چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)

در حالی که پیشگامان دلار دیجیتال در ایالات متحده آمریکا به پیشرفت خود ادامه می دهند، مدیرعامل  بایننس نسبت به معایب ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)  هشدار می دهد.

در حالی که پیشگامان دلار دیجیتال در ایالات متحده آمریکا به پیشرفت خود ادامه می دهند، مدیرعامل بایننس نسبت به معایب ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC)  هشدار می دهد.

بنابر نظر مدیرعامل بایننس چانگ پنگ ژائو، هیچگاه کاربرد ارزهای دیجیتال بانک مرکزی مثل استفاده از رمز ارزهایی همچون بیت کوین پیشنهاد نمی شود.

چانگ پنگ ژائو مدیر عامل شرکت بایننس، روز دوشنبه در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت:  رمزارزهایی مثل بیت کوین (BTC) و اتر (ETH) “برای مدتی” با ارزهای دیجیتال محدودتر مانند یوان دیجیتال چین همراه خواهند شد.

طبق گفته ژائو ، یکی از ویژگی های اصلی رمز ارزهایی  مانند بیت کوین (BTC)،  کاربرد آزاد و عرضه محدود آن است که ارزهای دیجیتال بانک مرکزی چنین ویژگی ندارند.

وی اظهار داشت: “در پایان روز، کاربران به این ویژگیهای اصلی اهمیت می دهند.”

ژائو گفت که اختلاف بین دو نوع دارایی دیجیتال می تواند از جذابیت ارزهای منتشر شده توسط بانک مرکزی برای افراد علاقه مند به صنعت رمزارزها بکاهد. وی خاطرنشان كرد: “بیشتر ارزهای دیجیتال بانك مركزی تحت کنترل و بازبینی شدیدی قرار می گیرند.”

برخلاف یک ارز فیات (ارز بی پشتوانه) مانند دلار ایالات متحده آمریکا، بزرگترین رمزارز جهان ، بیت کوین ، محدودیت عرضه دارد ، یعنی هرگز بیش از 21 میلیون بیت کوین در جهان وجود نخواهد داشت.

بسیاری از طرفداران و حامیان رمز ارزها با اشاره به تورم ناشی از چاپ پول اظهار داشتند که بیت کوین می تواند به عنوان یک مانع بالقوه برای جلوگیری از فاجعه ارز فیات ظاهر شود.

اظهارات ژائو در مورد رمز ارزهای بانک مرکزی  (CBDC) در حالی منتشر می شوند که ایالات متحده آمریکا با برنامه های رمز ارز بانک مرکزی  (CBDC) خود پیش می رود و روز دوشنبه، پروژه غیرانتفاعی دلار دیجیتال، پنج برنامه  دلار دیجیتال آزمایشی را اعلام کرده است.

برای ادامه بررسی ها طی 12 ماه آینده، این سازمان با شرکت بزرگ حسابداری، شرکت اکسنچر، همکاری کرد ، شرکتی که از سال 2019 با کمک بانک مرکزی سوئد، یک رمز ارز بانک مرکزی (CBDC) توسعه داده است.

هفته گذشته، جروم پاول ، رئیس بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا، علیرغم تلاش های جدید دلار دیجیتال، بار دیگر تصریح کرد که به دست آوردن اصولی دلار دیجیتال بسیار مهم تر از این است که آن را برای اولین بار به دست آورد. پاول قبلاً درباره رمز ارزهای  بانک مرکزی (CBDC)، حریم خصوصی و امنیت کاربران ابراز نگرانی کرده بود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش − سه =