بانک ها یک قدم به سهام گذاری (استیکینگ) اتریوم نزدیک تر می شوند

بانک ها یک قدم به سهام گذاری (استیکینگ) اتریوم نزدیک تر می شوند

بانک سیگنوم مستقر در سوئیس، به مشتریان نهادی خود کمک می کند تا از شبکه جدید اتریوم، پاداش های استیک کردن دریافت کنند. و آنها در این راه تنها نیستند.

یک روز بانک ها می توانند Ethereum 2.0 را راه اندازی کنند.

شرکت هایی مانند Blockdaemon و Bison Trails، که زیرساخت هایی را برای ایجاد یک نود (node) کم ریسک و آسان در Ethereum 2.0 فراهم می کنند می گویند که این روندی است که به زودی باعث جلب توجه سرمایه گذاران نهادی به بیت کوین می شود.

شرکت های بزرگی که به دنبال درگیر شدن در شبکه نسل بعدی اتریوم هستند، از این تغییرات شگفت زده شده اند.

تغییر اساسی الگوریتم اثبات سهام (PoS)  این شبکه، پاداش های مشابه سود، در اتریوم ارائه می دهد، در زمانی که بازدهی و سود در پس انداز سنتی همچنان ناچیز است.

کنستانتین ریشتر، بنیانگذار و مدیرعامل Blockdaemon، که بودجه 28 میلیون دلاری با گلدمن ساکس بست، گفت: “چندین بانک بزرگ وجود دارد که ما با آنها کار می کنیم، اما توالی نظارتی برای آنها مهم است و متأسفانه در حال حاضر نمی توانیم از آنها نام ببریم.”.

استیک کردن (سپرده گذاری)، نهادی می شود

استیک کرده یا سپرده گذاری به معنای قفل کردن دارایی دیجیتال برای دریافت پاداش است. بر خلاف سیستم استخراج رمزارز بیت کوین، که به نظر می رسد این روزها به دلیل مصرف بالای انرژی مورد حملات مداوم منتقدان قرار گرفته است، نسل بعدی شبکه های بلاکچین از PoS استفاده می کنند، که در آنها بلوک های معاملات که با اجماع افراد به زنجیره اضافه می شوند، هر کدام توکن هایی را در شبکه در اختیار دارند.

اعتبارسنجان استیک کردن با قفل کردن رمزهای خود در شبکه، پاداش دریافت می کنند، اما در صورت رفتار نکردن مطابق انتظار یا کج رفتاری، ممکن است بخشی از سهام خود را نیز از دست بدهند (به این مکانیزم اسلشینگ گفته می شود).

امروزه تعدادی بلاکچین PoS مانند Polkadot، Cardano و Algorand در حال فعالیت هستند، اما بیشترین تغییری که مورد انتظار است این است که بلاکچین اتریوم از سیستم مبتنی بر اثبات کار به اثبات سهام تغییر یابد.

ریشتر پیش بینی می کند که تغییر بلاکچین اتریوم باعث می شود که اتریوم را در کیف پول خود نگه دارید و به راحتی مشابه با حساب جاری که در یک بانک دارید سود و پاداش بگیرید. او گفت: “Ethereum 2.0 یک تغییر و تحول بزرگ است.”

وی گفت: “شما به سادگی با داشتن کیف پول اتریوم، به طور خودکار سود کسب می کنید.”

اثبات سوئیس

وقتی نوبت به استیک کردن سرمایه گذاران نهادی می رسد، احتمالاً بیشترین پیشرفت در رمزارز سوئیس صورت گرفته است.

به عنوان مثال، بانک دارایی های دیجیتال سیگنوم اکنون مطابق با اطلاعیه ای که به طور انحصاری با CoinDesk به اشتراک گذاشته شده، سهام گذاری Ethereum 2.0 را ارائه می دهد.

این اولین تلاش برای استیک کردن بانک سیگنوم نیست: چند ماه پیش، این بانک رمزارز، به مدیریت دارایی، صندوق دارایی و مشتریان دفاتر خانوادگی خود اجازه داد تا در بلاک چین Tezos سپرده گذاری کنند.

این بخشی از فرصت های سود دهنده دارایی های دیجیتال است که توسط بانک سیگنوم ارائه می شود. این بانک در اوایل هفته جاری اعلام کرد از توکن های اصلی مالی غیرمتمرکز (DeFi)  حمایت می کند.

سرویس استیکینگ اتریوم بانک سیگنوم شامل قفل کردن اتریوم با مضرب 32 برای یک دوره زمانی نامشخص تا زمان انتقال شبکه اتریوم به نسخه Ethereum 2.0 است. به گفته توماس آیچنبرگر، رئیس واحدهای تجاری در بانک سیگنوم، انتظار می رود این عملکرد سالانه بین 8 تا 5/6 درصد سود داشته باشد.

ایچنبرگر در یک مصاحبه گفت: “با توجه به محدودیت بازار و اهمیت شبکه اتریوم، این رمزارز مورد توجه آن دسته از مشتریان سازمانی قرار می گیرد که لزوماً در مورد کل این فضا آگاهی ندارند، اما به عنوان اولین قدم می خواهند روی بزرگترین رمزارز تمرکز کنند.”

ایچنبرگر با استفاده از ارائه دهنده امنیت سخت افزاری Securosys برای کنترل کلیدهای برداشت، گفت که سپرده گذاری سرمایه گذاران نهادی سیگنوم،  “بصورت بانکی” است. (سهام گذاری Ethereum 2.0 شامل یک کلید اعتبار سنج و یک کلید برداشت است.)

در سمت نگهداری دارایی های دیجیتال، سیگنوم از راه حل Custodigit استفاده می کند، که شامل ارائه دهنده فن آوری سوئیسی METACO، ارائه دهنده محافظت از رمزارز برای بانک هایی مانند BBVA، Standard Chartered و GazpromBank سوییس است.

ایچنبرگر گفت: “یکی از بخشهای مشتریان هدف ما، بانکهای دیگر هستند.” “وقتی با این بانک ها صحبت می کنیم، همیشه یک سوال در این مورد وجود دارد که پیشنهاد سهام گذاری و استیک کردن کدام توکن ها را دارید، و چگونه می توانید آن را در دسترس ما و مشتریان نهایی ما قرار دهید.”

به گفته متیو الکساندر، رئیس دارایی های دیجیتال SEBA، بانک اصلی دیگر دارایی های دیجیتال در سوئیس، بانک SEBA، در شرف راه اندازی سهام گذاری Ethereum 2.0 است.

وی در مصاحبه ای افزود: “ما در SEBA در آستانه راه اندازی خدمات استیکینگ به مشتریان خود هستیم.”

“استیکینگ سازمانی باعث تغییر بازی قدیمی می شود، زیرا جای روش های سنتی کسب سود را می گیرد. “

“کابوس مالیاتی”

در حالی که علاقه آموزشی به اتریوم فراتر از سادگی معامله این رمز ارز است، اما وقتی نوبت به کسب سود از این توکن ها می رسد، هنوز هم ایرادات و فراز و نشیب هایی وجود دارد.

ایوان ویس، رئیس عملیات بازرگانی در Bison Trails، که در ژانویه سال جاری توسط صرافی رمزارز Coinbase استخدام شد، گفت: “ما بسیاری از جلسات آموزش را با بانک های بزرگ انجام داده ایم.”

ادغام فن آوری و نگهداری از یک نود استیکینگ خیلی چالش برانگیز نیست و به سادگی می توان از آن خارج شد. اما مشکل در مناطق خاکستری نظارتی مانند مالیات و حسابداری است که باید قبل از ورود سرمایه گذاران نهادی و برای آسوده خاطر کردنشان، آنها را برطرف کرد.

ویس گفت که پیشرفت های زیادی توسط سازوکار اثبات سهام حاصل شده است، که در این زمینه از نزدیک با IRS همکاری می کند.

ویس گفت: “در حال حاضر، دریافت پاداش استیک کردن و طبقه بندی آن به عنوان یک رویداد مشمول مالیات، یک کابوس مالیاتی هم برای دارندگان توکن، و همچنین برای مقامات مالیاتی است.” “هدف این است که پاداش های استیک کردن را به عنوان یک نوع دارایی جدید در نظر بگیریم. بنابراین، هنگام ایجاد آن دارایی جدید، هرگز درآمد و سودی کسب نکرده اید، هنگامی که آن را می فروشید درآمد از آن کسب می کنید. “

به نقل از ویس، با توجه به فراوانی پروتکل های PoS در بازار، لازم است که شفافیت بیشتری در این رابطه صورت گیرد.

“آیا می توانید یک رمزارز مبتنی بر اثبات کار که اخیراً راه اندازی شده است را نام ببرید؟”

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 × چهار =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉