chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

بازار کارا چیست؟

بازار کارا چیست؟-کانون معامله گری چارتیکال جبل عاملی | آموزش پرایس اکشن جبل عاملی بدون تکنیکال بدون فاندامنتال بدون اندیکاتور کاملا رایگان | سنتیمنتال | چارتیکال | بورس | فارکس | درآمد دلاری | فارکس جبل عاملی | پرایس اکشن سنتیمنتال | سنتیمنتال چیست | بورس چیست | فارکس چیست | چارتیکال چیست | ولیوم تریدینگ | فوت پرینت | ولیوم تریدینگ چیست | فوت پرینت چیست | آموزش فوت پرینت | آموزش ولیوم تریدینگ |

مقدمه


یکی از دلایلی که منجر می شود ما در بازارهای مالی بتوانیم از فرصت ها به خوبی به نفع خودمان استفاده کنیم. این هست که داریم در بازار های کارا فعالیت می کنیم. ما در این مقاله می خواهیم با مفهوم و تعریف بازار کارا آشنا شویم. تعریف بازار کارا برای معامله گران خیلی مهم می باشد. به این خاطر که معامله گر با درک این مفهوم متوجه می شود. که چرا باید از پرایس اکشن استفاده کند؟ و اینکه چرا پرایس اکشن جبل عاملی؟ پس با ما در این مقاله همراه باشید. تا بتوانید از فرصت های معاملاتی خود به خوبی بهره ببرید.

تعریف بازار کارا


بر اساس نظریه آقای یوجین فاما که دریافت کننده ی نوبل اقتصاد 2013 هستند. بازار کارا به بازاری گفته می شود که آنقدر تعداد معامله گرها در آن بازار زیاد است. و انقدر حجم های بالا به تعداد بالا در این بازار ها  معامله می شود. که تاثیرگذاری یک یا چند معامله گر یا یک گروه محدود بر تغییرات قیمت به حداقل ممکن می رسد. و حتی ممکن است این تاثیر گذاری به صفر برسد. یعنی یک عده ای خاص نمی توانند تاثیری مشخص برروی قیمت بگزارند.

ضمن اینکه در بازار کارا چون اطلاعات و اخبار به طور مساوی و هم زمان منتشر می شود. این که افراد بتوانند از قبل به نفع خودشان از انتشار اخبار و از آن اطلاعات و آماری که وجود دارد استفاده کنند هم به حداقل می رسد  و این به آن خاطر است که  واکنش  معامله گرهای موثر حاضر در آن بازار اینقدر سریع اتفاق می افتد که کسی نمی تواند از آن خبر به نفع خودش  بهره ببرد.

اما در روش پرایس اکشن جبل عاملی با سرنخ هایی که بازار کارا در اختیار معامله گر قرار می دهد می تواند در بسیاری از موارد زودتر متوجه شود که قیمت از کدام سمت حرکت کرده است و به کدام جهت می خواهد حرکت یا تغییر مسیر بدهد، یعنی در اینجا انتشار یک خبر فقط مثل یک کاتالیزور و یک محرک عمل می کند و  منجر به این می شود که قیمت سریع تر و بیشتر در محدوده ی سود به نفع معامله گر حرکت کند.

پس در بازار کارا به خاطر اینکه اطلاعات یک دست و یکپارچه منتشر می شوند و واکنش معامله گران حاضر  در بازار نسبت به آن اخبار سریع  اتفاق می افتد ،کسی نمی تواند از انتشار آن اخبار سواستفاده کند.

در بازارهای کارا قیمت  خودش آینه ای است از تمام اتفاقات پشت پرده خودش، یعنی وقتی که ما خود قیمت را می بینیم بتوانیم دقیقا تمام آن چیزهایی که منجر به این شدند که  معامله گرهای موثر حاضر در آن بازار تمایلات شان و تصمیمات شان تغییر کند یا تصمیمات جدیدی در آنها شکل بگیرد را  ببینیم. بنابراین  چه چیزی سریع تر  و بدون خطا تر از این می تواند به ما کمک کند که بتوانیم حال جاری بازار، حال جاری قیمت را بفهمیم؟

راه حل چیست؟


مثلا در خیلی از موقعیت های بازار این اتفاق افتاده که از نظر سطوح فیبوناچی یا برخی از اندیکاتورها صحبت از این می شود. که درست است که قیمت تا این محدوده حرکت کرده است.  واکنشش به این سطح یا به این اندیکاتور بوده است و بعد از آن ،حرکت جدید خودش را شروع کرده است.

اما در زمانی که در بازار زنده مشغول به معامله گری هستیم می بینیم که ورودها با تاخیر اتفاق می افتد. و پس از ورود ما بازار برمیگردد و متضرر می شویم. ولی مسئله اصلی اینجاست که ما در بازارهای کارا به حسن سرنخ هایی که از تغییرات قیمتی  دریافت می کنیم. اینها را خیلی سریعتر و زودتر از بقیه معامله گرانی که از روش هایی غیر از روش پرایس اکشن جبل عاملی استفاده می کنند. می فهمیم و درک می کنیم .به این خاطر که هیچ واسطه ای و  هیچ سایه ای بین ما و آن اتفاقاتی که بر روی قیمت  دارد می افتد  وجود ندارد ،پس اینجاست که تمرکز روی خود قیمت در بازارهای کارا ما را همیشه حداقل یک قدم نسبت به دیگران جلو نگه می دارد.

  یادمان باشد که در دنیای امروز ثروت آفرینی نه فقط در علم و یا نه فقط در داشتن پول است بلکه در داشتن اطلاعاتی است که ما را زودتر از دیگران به هدف و نتیجه ی مطلوب برساند .به این صورت که ما بتوانیم اطلاعاتی را کسب کنیم. که بتوانیم حتی یک قدم زودتر از دیگران اقداماتی را انجام دهیم. و به موفقیت برسیم و دیگران بعد از ما متوجه آن سرنخ ها و اطلاعات شوند. این موفقیت با روش  پرایس اکشن جبل عاملی برای معامله گران اتفاق خواهد افتاد.

نتیجه گیری


در بازارهای مالی که در آنها حجم های بالا به تعداد زیاد معامله می شوند. معاملات یک گروه محدود بر تغییرات و حرکت قیمت در بازار بی تاثیر خواهد شد. از طرفی در بازارهای کارا اخبار و اطلاعات به طور مساوی و همزمان منتشر می شود. ولی این افراد نمی توانند از این اطلاعات و اخبار به نفع خودشان استفاده کنند. زیرا واکنش معامله گران موثر حاضر در بازار انقدر سریع است. که کسی نمی تواند از آن خبر به نفع خودش بهره ببرد.

ما در روش پرایس اکشن جبل عاملی به شما یاد می دهیم. که چگونه با استفاده از سرنخ هایی که خود بازار در اختیار ما قرار می دهد. بتوانید زودتر از بقیه ی معامله گران از موقعیت های سودده استفاده کنید.


برای درک بهتر پیشنهاد میکنیم ویدیو زیر را ببینید:

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده + 10 =