چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

به نقل از جک دورسی، بخش جدید شرکت Square، ایجاد دیفای بیت کوین ر ا محقق می کند

به نقل از جک دورسی، بخش جدید شرکت Square، ایجاد دیفای بیت کوین ر ا محقق می کند

جک دورسی، از برنامه های خود برای ایجاد یک پلت فرم توسعه دهنده رایگان با تمرکز بر ایجاد سرویس های دیفای بیت کوین را شرح داده است.

مدیر عامل شرکت Square، جک دورسی فاش کرد که این شرکت در حال ساخت یک بخش جدید است. که بر ایجاد خدمات مالی غیرمتمرکزدیفای که از شبکه بیت کوین استفاده می کند، تمرکز خواهد کرد.

دورسی، اوایل روز جمعه این خبر را از طریق توییتر اعلام کرد. و فاش کرد که بخش جدید Square در حال ساخت “یک پلت فرم توسعه دهنده رایگان است. که تنها هدف آن، تسهیل ایجاد خدمات مالی غیر متمرکز و بدون مجوز است. تمرکز اصلی ما بیت کوین است. “

به گفته ی جک دورسی، ما این کار را مانند کیف پول سخت افزاری جدید بیت کوین. کاملاً بصورت رایگان انجام خواهیم داد. نقشه راه رایگان، توسعه رایگان و منبع رایگان [email protected]، این تیم را هدایت و ایجاد می کند. و ما ایده هایی در سطح ابتدایی داریم که می خواهیم آنها را بسازیم.

دورسی، مهندس مایک بروک را به عنوان رئیس این بخش منصوب کرد. این شخص سابقه هدایت یک تیم توسعه را داشته که در سال 2018 روی ادغام ویژگی های بیت کوین برای App Cash کار می کرده است. مایک بروک سابقه ی کار با پروژه های منبع رایگان را دارد. وی این کار را طریق ارائه دهنده راه کارهای منبع باز شرکت Red Hat Inc انجام داده است.

مایک بروک: “در یک یادداشت شخصی، فقط می خواهم بگویم که از بازگشت به دنیای منبع رایگان بسیار هیجان زده هستم. من موهای خود را در زمینه ی منبع رایگان در RedHat @  سفید کرده ام و هیجان زده ام تا (دوباره) به جهانیان ثابت کنم که می توان از طریق نرم افزارهای باز و رایگان، تجارت های بزرگی ایجاد کرد.

شرکت Square که روی استفاده آسان از سرویس های دیفای در بیت کوین کار می کند. می تواند به طور بالقوه مورد پذیرش قرار گیرد و رقابت بیشتری را برای دیفای مستقر در شبکه اتریوم فراهم کند.

شبکه بیت کوین در حال حاضر از قابلیت قرارداد هوشمند برخوردار نیست. این امر رقابت با دیفای مستقر در اتریوم و Money Legos” ” قابل اجرای داخلی را دشوار می کند. منابع مالی غیرمتمرکز بیت کوین به زیرساخت های دیگری مانند پل ها و زنجیره های جانبی برای شروع قراردادهای هوشمند متکی هستند.

طبق داده های دفی لاما، اتریوم از نظر ارزش موجود در شبکه (TVL)، جزء 100 پلتفرم دیفای برتر است. و Aave با ارزش 09/9 میلیارد دلار TVL در رتبه نخست این لیست قرار دارد. بایننس هم با پلتفرم هایی مانند  PancakeSwap در رتبه هشتم، دارای ارزش TVL 76/3 میلیارد دلار است، که با بقیه رقابت می کند.

در مقایسه، بالاترین رتبه بندی پروژه مبتنی بر بیت کوین در مورد دفی لاما شبکه لایتننیگ است. که با TVL 7/58 میلیون دلار در رتبه 103 قرار دارد. با این حال، TVL ممکن است بهترین معیار برای سنجش سودمندی شبکه لایتننیگ نباشد.

دیفای در اتریوم در سال 2021 منفجر شده است.

و طبق داده های Dune Analytics، تعداد کلی کاربران دیفای (که از نظر آدرس های منحصر به فرد اندازه گیری شده است). از 1/1 میلیون در ابتدای ژانویه به حدود 3 میلیون در ژوئیه رسیده است.

همراه با آخرین پروژه Square، عاملی دیگر که می تواند به پذیرش دیفای مبتنی بر بیت کوین کمک کند. ارتقا به Taproot است که برای اواسط ماه نوامبر در نظر گرفته شده است.

بنابر گزارش Cointelegraph در تاریخ 26 ژوئن، این ارتقا، درهای قراردادهای هوشمند بیت کوین را باز می کند.

بخش جدید Square به خطوط کسب و کار این شرکت اضافه می کند. که شامل Cash App، Square Seller و سرویس جریان Tidal است. که اخیراً دورسی هم به طعنه گفته که دارای یکپارچه سازی فن آوری بلاکچین بالقوه مانند تماس های هوشمند و توکن های غیر مثلی است.

اطلاعیه Bitcoin DeFi از اوایل این ماه پیگیری شد. زمانی که دورسی در توئیتر اعلام کرد که Square. کیف پول سخت افزاری بیت کوین خود را برای کمک به نگهداری و آسان تر کردن این فرایند برای کاربران اصلی راه اندازی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − 17 =