یکی از مقامات بانک مرکزی چین می گوید بیت کوین و استیبل کوین ها، امنیت مالی را تهدید می کنند

یکی از مقامات بانک مرکزی چین می گوید بیت کوین و استیبل کوین ها، امنیت مالی را تهدید می کنند

در جلسه توجیهی سیاست های شورای دولتی که صبح امروز برگزار شد. فان ییفی، معاون رئیس بانک خلق چین، اظهار داشت که بیت کوین و استیبل کوین ها، سوداگرانه هستند. و آنها امنیت مالی و ثبات اجتماعی را تهدید می کنند. وی همچنین نحوه اجرای آزمایشی رنمینبی دیجیتال را بیان کرد.

در طول جلسات توجیهی سیاست های شورای دولتی، خبرنگار AFP از فن ییفی در مورد آنچه بانک مرکزی در مورد سوداگری ارز مجازی انجام می دهد سوال پرسید. ییفی پاسخ داد که “نماینده معمولی” این نوع ارز دیجیتال، بیتکوین و “اصطلاحاً” استیبل کوین ها می باشد.

“این ارزها در نوع خود به ابزاری سوداگرانه تبدیل شده اند. وقتی این اتفاق در بازار می افتد. خطرات بالقوه ای نیز بوجود می آید که امنیت مالی و ثبات اجتماعی را تهدید می کنند. در عین حال، به ابزاری برای پرداخت برخی پولشویی ها و فعالیت های اقتصادی غیرقانونی نیز تبدیل می شوند. “

وی مجدداً تأكید كرد كه استیبل کوین ها، به طور ویژه می توانند به طور بالقوه “ریسک ها و چالش هایی” را به سیستم پولی بین المللی وارد كنند. وی اذعان کرد که این بانک از این بابت نگران است، و از قبل اقدامات دیگری انجام داده است.

وی گفت که بانک مرکزی به مطالعه و مشاهده ارزهای دیجیتال خصوصی ادامه می دهد، اما در عین حال این بانک “با قوت” در حال تبلیغ و توسعه ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC)  است.

وی اظهار داشت كه CBDC ها را می توان به دو نوع تقسیم كرد: یكی از آنها واحد پول “عمده ” بانك مركزی است. كه برای تسویه حسابهای با ارزش زیاد توسط بانكهای تجاری و سایر نهادهای سازمانی مورد استفاده قرار می گیرد. نوع دیگر برای سهامداران خرد است که توسط عموم مردم برای معاملات روزانه استفاده می شود.

یوفی اذعان کرد که این بانک نگران است که CBDC های خرده ممکن است اثرات منفی بر سیستم مالی داشته باشند. خواه این امر به دلیل “بی توجهی مالی”، تضعیف سیاست های پولی یا “تشدید کار بانک ها” باشد.

وی اظهار داشت که بانک وی در مرحله “آزمایش” رنمینبی دیجیتال است. و گسترش دامنه این برنامه همچنان ادامه خواهد یافت. وی گفت که “روش دعوت از لیست سفید” برای این برنامه اکنون ده میلیون کاربر دارد.

وی گفت که اجرای بعدی در بازیهای المپیک زمستانی پکن خواهد بود.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اطلاع رسانی ارائه شده است. از اطلاعات گزارش شده در این مقاله به عنوان مشاوره حقوقی، مالیاتی، سرمایه گذاری، مالی یا سایر موارد استفاده نکنید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 9 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉