ایلان ماسک معروف به پدر دوج کوین، قدرت نهایی پمپ قیمت دوج کوین را از دست داده است

ایلان ماسک معروف به پدر دوج کوین، قدرت نهایی پمپ قیمت دوج کوین را از دست داده است

ایلان ماسک در فضای رمزارز از خودش به عنوان “پدر دوج کوین” یاد می کند. طی هفته های گذشته، اظهار نظرهای اخیر وی در توییتر در مورد دوج کوین و بیت کوین نتوانست تاثیر قابل توجهی بر حرکت این رمزارزها گذارد. و این موضوع باعث شد که فالوور های “سرمایه گذار” وی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی به سرعت از بین روند. قبلا اینگونه بود که اظهار نظر او باعث ایجاد حرکات قابل توجه قیمت این دارایی ها می شد.

بیشتر مشکلات او پس از عدم موفقیت وی در بالا بردن قیمت دوج کوین در 8 می شروع شد. زیرا پس از صحبت در مورد دوج کوین، قیمت این رمزارز 18% در آن روز سقوط کرد. و پس از آن 71 دلار و 24٪ کاهش بیشتر در 19 می را تجربه کرد. به گفته برخی از مفسران توییتر، این امر ناشی از اظهارات وی در مصاحبه 8 می در برنامه زنده تلویزیونی SNL و نامیدن دوج کوین بعنوان یک رمزارز ” شلوغ” بود. این صحبت باشد که بینندگان این برنامه، نظر وی را منفی در نظر گیرند. و باعث شد که دوج کوین در عرض چند دقیقه، افت قابل توجهی را تجربه کند.

ایلان ماسک مورد انتقاد برخی از افراد ناراضی از جمله مدیر عامل شرکت بایننس، CZ قرار گرفته است. زیرا به دلیل موقعیت تاثیرگذاری بالایی که او در اختیار دارد. می تواند از این فرصت برای دستکاری قیمت های رمزارز استفاده کند، و اظهارنظرهای غیرمسئولانه کند.

“قدرتی بزرگتر با مسئولیت زیاد، عالی است. قدرتی عالی در رمزارز با “شوخی” تصادفی، عالی و خنده دار نیست.”

به عنوان مثال، در 13 ماه می، ایلان ماسک پستی قرار داد. که نشان می داد تسلا خرید خودروهای خود با استفاده از بیت کوین را به حالت تعلیق درآورده است.

“ما نگران استفاده روزافزون از سوختهای فسیلی برای استخراج و معاملات بیت کوین هستیم. به ویژه ذغال سنگ که دارای بیشترین میزان انتشار آلاینده نسبت به هر نوع سوخت دیگر است”

این صحبت در حالی صورت گرفت که بیت کوین در یک محدوده حساس و بحرانی، 47،215 دلار بود. زیرا به نظر می رسید قیمت از افت 10 می، در کف ترین سطح خود قرار دارد. و اطمینان از بازپس گیری قیمت وجود دارد. اما بعد از انتشار این پست توسط ایلان ماسک، قیمت آن بیشتر کاهش یافت و کف حمایتی خود را از دست داد.

“من با ماینرهای بیت کوین آمریکای شمالی صحبت کردم. آنها متعهد شدند که از انرژی های تجدیدپذیر فعلی و برنامه ریزی شده استفاده کنند. و از ماینرهای WW خواستیم که این کار را انجام دهند. این خبر امیدوار کننده است. “

اگرچه به نظر می رسد اعلام ملاقات با استخراج کنندگان بیت کوین در آمریکای شمالی، قیمت بیت کوین را کمی بیشتر از 5/34 دلار به 5/39 هزار دلار افزایش دهد. اما این حرکت صعودی به سرعت محو شد و بازار را به یک سقوط دیگر فرو برد.

قیمت بیت کوین به سرعت به قیمت اول ژوئیه رسید. علی رغم اینکه ایلان ماسک توئیتی را برای تبلیغ دوج کوین ارسال کرد، اما به نظر می رسید. که این رمزارز حتی بیشتر افت کند، و در آن روز حدود 91/8٪ کاهش یافت. به همین ترتیب، در تاریخ 2 ژوئیه، او عکسی را منتشر کرد که پیشنهاد می کرد دوج کوین به روند صعودی بر می گردد، اما مجدد این اتفاق رخ نداد.

بعد از این قضایا، از نظر بسیاری از افراد، ایلان ماسک دیگر آنقدر قدرتمند و تاثیرگذار نبود که بتواند روی فضای رمزارز حساب کند. سرمایه گذاران متوجه شدند که جهت بازار به سمت عرضه و تقاضا پیش می رود و فقط تحت تاثیر یک نفر قرار ندارد. آنها بدین ترتیب چشم خود را بر روی صحبت های پدر دوج کوین بستند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 1 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉