استاپ مناسب با پرایس اکشن

استاپ مناسب با پرایس اکشن.
چرا قرار دادن یک استاپ مناسب هنر است؟

چرا قرار دادن یک استاپ مناسب هنر است؟


موضوع این مبحث را با یک سوال آغاز میکنیم:

آیا تاکنون برایتان اتفاق افتاده است که، معاملاتی را انجام دهید، که حد ضررهای آنها بعد از فعال شدن، قیمت بلافاصله در محدوده سود شما حرکت کرده و شما ضرری را در بازار متحمل شده و سپس از بازار حذف شده باشید؟ 

و یا در حالت دیگری، سعی شما براین بوده است .که یک حد ضرر بسیار کوچک داشته باشید، یعنی معاملهای با هزینه بسیار کم را برای خود ایجاد کنید.

 و در نمودارهایتان به دنبال بهانههایی بودهاید تا بتوانید این حد ضرر را نزدیکتر قرار دهید. یا حتی به تایم فریمهای پایینتر حرکت کرده، تا بتوانید حد ضررتان را کوچیکتر کنید.

مساله قابل تامل در اینجا، این است که، تراکم دستورات معاملاتی که منجر به تغییر و تقویت حرکات قیمت میشوند، هرگز تغییر نمیکنند. 

اگر شما در پی قرار دادن یک حد ضرر دقیقتر یا یک حد ضرر امن هستید. که حتی برای رسیدن به چنین نتیجهای،تایم فریم را نیز تغییر میدهید، نباید تمرکزتان روی حد ضرر باشد.

باتوجه به اینکه، افراد یا معامله گران، توانایی تغییر جریان سفارشات را ندارند. بهترین راه برای معاملهگران، این است که، تمرکز خود را روی بالابردن مهارت و دانش خود قرار دهند.


 از این طریق، استاپ مناسب با پرایس اکشن


این امکان را دارند که در معاملات با قیمتهای بهتر وارد شوند. یعنی زودتر وارد معامله شوند تا هزینه آنها کمتر شده و حد ضرر کوچکتری را تجربه کنند.

راهکار پیشنهادی ما برای کسب دانش و مهارت لازم در کلیه بازارهای معاملاتی، استفاده از استاپ مناسب با پرایس اکشن جبل عاملی است. 

راهکاری بسیار دقیق و اصولی، که تنها از طریق مشاهده تغییرات قیمت، و بدون نیاز به هیچگونه الگو یا نموداری اجرا میشود. و شما بدون فوت وقت، و در چند ثانیه، بهترین مسیر را برای معاملات خود تعیین نموده، و کمترین حد ضرر را مشاهده خواهید کرد.

همانطور که پیشتر نیز اشاره کردیم، میزان دانش و مهارت شما، موضوعی قابل تغییر است. و شما توانایی بالا بردن سطح دانش و مهارت خود را دارید. اما وجود تراکم دستورات معاملاتی روی بازارها، موضوعی غیر قابل تغییر است.

بنابراین، چنانچه شما معاملاتی داشتهاید که بعد از ورود به معامله، مشاهده کردهاید که قیمت، پس از اینکه از حد ضرر خارج شدید، در محدوده سود شما حرکت کرده، در چنین شراطی باید بدانید که، به صورت کاملا فاحش، حد ضرر را اشتباه تشخیص دادهاید.

بسیار مشاهده شده که فرد، با قرار گرفتن در چنین شرایطی، احساس خوشحالی داشته و گمان میکند که رفتار تحلیلی درستی را انجام داده، در حالیکه سخت در اشتباه است.

چرا که حد ضرر بایستی آنقدر دقیق تعیین شده باشد، یعنی درست جایی که تراکم دستورات معاملاتی که در جهت مخالف معامله ما وجود دارد، آنقدر زیاد باشد که، زمانیکه قیمت به نقطه موردنظر معاملهگر رسید، فرد اطمینان داشته باشد، که آن نقطه، آخرین سنگر برای نجات آن معامله است.

در آخر این مقاله شمارو دعوت میکنم به دیدن ویدیویی که احمدرضا جبل عاملی در رابطه با حد ضرر به خوبی توضیح داده اند:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − شانزده =