تعریف مالی کلاسیک ، مالی رفتاری و مالی عصبی ( مهم ) | ویدیو شماره 18

تعریف مالی کلاسیک ، مالی رفتاری و مالی عصبی

در این ویدیو آموزشی قصد داریم که به تعریف کامل مالی کلاسیک، مالی رفتاری و مالی عصبی بپردازیم و به این موضوع اشاره کنیم که علت برتری مالی رفتاری و مالی عصبی دقیقا چیست و چرا تحلیل پرایس اکشن جبل عاملی برگرفته از این دو علم اقتصاد است و تحلیل تکنیکال و فاندامنتال برگرفته از مالی کلاسیک که در حال حاظر منسوخ شده است ،می باشد.

در علم اقتصاد و در شاخه معامله گری بازارهای مالی ما سه زیر مجموعه اصلی داریم.

اولین آنها مالی کلاسیک و دومین آن مالی رفتاری و بعد از آن مالی عصبی است. روند شکل گیری این موارد دقیقا به همین  ترتیب می باشد.

مالی کلاسیک طبق تعریفی که  یوجین فاما و وارن بافت از آن دارند؛

رویکردی هست برای توجیح حرکات قیمت بر اساس رفتاری که در گذشته داشته اند. یعنی فعالان در این حوزه با بررسی رفتار قیمت در گذشته واکنش های خاص را در آنها پیدا کرده اند.

یعنی گفته اند که اگر رفتار قیمت به صورت a  باشد بعد از آن واکنش b را خواهیم داشت و این را به صورت یک قانون تعریف کرده اند. در گام بعدی این افراد مجموعه ای از این قوانین را در کنار هم قرار دادند و انواعی از تحلیل فنی را در تحلیل تکنیکال ایجاد کرده اند.

مثلا یک سری قوانین در کنار هم دیگر قرار گرفته اند و بعد نام آن را الیوت قرار دادند. یا مثلا مواردی مثل الگوهای هارمونیک، الگوهای کلاسیک، گن، بیل ویلیامز، کندل استیک و…

توضیحات بیشتر را از زبان احمدرضا جبل عاملی، معامله گر و مدرس تحلیل پرایس اکشن جبل عاملی بشنوید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − یک =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉