چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

ایلان ماسک، زمان شروع قبول بیت کوین بعنوان روش پرداختی برای تسلا را اعلام کرد

ایلان ماسک موافقت کرد که در رویداد بیت کوین با جک دورسی مدیر عامل توییتر صحبت کند
ایلان ماسک، زمان شروع قبول بیت کوین بعنوان روش پرداختی برای تسلا را اعلام کرد

ماسک به توئیت Cointelegraph درباره مدیر عامل شرکت سیگنیا، مگدا ویرزیکا، پاسخ داد که از SEC خواسته بود تا در مورد دستکاری قیمت بیت کوین از ایلان ماسک بازجوئی کند.

مدیر عامل تسلا، ایلان ماسک، گفت که شرکت خودروهای برقی وی پس از تأیید استفاده ی استخراج کنندگان از انرژی پاک، شروع به قبول پرداخت با بیت کوین می کند و ابراز امیدواری کرد که ترس، عدم قطعیت و تردید در مورد دارایی های دیجیتال به زودی فروکش می کند.

ماسک به توئیت Cointelegraph درباره اتهامات اخیر مدیر عامل شرکت سیگنیا، مگدا ویرزیکا، پاسخ داد. این مدیر عامل از کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده خواست تا از این میلیاردر به دلیل دستکاری قیمت بیت کوین بازجوئی کند.

این گفته نادرست است تسلا فقط 10% از دارایی های خود را فروخته تا تأیید کند که بیت کوین بدون جابجایی بازار به راحتی قابل نقد شدن است.

“هنگامی که تأیید شود که استخراج کنندگان (50 ~)) از انرژی پاک با روند مثبت آینده استفاده می کنند، تسلا اجازه می دهد که شرکتش، قبول بیت کوین بعنوان روش پرداخت را از سر بگیرد.”

طبق گفته Wierzycka، ماسک آگاهانه قیمت بیت کوین را فقط برای فروش “بخش بزرگی از دارایی های خود در اوج قیمت” پمپ کرد.

ماسک روز یکشنبه در پاسخ گفت: “این حرف نادرست است.” “تسلا فقط 10٪ از دارایی های خود را فروخته تا تأیید کند که بیت کوین بدون جابجایی بازار به راحتی قابل نقد شدن است.”

بنا بر گزارش Cointelegraph، ماسک در آوریل اذعان کرد که تسلا برای اثبات نگهداشتن این رمز ارز به عنوان جایگزین پول نقد، بخشی از دارایی های بیت کوین خود را فروخته است. فقط یک ماه قبل، این میلیاردر تأیید کرد که تسلا 5/1 میلیارد دلار بیت کوین را به ترازنامه خود اضافه کرده و قبول این رمز ارز مجازی را به عنوان روش پرداخت برای خودروهای خود آغاز می کند.

با این حال، استقبال تسلا از بیت کوین به عنوان یک روش پرداخت زیاد دوام نیاورد و بعد از مدت کوتاهی او از نگرانی خود در مورد مصرف انرژی این رمز ارز صحبت کرد. در تاریخ 12 ماه می، ماسک در توئیتر خود نوشت که شرکت وی به دلیل “استفاده سریعتر شبکه بیت کوین از سوخت های فسیلی …”، دیگر پرداخت با بیت کوین را نمی پذیرد.

توییت ماسک همزمان با انبوهی از عناوین خبری منفی در مورد مصرف انرژی بیت کوین، قصد چین برای ممنوعیت استخراج بیت کوین و افزایش قیمت بیش از حد رمزارز که نشانه های ضعف را نشان می داد، رخ داد. این چرخه خبر یکی از غم انگیزترین قسمت های بیت کوین را رقم زد و باعث افت 54 درصدی از اواسط آوریل تا اواسط ماه می شد.

ایلان ماسک: “من هیچ بیت کوینی نفروخته ام”.

روز یکشنبه، ماسک زمینه ای را فراهم کرد تا اعلام کند که چه زمانی تسلا مجدد پرداخت بیت کوین را می پذیرد.

“هنگامی که تأیید شود که استخراج کنندگان (50 ~)) از انرژی پاک با روند مثبت آینده استفاده می کنند، تسلا اجازه می دهد قبول بیت کوین بعنوان روش پرداخت را از سر بگیرد.”

طبق گزارش Cointelegraph، ماسک اخیراً توسط مایکل سایلور، مدیرعامل MicroStrategy به جلسه استخراج کنندگان بیت کوین دعوت شد. شورای استخراج بیت کوین، یک نهاد داوطلبانه و خودتنظیمی صنعتی است که بعد از برگزاری جلسه برای استفاده از گزینه های انرژی تجدیدپذیر بیشتر و تقویت شفافیت استخراج رمزارزها، تشکیل شد.

با وجود تمام انتقادهایی که در مورد استخراج بیت کوین وجود دارد، تخمین زده می شود که اکثر قشر استخراج کننده از گذشته از منابع انرژی جایگزین استفاده می کرده اند. یاسین المانجرا، تحلیلگر شرکت Ark Investments، در ماه آوریل به CNBC گفت که تقریباً سه چهارم استخراج کنندگان از منابع بدون کربن در عملیات استخراج رمز ارز خود استفاده می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × 3 =