ایلان ماسک نمی تواند در مورد بیت کوین صحبت نکند و به همین دلیل اعتبار وی در حال از بین رفتن است

ایلان ماسک موافقت کرد که در رویداد بیت کوین با جک دورسی مدیر عامل توییتر صحبت کند
ایلان ماسک نمی تواند در مورد بیت کوین صحبت نکند و به همین دلیل اعتبار وی در حال از بین رفتن است

انتقاد مکرر مدیر عامل تسلا از بیت کوین، احساسات افراد نسبت به وی را در شبکه های اجتماعی جریحه دار کرده است و برخی می ترسند این موضوع روی شرکت اش هم نیز تأثیر منفی بگذارد.

قیمت بیت کوین پس از آنکه روز پنجشنبه به 39500 دلار رسید، اکنون به 36،250 دلار نزدیک شده است. در اصل، حرکت معاملات این رمز ارز در محدوده ای که مطابق با انتظار بازار است ادامه دارد.

همانطور که طی چند هفته گذشته شاهد بوده ایم، آخر هفته ها، بازار نوسانی و ناپایدار بوده و بیشتر به رنگ قرمز بوده تا سبز. اکنون، به نظر می رسد معامله گران رمزارز قبل از ورود به بازار با شروع هفته جدید، از روزهای ناپایدار و پرنوسان در حال گذر هستند.

یکی دیگر از عواملی که در کوتاه مدت بر قیمت ها تأثیر می گذارد، عدم توانایی ایلان ماسک مدیر عامل تسلا در جلوگیری از توییت زدن در مورد بیت کوین است.

روز جمعه، ماسک یک ایموجی دل شکسته با هشتگ بیت کوین و یک زن و شوهر جدا شده را ارسال کرد. او سپس یک بخش داستان نمایشی را منتشر کرد و از توییت های مربوط به دوج کوین عکس العمل هایی دریافت کرد.

با هر توییتی که ماسک می زند، تأثیر او بر قیمت رمزارزها کم و کمتر می شود و در این مرحله، جامعه در واقع به توییت ها یا نظرات وی درباره بیت کوین و فضای رمزارز اهمیت نمی دهد.

بابی اونگ، یکی از بنیانگذاران سایت داده های رمزارز CoinGecko، گفت: “او جامعه را ترول می کند.”

انتقاد مکرر ماسک از بیت کوین در واقع اعتبار وی را تحت تأثیر قرار داده است. طبق اطلاعات شرکت پیگیری احساسات Awario، نسبت احساس مثبت به منفی توییت ها درباره ماسک در ماه گذشته به پایین ترین سطح رسیده است.

در همین زمان، پس از انتقاد ماسک از بیت کوین و اعلام اینکه این سازنده خودروهای الکتریکی دیگر بیت کوین را به عنوان روش پرداخت قبول ندارد، قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح 2021 خود یعنی به 30 هزار دلار رسید.

در ماه ژانویه، تعداد توییت های موافق و مخالف ماسک تقریباً برابر بود و در ماه می حدود 25٪ کاهش یافت تا کمترین نسبت را از زمان شروع پیگیری احساسات ماسک در اکتبر سال 2020 به ثبت برساند.

توییت های خنثی درباره وی، با حدود 66 درصد بیشترین درصد باقی مانده و پس از آن توییت های منفی با 2/19 درصد و توییت های مثبت فقط با 9/14 درصد همراه بودند.

با وجود این موضوع، تعداد دنبال کنندگان ماسک در ماه می با افزایش بیش از 3 میلیون نفر، به 56 میلیون فالوور برتر رسید. گرچه ممکن است تاثیری روی ماسک نداشته باشد، اما برخی نگران هستند که ممکن است شرکت تسلا را تحت تأثیر قرار دهد. راس گربر، سرمایه گذار دیرینه تسلا و مدیر عامل شرکت Gerber Kawasaki، نگرانی خود را در مصاحبه با Yahoo Finance به اشتراک گذاشت، و بیان کرد که،

“ایلان در حال ورود به محدوده ای است که این محدوده شاید بهترین اظهارات بیان شده او نباشد زیرا واقعیت این است که بیت کوین، آینده ارزهای دیجیتال است، و ریشه آن است.”

گربر گفت که منطقی است که ماسک به آلایندگی کربن بیت کوین حمله می کند و از تغییر جهت به سمت منابع انرژی پایدارتر دفاع می کند،

“این یک محدوده بسیار خطرناک است که ایلان می توانست وارد آن شود در حالی که باعث زیان دیدن مردم می شود مثل روزهای دیگری که این کار را انجام داد و مردم را علیه خود و در نهایت علیه تسلا تحریک می کند.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =