است.
این افزایش ناگهانی به اتریوم کمک کرده است تا از ارزش بازار موسساتی مانند کمپانی والت دیزنی و بانک آمریکا پیشی بگیرد. در این هفته لایه اول بزرگترین قرارداد هوشمند دنیا 24 درصد رشد داشته و به 346.72 میلیارد دلار رسیده است.

در مقایسه با آن، ارزش بازار بیت کوین در حال حاضر 1.079 تریلیون دلار است که کمتر از ارزش بازار فلز گرانبهای نقره باه ارزش 1.416 تریلیون دلار و بیشتر از کمپانی رسانه اجتماعی فیس بوک به ارزش 923.12 میلیارد دلار می باشد.
این روند چشمگیر بر این حدس و گمان جدید دامن زده است که اتریوم می تواند ورق را برگرداند و از بیت کوین، بزرگترین ارز دیجیتال جهان پیشی بگیرد.
مقاومت ها و جریانهای مخالف متعدد، مسئول این پیشرفت اتریوم هستند. اولین جریان مخالف، افزایش روزافزون فعالیت در این زنجیره، از جمله از سوی نهادهای سازمانی است:

اوایل هفته بانک سرمایه گذاری اروپا اعلام کرد که با همکاری نهادهای بانکی مانند گلدمن ساکس ، اوراق قرضه دیجیتالی دو ساله به ارزش 121 میلیون دلار منتشر خواهد کرد.

اخیراً سود و بهره خرده فروشی نیز در DeFi افزایش یافته است ، و ارزش کلی آن به اوج حیرت انگیز بالاتر از 100 میلیارد دلار رسیده است.
با وجود این، ممکن است هارد فورک “لندن”، که شامل بررسی EIP-1559 الگوی هزینه اتریوم و تغییر آشکار ETH 2.0 به یک الگوی اجماعی اثبات سهام می باشد، وقایع مهمی باشند که سرمایه گذاران پیش بینی می کنند.

انتظار می رود این به روزرسانی های شبکه، هزینه ها را به طور قابل توجهی کاهش دهد و میزان پاداش اتریوم به ماینرها افت کند – که در عوض انتظار می رود فشار از سمت فروش بر دارایی کاهش یابد.
دیوید هافمن ، مجری شرکت رسانه ای آموزشی اتریوم Bankless (بنکلس)، این نوآوریهای مختلف را معادل سه “هالوینگ” جداگانه دانسته است،

اتفاقی که تقریبا هر چهار سال یکبار می افتد که در آن یارانه بلوک بیت کوین به نصف کاهش می یابد. تصور می شود که هالوینگ ها در افزایش قیمت بیت کوین نقش مهمی دارند.
با این حال ، اتریوم رقیبانی در قالب دیگر زنجیره های لایه یک قرارداد هوشمند دارد. تا حدی محبوبیت روزافزون اتریوم موجب هزینه های معاملاتی گزاف در این زنجیره شده است

(اگر چه در هفته های اخیر تا حدی فروکش کرده است)، و در صورت نبود راه حلهای عملی مقیاس گذاری لایه 2 مثل رول آپ، فعالیت زنجیره های متعدد رقیبان افزایش خواهد یافت.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉