ایلان ماسک و بیتکوین

ایلان ماسک: “من هیچ کدام از بیت کوین هایم را نفروخته ام.”

ایلان ماسک: "من هیچ کدام از بیت کوین هایم را نفروخته ام."

شاید تسلا بخشی از سود بیت کوین خود را کسب کرده باشد، اما مدیرعامل آن ایلان ماسک، بیت کوین هایش را همچنان نگه داشته است.
ایلان ماسک، کارآفرین میلیاردر تسلا، در توییتر به جامعه رمزارزها اطمینان داده است که علی رغم اینکه شرکت تسلا سود حاصل از خرید اخیر بیت کوین خود را برداشت کرده است، اما هیچ یک از بیت کوین های شخصی خودش را نفروخته است.
اظهارات ماسک در پاسخ به اتهامات هنرپیشه کمدی، دیو پورتنوی بود که ادعا کرده مدیرعامل تسلا با ایجاد حباب قیمت برای بیت کوین در اعلامیه های عمومی رمزارزها سود چشمگیری کسب کرده است.
ماسک با رد ادعای پورتنوی اظهار داشت که “تسلا 10 درصد از دارایی خود را برای اثبات نقدینگی بیت کوین به عنوان جایگزین پول نقد در ترازنامه مالی اش فروخت” و اضافه کرد:
«من هیچ کدام از بیت کوین هایم را نفروخته ام.”
به گزارش کوین تلگراف، تسلا در سه ماهه اول سال 2021 بخشی از دارایی های بیت کوین خود را فروخت و 272 میلیون دلار درآمد خالص کسب کرد.
در فوریه سال جاری، این شرکت پس از افشای خرید استراتژیکی بیت کوین به ارزش 1.5 میلیارد دلار – 7.7 درصد از نقدینگی آن زمان، سیر صعودی بازار رمزارز را سرعت بخشید.
در همان ماه، تسلا نیز اعلام کرد که به جای پول، بیت کوین هم قبول می کند و تأکید کرد که این کار به ذخیره سرمایه به صورت بیت کوین به جای تبدیل آن به وجه نقد کمک می کند.
ایلان ماسک معمولاً از افشای مقدار بیت کوینی که در اختیار دارد، خودداری می کند، اما آخرین توئیت او نشان می دهد که تمایلی به فروش آن ندارد.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + ده =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉