چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

ایالات متحده 10 میلیون دلار رمزارز، به اطلاع دهندگان فعالیت های دارک وب پاداش می دهد

ایالات متحده 10 میلیون دلار رمزارز، به اطلاع دهندگان فعالیت های دارک وب پاداش می دهد

وزارت خارجه ایالات متحده، برای ایجاد انگیزه در گزارش فعالیت های دارک وب که تهدیدی برای کشور است، یک برنامه پاداش برای عدالت(RFJ)  ایجاد کرده است.

به عنوان بخشی از مأموریت وزارت خارجه آمریکا برای مقابله با جنایات مرتبط با فضای مجازی، آنها مبلغ 10 میلیون دلار برای “شناسایی یا افشای مکان هر شخصی پیشنهاد داده اند که در جهت یا تحت کنترل یک دولت خارجی، در فعالیت های سایبری مخرب علیه زیرساخت های حیاتی ایالات متحده در نقض قانون کلاهبرداری و سوء استفاده از رایانه (CFAA)  شرکت دارند.”

مسائل مربوط به امنیت ملی مربوط به جرایم سایبری اخیراً خبرساز شده است. و جرایم مربوط به رمزارزها مانند هک شبکه آن، توجه جهانی را به تاثیر جرایم سایبری جلب کرده است. هفته گذشته هکرها بزرگترین هک DeFi در تاریخ را در Poly Network. یک پروتکل میان زنجیره ای، با بیش از 600 میلیون دلار رمزارز مختلف انجام دادند.

در حالی که مدتی است که برنامه RFJ در جریان است، این اولین فرصتی است که خبرچینان می توانند پاداش خود را با رمزارز دریافت کنند. یکی از مقامات وزارت خارجه در مورد راه اندازی این برنامه اظهار داشت:

“ما مدتی است روی این برنامه کار می کنیم و اکنون زمان خوبی برای اجرای این برنامه است. که ما توانستیم این موضوع را توسعه دهیم زیرا زیرساخت های مهم و باج افزارها در صدر چرخه خبری قرار دارند. بنابراین می توان گفت که نگرانی اصلی دولت آمریکا همین موضوع است. “

یکی دیگر از مقامات در مورد تصمیم برای ارائه رمزارز در این شرایط اظهار داشت، احتمالاً مناسب تر است:

“چیزی در دارک وب که اجازه ناشناس بودن کامل و سطح اولیه امنیت را می دهد. احتمالاً برای آن افراد مناسب تر است.”

برنامه پاداش برای عدالت، تقریباً چهل سال است که ادامه دارد. و بیش از 150 میلیون دلار به افرادی که “اطلاعات مفید ارائه می دهند. و تروریست ها را پشت میله های زندان قرار می دهند. یا از اقدامات تروریستی بین المللی در سراسر جهان جلوگیری می کند” پرداخت می کند.

نمایندگان این برنامه، اخیراً در کنفرانس سایبری Black Hat. در لاس وگاس شرکت کردند تا ابتکار جدید وزارت امور خارجه را تبلیغ کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + 7 =