بانک فدرال رزرو نگران رشد تتر است

بانک فدرال رزرو نگران رشد تتر است| آموزش پرایس اکشن جبل عاملی صفر تا صد رایگان

رشد استیبل کوین ها و به ویژه تتر، بانک های مرکزی، به ویژه فدرال رزرو (FED)  را نگران می کند.

این همان موضوعی است که اریک روزنگرن، هنگام مصاحبه با یاهو فاینانس به آن اشاره کرد.

اریک روزنگرن، رئیس بانک فدرال رزرو بوستون است. یکی از بانک هایی که بخشی از فدرال رزرو، بانک مرکزی ایالات متحده است.

اظهارات وی در مورد تتر که ارزش بازار آن اخیراً از مرز 60 میلیارد دلار بالاتر رفته، به چندین جنبه اشاره دارد. هم ثبات ارز و هم چگونگی جذب سرمایه گذاران با هزینه سایر ابزارهای معمول سرمایه گذاری توسط تتر.

تتر در واقع باید ذخایری متناسب با ارزش بازار خود داشته باشد. مدتی پیش، بخشی از نتیجه دادخواست مربوط به آن باعث شد که این ذخایر افشا شود. و مشخص شد که تتر نه تنها از پول نقد بلکه از اوراق بهادار سرمایه گذاری و فلزات گرانبها تشکیل شده است.

خوب، اگر همه اینها ارزش خود را از دست دهند، ثبات تتر تضعیف می شود.

روزنگرن تاکید کرد:

“تتر دارای تعدادی دارایی است که در طی همه گیری کرونا، گسترش دامنه آن دارایی ها بسیار بیشتر شده است”.

چرا بانک فدرال از رشد تتر می ترسد

روزنگرن همچنین بر این واقعیت متمرکز است که ارزش بازار تتر افزایش یافته است:

“دلیل اینکه ما باید کمی در مورد رشد استیبل کوین ها نگران باشیم این است که. رشد آنها بسیار سریع صورت گرفته است، بنابراین رشد فزاینده ای در استیبل کوین وجود دارد. صندوق های اصلی بازار پول به آرامی در حال کاهش هستند. زیرا مردم به دنبال راهی با ریسک کمتر برای نگهداری حساب های معاملات خود هستند. و بسیاری از آنها به صندوق های بازار پول دولت نقل مکان کرده اند. اما فکر می کنم باید به طور گسترده تری در مورد آنچه می تواند بازارهای اعتباری کوتاه مدت را به مرور زمان مختل کند. بیندیشیم و مطمئناً استیبل کوین ها، یک عنصر تاثیرگذار در مختل کردن این بازارها هستند “.

طبق این صحبت ها، مشخص می شود که تتر همراه با سایر استیبل کوین ها به عنوان یک عنصر خطرناک برای ثبات بازار در نظر گرفته شده است.

نتیجه گیری وی حاکی از آن است که به زودی تنظیم بازار استیبل کوین انجام می شود. روزنگرن اظهار می کند:

“من فکر می کنم محصولات سرمایه گذاری دیگری نیز وجود دارد. که این ویژگی را دارد که اگر ما یک شوک بزرگ در بازارهای مالی داشته باشیم. مردم تمایل دارند خیلی سریع از آن محدوده های شوک زده خارج شوند. و من فکر می کنم این یک محدوده ثبات مالی است که ما باید بیشتر به آن توجه کنیم “.

اینکه “توجه بیشتر” کنیم نشان می دهد که بانک مرکزی ممکن است. به زودی در مورد استیبل کوین ها اقداماتی انجام دهد. دقیقاً این رمزارزها با ارزش ثابت (استیبل کوین ها) هستند. که به طور مستقیم با ارزهای قانونی رقابت می کنند. زیرا ارزش آنها چند برابر می شود.

تصور این موضوع دشوار است که قانون گذاران بدون دخالت، رسما برای محافظت از سرمایه گذاران ایستاده اند. اما عملاً برای محافظت از دلار آمریکا. که قویترین واحد پول جهان است. ایستاده اند و شاهد رشد آنها خواهند بود.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + دو =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉