ایلان ماسک در مورد “سبز بودن” مصرف انرژی بیت کوین متقاعد نشده است

ایلان ماسک موافقت کرد که در رویداد بیت کوین با جک دورسی مدیر عامل توییتر صحبت کند
ایلان ماسک در مورد "سبز بودن" مصرف انرژی بیت کوین متقاعد نشده است

ایلان ماسک بار دیگر در بحث در مورد مصرف انرژی بیت کوین مداخله کرد.

این بار ایلان ماسک مستقیماً مورد انتقاد مدیرعامل صرافی کراکن، جسی پاول، قرار گرفت. پاول طی مصاحبه ای اظهار کرد که بیت کوین، “سبزتر” از آنچه منتقدان (ماسک) ادعا می كنند، می باشد.

سپس پاول افزود:

“بیت کوین “سبزتر” از آنچه منتقدان می گویند است. “من فکر می کنم که ایلان ماسک باید مطالعه بیشتری در مورد مصرف انرژی بیت کوین انجام دهد.”

پاسخ مستقیم ایلان ماسک به پاول از طریق توییتر ارسال شد. مدیر عامل تسلا از پاول پرسید که با چه داده های عینی می تواند این ادعا را داشته باشد.

ایلان ماسک و مصرف انرژی بیت کوین

در حقیقت، مدتی است که گمانه زنی ها مبنی بر این موضوع وجود دارد که حدود 70٪ از برق مصرف شده توسط استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تأمین می شود، اما هیچ مدرک مشخصی در مورد این موضوع وجود ندارد. در واقع، تخمین های دیگری نیز وجود دارد که ادعا می کنند مصرف انرژی این رمزارز، “سبز” و در واقع زیر 50٪ است.

بنابراین در حالی که به نظر می رسد پاول از این فرضیه مصرف پایین انرژی حمایت می کند، اما ماسک تردید دارد، و علت تردید او این است که هیچ مدرک مشخص و غیر قابل انکاری برای حمایت از آن وجود ندارد.

چند روز پیش، وقتی خود ماسک گفت که تسلا می تواند به پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت بازگردد، وی همچنین اظهار داشت که این امر تنها به شرط استفاده از حداقل انرژی ،50٪ توسط استخراج کنندگان امکان پذیر خواهد بود.

هنوز چنین تأییدی وجود ندارد، زیرا فقط برآوردهایی وجود دارد که با شواهد معتبر تأیید نمی شود.

بنابراین ماسک ادعاهای پاول را زیر سوال نبرد، اما وی این سوال را مطرح کرد که آیا می توان این ادعاها را قطعی دانست.

به عبارت دیگر، این احتمال وجود دارد که وی تصور کند که مصرف انرژی فعلی بیت کوین، اثرات زیست محیطی چندان جدی ندارد، اما از آنجایی که نمی تواند این موضوع را با قطعیت بیان کند، احساس می کند نباید فقط به تخمین هایی اعتماد کرد که از نظر تئوری نیز می تواند. اشتباه باشد

باید گفت که به دست آوردن داده های مشابه برای کشورهایی که آزادی بیان در آنها گسترده تر است بسیار آسان تر است، در حالی که در کشورهایی مانند چین، یکی از مراکز جهانی استخراج بیت کوین که آزادی بیان در آنها وجود ندارد، کمتر است. بنابراین تأمین خواسته های ایلان ماسک در این زمینه ی به خصوص دشوار است، مگر اینکه فعالیت های استخراج مزارع در چین بسیار کاهش یابد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 3 =