chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها

بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها

مقدمه بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها


بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها:

در واقع یکی از مشکلاتی که طی دو سال گذشته وجود داشته تعیین این مسئله بوده که حجم معاملات رمز ارز چقدر است. کاملاً ثابت شده که بسیاری از صرافی ها به منظور جلب علاقه به پلتفرم های خود و جذب مشتریان جدید. اقداماتی را جهت تعیین حجم معاملات خود انجام می دهند. با این حال، توافق کمی در مورد این موضوع وجود دارد. که دقیقاً چه صرافی هایی به این رفتارها علاقه مندند و همچنین تا چه حد حجم معاملات خود را درست اعلام می کنند.

چندین فرد تلاش کرده اند تا به این سوالات پاسخ دهند و این اطلاعات را در اختیار مردم قرار دهند تا به آنها در تصمیم گیری آگاهانه درباره معامله رمزارز کمک کنند. Coin- MarketCap یک وب سایت بسیار محبوب است که به پاسخگویی به این سوالات (و سایر موارد) در مورد میزان حجم معاملات در هر جفت ارز در هر صرافی رمزارز می پردازد.

در حالی که CoinMarketCap در جهتی گام بر می دارد که صرافی هایی را شناسایی کند که معتقد است حجم معاملات خود را به درستی گزارش نمی کنند

(به عنوان مثال، بسیاری از صرافی ها یا جفت ارزها با علامت ستاره در سایت CoinMarketCap مشخص شده اند که این موارد ستاره دار نشان می دهد که CoinMarketCap لزوماً به صحت اعدادی که آنها گزارش می کنند اعتقاد ندارد) و در این مقاله نشان داده شده است، ما اعتقاد داریم که می توان کار بیشتری انجام داد. سایتهای مشابه دیگری نیز وجود دارند که در نهایت تسلیم همان شکستهای مشابه می شوند.

Bitwise Asset Management، یک صندوق شاخص رمز ارز واقع در سانفرانسیسکو، کالیفرنیا است که مجموعه ای معروف از گزارش ها را منتشر کرده است و جزئیات دیدگاه آنها درباره صحت تغییرات گذشته حجم معاملات رمزارز را ارائه می دهد. در حالی که آنها بسیاری از صرافی های مشابه این مقاله که حجم های گزارش شده جعلی دارند را شناسایی می کنند، اما روش آنها تا حدی ناکارآمد است، مثلا بیشتر حجم های گزارش شده در چین درست و قانونی هستند. در این مقاله، از روش ها و منابع بیشتر داده برای ترسیم تصویر کامل تری از چشم انداز معامله رمز ارز در سراسر جهان استفاده می شود.

منبع داده ها ftx


Alameda Research یک شرکت معامله گری کمی رمز ارز است که در سراسر جهان دفتر دارد. سیستم های معاملاتی ما به تجزیه و تحلیل مقدار زیادی از داده های بسیاری از صرافی های بزرگ در جهان با استفاده از ارتباطات REST API، FIX API و ارتباطات مبتنی بر پروتکل وب سوکت بستگی دارد. از این داده ها می توان برای تعیین این موضوع استفاده کرد که آیا ادعای صرافی ها درست است یا خیر. ما سابقه دفتر ثبت سفارشات، داده های معاملاتی گزارش شده از صرافی ها و همچنین داده های معامله گری خود را برای بزرگترین صرافی های رمزارز جهان ذخیره می کنیم.

توجه داشته باشید که بسیاری از صرافی های گنجانده شده در این مطالعه، اطلاعات معاملات شان را به راحتی قابل هضم نمی کنند، بنابراین ما نتوانستیم برخی آزمون ها را برای آنها بکار ببریم. صرافی های دیگری وجود دارد که داده های خود را با برخی ظرفیت ها در دسترس قرار می دهند اما ما برای تجزیه و تحلیل و درک آنها اقدامی انجام نداده ایم (معمولاً به این دلیل که اعتقاد داریم نقدینگی آنها واقعی نیست یا برای معامله خودمان ارزشی ندارد)، بنابراین ما برخی از این آزمون ها را برای صرافی ها نیز بکار نبردیم.

علاوه بر این، ما اطلاعات مربوط به هر صرافی را با فهرست کردن معاملات گزارش شده در پیج بازار شان و همچنین سفارشات قابل مشاهده در دفتر ثبت سفارش آنها در همان پیج بازار، جمع آوری کردیم. تمام داده های استفاده شده مربوط به 18 می 2019 تا 25 می 2019 است.

روش


برای اینکه بفهمیم چه مقدار حجم برای هر رمز ارز در هر روز معامله می شود، ما شش معیار را توسعه دادیم که براساس آنها هر صرافی مد نظر را مورد ارزیابی قرار دادیم. ما این معیارها را بصورت استدلال قیاسی توسعه دادیم تا روشهای خود را نسبت به صرافی هایی که در مورد آنها تصورات قبلی یا تعصبات دیگری داشته ایم، بدون تعصب مورد بررسی قرار دهیم. هر معیار، هنگامی که به یک صرافی معین اعمال می شود، تعیین می کند که آیا آن صرافی از آن معیار قبول یا مردود شده است، یا اینکه نمی توان به طور کافی بررسی کرد که قبول یا مردود شده است. این معیارها در زیر شرح داده شده است.

معیارها


بررسی دستی تاریخچه معاملات وب سایت

پیج بازار صرافی های رمزارز چند ویژگی مشترک دارند. بیشتر آنها داده های آنی معاملات را نشان می دهند و هر بار که معامله ای بین دو طرف اتفاق می افتد، آن را به روز می کنند. به جز در مواردی که هر دو طرف درگیر در یک معامله، سفارشات اولیه خود را دقیقاً در یک زمان انجام می دهند (یا معاملاتی که آنقدر به هم نزدیک است که صرافی نتوانسته دفتر ثبت سفارش آنها را به روز کند)، هر معامله ای که انجام شود باید با سفارشی مطابقت داشته باشد که قبلا در دفتر ثبت سفارش قابل مشاهده بوده و پس از انجام معامله، از دفتر ثبت سفارش حذف شده است.

در حالی که انتظار داریم برخی از معاملات در واقع با قرارگیری همزمان سفارش در هر دو طرف مطابقت داشته باشد، اکثریت معاملات قانونی که انجام می شود مربوط به سفارشاتی است که در دفتر ثبت سفارش قبل از چاپ معامله وجود داشته است.

با این حال، بسیاری از صفحات بازار صرافی ها، معاملاتی را نشان می دهند. که هرگز قبل از چاپ در هر جایی در دفتر ثبت سفارشات نشان داده نشده اند. چاپ معاملات به طور قابل توجهی بزرگتر از هر سفارش دیگری است که در دفتر ثبت سفارش وجود دارد، و با قیمتهایی چاپ می شود که در وسط دفتر ثبت سفارش چه قبل و چه بعد از معامله قرار دارد. در برخی موارد، ما توانسته ایم تاریخچه معاملات صرافی را ردیابی کنیم تا نسخه های سابقه معاملات تاخیر دار در سایر صرافی ها را ردیابی کنیم، که این امر پیشنهاد می کند که این صرافی ها فقط این سوابق را پخش می کنند و آنها را ارائه می دهند گویی که در صرافی شخصی آنها اتفاق افتاده است.

بر این اساس، در ارزیابی صرافی با این معیار، ما به صورت دستی از برخی از صفحات بازار که بیشترین گزارش را در اختیار شما قرار می دهد بازدید کردیم و قابل قبول بودن سابقه معاملات شان نسبت به دفتر ثبت سفارش شان را ارزیابی کردیم.

اگر بیش از 10 درصد حجم معاملات آن، از قبل در دفتر ثبت سفارش آن وجود نداشته باشد، یا اگر بتوانیم تشخیص دهیم که چاپ این سوابق با تأخیر از سوی سایر صرافی ها صورت گرفته، آن صرافی را در این معیار، رد شده در نظر گرفتیم.

در غیر این صورت، صرافی از این معیار قبول شده است. علاوه براین، هر صرافی که بتواند بیشتر حجم معاملات خود را به راحتی از طریق استخراج معاملات طبقه بندی کند، از این معیار رد شده تلقی می شود. دلیل این امر این است که معاملات صورت گرفته از صرافی اساساً باعث می شود طرفین معاملات خود را با کارمزد صفر انجام دهند (زیرا کارمزد با توکن خود صرافی تخفیف می خورد) و یک معامله معمولی را نشان نمی دهد که در آن یک طرف رمزارز بخرد و طرف دیگر آن را بفروشد- نتیجه نهایی، به دست آوردن توکن های رایگان صرافی توسط کاربران است و در این صورت صرافی قادر است ارقام با حجم بالا را گزارش کند.

این معیار بیشترین کاربرد را دارد، زیرا اکثر صرافی های رمزارز، پیج بازار خود را در دسترس عموم قرار می دهند. (از جمله کسانی که داده های آنها به راحتی تحلیل نمی شوند یا آنها را تحلیل نمی کنیم). بر این اساس، برای بسیاری از صرافی هایی که به عنوان بخشی از این مطالعه مورد بررسی قرار گرفته اند. این تنها معیاری است که ما توانستیم برای آنها اعمال کنیم.

بخشی از سفارشات چاپ شده که از بهترین پیشنهاد و بهترین درخواست عبور می کنند (BBO)

این معیار یک تغییر الگوریتمی در بخشی از معیار 1 است. ما اسکریپتی نوشتیم که برای هر معامله ی گزارش شده توسط صرافی با قیمت P و اندازه X، بررسی می کند که آیا آخرین دفتر ثبت سفارش گزارش شده ی صرافی شامل پیشنهادهایی با اندازه حداقل X با قیمت متوسط (پس از محاسبه کارمزدها) حداقل P است یا شامل پیشنهادی  با اندازه کلی حداقل X با حداکثر قیمت متوسط P است. اگر هیچ یک از این شرایط برآورده نشود، تعیین می کنیم. که به احتمال زیاد حجم این معامله درست گزارش نشده (همانطور که در بالا در معیار 1 توضیح داده شد). و اگر تعداد معاملات کافی به این ترتیب غیر درست تشخیص داده شود. ما تشخیص خواهیم داد که حجم معامله صرافی به طور قطعی مشکوک است.

توجه داشته باشید که این معیار، زمینه ی قابل توجهی را برای خطا فراهم می کند. اگر صرافی در به روزرسانی دفتر ثبت سفارش گزارش شده خود تأخیر داشته باشد. (حداقل اکثر صرافی ها، تا حدودی اینگونه هستند). معاملات چاپی آنها گاهی اوقات با قیمت هایی رخ می دهد که با محدودیت های ما مطابقت ندارند، حتی اگر قانونی و درست هم باشند. بر این اساس، آستانه ما برای تعیین درست بودن معامله صرافی طبق این معیار کاملاً محافظه کارانه است.

ما تعیین می کنیم که اگر بیش از 50٪ معاملات یک صرافی با قیمت های قابل قبول انجام شود. (و بنابراین از آن معیار سربلند بیرون آمده)، حجم آن صرافی طبق این معیار قابل قبول و درست است. و ما تعیین می کنیم که اگر کمتر از 5٪ معاملات با قیمت های درست گزارش شود، حجم گزارش شده ی آن صرافی نادرست است. در غیر این صورت، ما قبول یا رد این معیار برای آن صرافی را بعنوان ملاک در نظر نمی گیریم.

مقایسه حجم ساعتی با حجم ساعتی صرافی هایی که بطور گسترده به صورت مشروع پذیرفته شده است

به طور کلی، صرافی های رمزارز همزمان شاهد افزایش و کاهش حجم هستند. به عنوان مثال، در زمان افزایش نوسانات قیمت، اکثر صرافی های رمزارز، حجم بالاتر از حد متوسط را می بینند زمانی که بزرگترین بازیگران این فضا، حجم معاملات خود را همزمان افزایش می دهند. بر این اساس، در طی یک دوره زمانی که سایر صرافی ها حجم مشابه بالا یا پایین را مشاهده نمی کنند. به ویژه صرافی هایی که حجم معاملات خود را به درستی گزارش می کنند.

اگر یک جهش گسترده حجم معامله را در یک صرافی ببینیم، به دلیل اینکه در آن مدت سایر صرافی ها حجم بالایی نداشتند. پس حجم گزارش شده پرت آن صرافی را احتمالاً جعلی و نادرست در نظر می گیریم. توجه داشته باشید که اگر یک صرافی به طور پیوسته کار و معامله انجام ندهد. ما فقط ساعاتی را در نظر می گیریم که در طول آن ساعات از این معیار بطور منظم استفاده کرده است.

به منظور تعیین صرافی هایی که حجم آنها به طور قابل توجهی از حجم صرافی های معتبر دیگر متفاوت است،.ما مجموعه ای از صرافی ها را برای بررسی خود بکار بردیم که بعنوان صرافی کاملاً قانونی شناخته می شوند. این صرافی ها عبارتند از: Coinbase، Poloniex، Bittrex، Gemini، Kraken، Bitstamp و itBit.

هر کدام از این صرافی ها طبق قانون ایالات متحده مشغول بکار شده اند. و حجم قابل توجهی از رمزارز ها نسبت به دلار آمریکا در آنها معامله می شود و این موضوع باعث افزایش اعتبار ذاتی برای آنها شده است. اتفاقاً همه این صرافی ها در معیارهای دیگر این گزارش نیز قبول شدند. اگرچه این موضوع، عامل مهم مد نظر برای انتخاب آنها نبود.

با ایجاد این مجموعه صرافی های معتبر، ما یک سری زمانی با جمع کردن حجم آنها با هم در واحد زمان (با استفاده از مراحل زمانی یک ساعته در طول یک هفته) ایجاد کردیم. و همبستگی حجم سایر صرافی ها را با زمان (با استفاده از همان مراحل زمانی) به این سری زمانی محاسبه کردیم. اگر حجم معامله شده در صرافی بر اساس زمان حداقل بصورت p=.5 همبستگی داشته باشد. در این معیار قبول شده در نظر گرفته می شود. در غیر این صورت، رد شده محسوب می شود. توجه داشته باشید که این معیار کاملا مشابه گزارش Bitwise است و از آن الهام گرفته است.

علاوه بر این، برای اینکه معیار خود را فقط به صرافی های مستقر در آمریکا محدود نکنیم. پس از انجام بقیه آزمون ها، ما بزرگترین صرافی های مستقر در کشورهای غیر ایالات متحده را بررسی کردیم. (با توجه به ماهیت رمز ارز، این صرافی ها مستقر در چین هستند) که به نظر ما تا حد زیادی قانونی بودند. و این صرافی های غیر آمریکائی را هم به مجموعه صرافی های معتبر خود اضافه کردیم و آزمون را دوباره انجام دادیم. نتایج مربوط به آن آزمون نیز در زیر آورده شده است.

مقایسه حجم معاملات آلامدا ریسرچ در یک صرافی با حجم معمولی آن صرافی

آلامدا ریسرچ، حجم قابل توجهی از معامله را در هر صرافی رمزارز بزرگ دارد. که این حجم بالغ بر بیش از 500 میلیون دلار در روز است، و این بدان معناست که ما بیشتر داده های موجود که این صرافی ها ارائه می دهند را حذف کرده ایم. الگوریتم های ما، از بسیاری جهات، نزدیک به الگوریتم صرافی هستند. از آنجا که آنها سرمایه را با توجه به نقدینگی موجود درک شده اختصاص می دهند. و معاملات را با همان معیارها انجام می دهند. ما همچنین تقریباً هر رمزارز را بطور مجازی معامله می کنیم. که می بینیم حجم زیادی می خورد. بنابراین معاملات ما در صرافی به این بستگی ندارد که صرافی بیشتر روی کدام کوین ها تمرکز دارد.

در واقع، نمودار زیر، تغییرات حجم روزانه (گزارش شده) یک صرافی مستقر در ایالات متحده را به تصویر می کشد. که در بالا ذکر شده است:

بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها

بر همین اساس، انتظار داریم که میزان حجم معامله ای که ما یک طرف آن در صرافی هستیم. باید کاملاً سازگار باشد (به استثنای موارد خاص استثنایی که مثلاً یک کارمزد عجیب و غریب ممکن است در آن تداخل ایجاد کند). اگر به طور قابل توجهی کمتر از میانگین کسری از حجم گزارش شده برخی از صرافی ها. معامله کنیم (و حجم معاملات خود ما بدون ابهام باشد

زیرا به نسخه های صحیح داده های معاملات خود دسترسی داریم)، این را نشانه ای از این موضوع می گیریم که بیشتر این حجم گزارش شده مشروع و درست نیست. به طور خاص، اگر بیش از .5% از حجم گزارش شده صرافی معامله کنیم، آن صرافی را قبول شده در این معیار در نظر می گیریم و اگر معامله کمتری انجام دهیم، آن صرافی در آن معیار رد شده است. اگر در آن صرافی معامله نکنیم قبول یا رد آن را در نظر نمی گیریم.

مقایسه عمق دفتر ثبت سفارش کلی صرافی با حجم آن

ما ابتدا تعریفات خود را ارائه می دهیم:

  •  برای بازاری بین دو کوین C1 و C2 (C1 رمزارز است و C2 واحد قیمت است)، آستانه دفتر ثبت سفارش مربوطه  در زمان t، مجموع انحراف معیارهای ساعتی (بر حسب دلار آمریکا) C1 و C2 است. این آستانه تقریباً دورترین فاصله از پیشنهاد و درخواست فعلی را نشان می دهد. که انتظار می رود بازار در آینده ای نزدیک این معاملات را تجربه کند.
  • برای همان بازار، عمق دفتر ثبت سفارش را باید بعنوان جمع کل سفارشات در دفتر ثبت سفارش با قیمت  بهترین پیشنهاد و یا درخواست تعریف می کنیم.
  • نسبت دفتر ثبت سفارش آن بازار را بعنوان نسبت بین عمق دفتر ثبت سفارش و متوسط حجم روزانه گزارش شده ی صرافی برای آن بازار تعریف می کنیم.

برای این معیار، عمق دفتر ثبت سفارش همه بازارهای صرافی را جمع می کنیم. و نسبت بین این مقدار و کل حجم متوسط گزارش شده روزانه صرافی را محاسبه می کنیم. اگر این نسبت حداقل .005 باشد، صرافی در این معیار قبول می شود. در غیر این صورت، شکست می خورد.

کسری از بازارهای ارز با عمق دفتر ثبت سفارش منطقی در مقایسه با حجم آن

برای این معیار، ما به نسبت های دفتر ثبت سفارش (همانطور که در بالا. در بخش معیار 5 تعریف شده) برای همه بازارهای هر صرافی نگاه می کنیم. اگر نسبت دفتر ثبت سفارش آن حداقل 6- 10 باشد. یک بازار معین را در یک صرافی به عنوان بازار “واقعی” طبقه بندی می کنیم. سپس اگر حداکثر 5٪ از بازارهای آن بعنوان بازارهای جعلی طبقه بندی شده باشد. آن صرافی را قبول شده در آن معیار طبقه بندی می کنیم. در غیر اینصورت تشخیص می دهیم که صرافی از این معیار شکست خورده است. توجه داشته باشید که 6- 10 به عنوان آستانه ای بسیار محافظه کارانه انتخاب شده است. بنابراین این معیار برای تعیین حجم جعلی صرافی نسبت به تعیین حجم واقعی آن، معیار دقیق تری است.

نتایج


در زیر، جزئیات نتایج اعمال هر یک از معیارهای مان در صرافی های برتر ذکر شده در CoinMarketCap از 28 می 2019 را شرح می دهیم

معیار 1

صرافی ها به روش های مختلفی در این آزمون رد می شوند. برخی از آنها چاپ سوابق سفارشات خود را در اواسط بازار افزایش می دهند. بسیار بیشتر از هر سفارشی که در دفتر ثبت سفارش خود داشتند. برخی دیگر با تأخیر کم در چاپ سفارشات، گزارش سایر صرافی ها را به عنوان گزارش خود ارائه می دهند. سایرین کارهای پیچیده تری انجام می دهند، مانند  چاپ سفارش های جعلی بزرگ فقط درصورتی که تعداد زیادی چاپ کوچکتر دارند که می توانند در بین خود پنهان کنند.

به طور کلی، ما متوجه شدیم که اگر صرافی در این آزمون رد شود، تقریباً در همه آزمون های دیگر نیز شکست می خورد. (اگرچه بسیاری از صرافی هایی که در این آزمون موفق نبودند. اطلاعات خود را در دسترس قرار نمی دادند، بنابراین ما نمی توانیم سایر آزمون ها را روی آنها انجام دهیم). ما اعتقاد نداریم که این یک امر تصادفی باشد). بنابراین، اگر یک صرافی در این آزمون ناموفق باشد و داده های خود را برای اجرای سایر آزمونها به راحتی در دسترس قرار ندهد. فوراً آن صرافی را دارای حجم نادرست و غیرواقعی می دانیم.

ما تصاویر مربوط به هر صرافی را ضمیمه کرده ایم که آنها را در یک پیوست در دسترس قرار می دهد. و همچنین یک توضیح کوتاه از تجزیه و تحلیل ما از پیج بازار که در هر اسکرین شات نشان داده شده را نیز پیوست کرده ایم. توجه داشته باشید که صرافی های اصلی که بعنوان صرافی درگیر در استخراج معامله شناخته می شوند. شامل FCoin، Bitforex، Coinex، Coinbene و Coinsuper است و همه آنها به همین دلیل رد شده اند.

معیار 2

نتایج استفاده از آزمون الگوریتمی ما مبنی بر اینکه آیا معاملات صرافی در سطوح معقولی نسبت به بهترین پیشنهاد و درخواست آنها یا حداقل 50٪ از زمان یا کمتر از 5٪ از زمان انجام می شود.

در جدول خلاصه نتایج زیر ارائه می شود. توجه داشته باشید که، همانطور که در بالا بحث شد، بسیاری از صرافی ها به ندرت دفتر ثبت سفارش خود را به اندازه کافی به روز می کنند، به طوری که برای ارزیابی یک صرافی، مطابق با این معیار، انجام سنجش گسترده لازم است .

به همین دلیل آستانه های موفقیت و شکست بسیار از یکدیگر فاصله دارند. در امتداد خطوط مشابه، ما احساس می کنیم که گزارش بخش دقیقی از چاپ ها که مطابق با نیازهای ما برای این معیار است. به طور ویژه اطلاعاتی در اختیار ما قرار نمی دهد، بنابراین ما فقط گزارش می دهیم که آیا هر صرافی بر اساس این معیار قبول شده، یا نمی تواند طبق این معیار ارزیابی شود.

ما همچنین یک نمودار ارائه می دهیم که توزیع نحوه عملکرد صرافی های مختلف را با توجه به این معیار نشان می دهد. توجه داشته باشید که این توزیع، دو حالته است. و بیشتر صرافی ها یا نزدیک به 0 هستند یا همه معاملات آنها از کنار بهترین پیشنهاد یا درخواست عبور می کنند.

بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها

معیار 3

در زیر، نتایج استفاده از آزمون ما ارائه شده است تا ببینید. آیا حجم معامله شده در صرافی بر اساس زمان، همبستگی زیادی با صرافی هایی دارد که حجم خود را به درستی گزارش می کنند. یا خیر، و بنابراین آیا صرافی در گزارش حجم خودش درست عمل کرده یا خیر. برای صرافی های گروهی که پیش از این در انجام این آزمون برچسب قانونی داشته اند. ما به راحتی آن صرافی را از گروه صرافی های قابل اعتماد قبل از اعمال معیار برای آن صرافی، حذف کردیم، اما هنگام در نظر گرفتن این معیار برای آن صرافی ها، این نکته را بخاطر بسپارید. توجه داشته باشید که ما این معیار را فقط برای صرافی هایی که داده های آنها را استفاده می کنیم، اعمال کردیم.

ما همچنین نموداری را برای یک صرافی نمونه که در آزمون قبول شده. و صرافی دیگری که شکست خورده ارائه داده ایم. این دو نمودار نشان می دهد که چقدر میزان حجم ساعتی صرافی های قانونی احتمالی به حجم ساعتی صرافی های قانونی نزدیک است. و چقدر با همان حجم صرافی غیرقانونی، گره خورده است.

علاوه بر این، همانطور که در بالا ذکر شد، بعد از اینکه بقیه آزمون ها با بزرگترین صرافی های غیر مستقر در ایالات متحده کامل شد. که به نظر می رسد دارای حجم قابل توجهی هستند، این آزمون را دوباره انجام دادیم. هدف ما در اینجا جدا کردن صرافی های مستقر در کشورهای غیر آمریکائی، برای مقابله با این تعصب بود. که فقط صرافی های آمریکایی برای تکرار اول این آزمون استفاده نشود. از بین چند صرافی برتر که اکثر آزمایشات دیگر را پشت سر گذاشته اند.

همه صرافی های OKEx، Huobi و Binance (همه با حجم تنظیم شده، جزء 5 صرافی برتر بودند و بعد از آن فاصله زیادی ایجاد می شود). به دلیل داشتن جریان بیش از حد آسیایی شناخته شده اند.

بنابراین ما این سه صرافی را به شاخص حجم قابل اعتماد بر حسب زمان اضافه کردیم. و مجدداً آزمون را انجام دادیم. تنها صرافی که نتیجه آن در نتیجه گنجاندن سایر صرافی ها تغییر کرد. HitBTC، Upbit و Coinex بودند که همه آنها در این آزمون ها با صرافی های مستقر در ایالات متحده شکست خوردند و با افزودن بقیه، قبول شدند. با توجه به اینکه HitBTC و Upbit آزمونهای دیگری را نیز با موفقیت گذراند. این نشان می دهد که وقتی OKEx، Huobi و Binance اضافه می شوند معیار قویتر است، بنابراین نتایج حاصل از تکرار، همان مواردی است که ما برای تعیین نهایی خود استفاده می کنیم.

معیار 4

در زیر نتایج استفاده از آزمون ما برای بررسی این موضوع ارائه شده که آیا حجم آلامدا ریسرچ در صرافی  حداقل 5٪ از حجم گزارش شده آن صرافی است یا خیر. توجه داشته باشید که ما این معیار را فقط برای صرافی هایی بکار بردیم که در آنها معاملات Alameda Research به طور منظم انجام میشود. همچنین توجه داشته باشید که برای آشکار نکردن هیچ یک از اطلاعات حساس شرکت. حجم دقیق آلامدا از میزان حجم گزارش شده مربوط به هر صرافی را اضافه نکردیم.

معیار 5

زیر در نتایج استفاده از آزمون ما ارائه شده است. تا ببینید آیا نسبت بین مجموع عمق دفتر ثبت سفارش صرافی و متوسط ​​حجم روزانه گزارش شده آن حداقل: 005 است یا خیر. توجه داشته باشید که ما این معیار را فقط برای صرافی هایی اعمال کردیم که از داده های آنها استفاده کردیم.

ما همچنین یک نمودار ارائه می دهیم که نشان می دهد. چه تعداد صرافی، نسبت متفاوتی بین مجموع عمق دفتر ثبت سفارش و ADV گزارش شده آنها وجود دارد.

بررسی درستی حجم رمزارز توسط ftx گزارش شده در صرافی ها | نتیجه گیزی | معیار | رمزارز | فوت پرینت | حجم | معاملات | حجم معاملات | بهترین داده ولیوم تریدینگ | فید | feed | داده رایگان فوت پرینت | سنتیمنتال | جبل عاملی | پرایس اکشن |

معیار 6

در زیر نتایج استفاده از آزمون ما برای دیدن این موضوع ارائه شده که آیا حداکثر 5٪ از بازارهای صرافی دارای نسبت دفتر ثبت سفارش کمتر از 6- 10 است یا خیر. توجه داشته باشید که ما این معیار را فقط برای صرافی هایی بکار بردیم. که از داده های آنها استفاده می کنیم.

ما همچنین یک نمودار ارائه می دهیم که نشان می دهد. چند صرافی دارای انواع مختلف شکست در نسبت دفتر ثبت سفارش هستند.

نتیجه گیزی | معیار | رمزارز | فوت پرینت | حجم | معاملات | حجم معاملات | بهترین داده ولیوم تریدینگ | فید | feed | داده رایگان فوت پرینت | سنتیمنتال | جبل عاملی | پرایس اکشن |

خلاصه نتایج


در زیر یک جدول خلاصه نتایج اعمال هر معیار برای هر صرافی ارائه شده است. که طبق معیار 1 شکست نخورده است (به هر حال همه آنهایی که در نهایت امتیاز 0 را کسب کرده اند). و همچنین یک نتیجه گیری نهایی در مورد هر صرافی ارائه شده است. (باز هم، هر صرافی لیست نشده در این جدول تا حدی شکست خورده است که نمره 0 را به آن اختصاص داده ایم، به این معنی که که حجم گزارش شده واقعی آن را تقریباً 0 گزارش کرده ایم). برای رسیدن به نتیجه گیری نهایی، ما برای هر یک از معیارهای خود وزنی را با توجه به اهمیت نسبی آن در تعیین واقعی بودن حجم مبادله تعیین کردیم.

یعنی قبل از اینکه نتایج هر یک از آزمایشات خود را مشاهده کنیم. ما به همه معیارها به استثنای 1، 2، 5 و 6، یک وزن اختصاص دادیم. به معیار 1، وزن 0 اختصاص دادیم. زیرا ما آن را یک معیار کلی ” شکست ” می دانیم و بر این اساس، تقریباً هر صرافی که از هر آزمایشی با موفقیت گذر می کند (و در نتایج ما با حجم تنظیم نشده صفر نشان داده می شود) باید آن را قبول کرده باشد.

ما به معیار 2، وزن 2 اختصاص دادیم، بر این اساس که آستانه موفقیت و شکست بسیار از هم دورند. و همچنین بر این اساس که عدم موفقیت در این معیار یک پرچم قرمز بزرگ است تا آنجا که چاپ معاملات بازار متوسط، طبیعی ترین (و شناخته شده ترین) معاملات کلاهبرداری است که حجم خود را جعل و غیر واقعی می کنند.

ما برای هر معیار 5 و 6، وزن 5/0 تعیین کردیم بر این اساس که آنها عمدتاً یک اثر را می سنجند (یا حداقل اثرات مشابه) و انتظار داریم که آنها با هم ترکیب شوند تا تقریباً معیار قوی  همانند سایر معیارها را تشکیل دهند.

بعد از اینکه به امتیازات هر صرافی رسیدیم، اگر حداقل امتیاز 4 را کسب کند. ضریب 1 را به آن اختصاص می دهیم.در صورت کسب حداکثر امتیز 5/1، ضریب 0 و در غیر این صورت .5 را اختصاص می دهیم. سپس حجم واقعی آن را بصورت حجم گزارش شده آن ضرب در ضریب ضرب کننده آن فرض می کنیم. دلیل استفاده ما از چنین اعداد درشت (تقریب همه چیز بین کاملاً جعلی و کاملاً واقعی بصورت .5)، عدم قطعیت معیارهای ما است.

و این واقعیت است که ما نمی خواهیم ارقام را بیش از حد ادعا کنیم. و ادعاهای خاص مربوط به صرافی خود را مطرح کنیم معیارها به طور بالقوه نقش ضعیفی در دسته بندی انجام می دهند. ما 5 .5 را به طور خاص انتخاب کردیم (و نه، به عنوان مثال، یک عدد نزدیک به 0 یا نزدیک به 1) زیرا معتقدیم که یک صرافی که برخی از آزمون های ما را پشت سر می گذارد و برخی دیگر را شکست می خورد، دارای حجم واقعی گزارش شده زیاد و حجم کم جعلی گزارش شده قابل توجه است، اما، ما در ادعاهای دقیق تر مردد هستیم.

توجه داشته باشید که، در این جدول، ستاره ها صرافی هایی را نشان می دهند. که به دلیل مشارکت در استخراج معاملات، در معیار اول شکست خورده و حجم گزارش شده آنها شامل حجم مشتقات است.

نتیجه گیری


گرچه روشهای ما بی خطر نیستند. اما ما معتقدیم که آنها دقیق ترین تصویر را از ماهیت واقعی حجم معاملات رمز ارز ارائه می دهند که هرکسی آنها را در دسترس عموم قرار نداده است. ما امیدواریم که بسیاری از افراد مختلف بتوانند از این اطلاعات استفاده کنند. معامله گران می توانند با آگاهی بیشتری تصمیم بگیرند در مورد اینکه کدام صرافی، نقدینگی دارد، صرافی ها می توانند جایگاه خود را در این چشم انداز بهتر درک کنند. و پروژه های کوین با سهولت بیشتری می توانند این موضوع را ارزیابی کنند که در معامله کوین، چقدر سود وجود دارد.

در ادامه، Alameda قصد دارد وب سایتی را ایجاد کند که هدف آن ارائه نتایجی مانند به روزرسانی روزانه برای همه مبادلات رمز ارز اصلی است. ما همچنین برای دسته بندی بیشتر جریان، تقسیم شده توسط کوین و نه فقط با صرافی، توسعه خواهیم داد. ما همچنین قصد داریم مجموعه معیارهای مورد استفاده برای طبقه بندی صرافی ها (و محدود کردن ضریب 5/0 برای صرافی های دارای حجم نسبی واقعی دقیق تر) را طی ماههای آینده گسترش دهیم. تا در ادامه بازار رمز ارز، روشهای خود را دوباره مورد استفاده قرار دهیم. تا به سرعت تکامل یابند.

نتایج معیار 3


BitMEX 96.8%               قبول

CoinTiger 92.8%           قبول

Kraken 92.3%               قبول

Bitstamp 91.9%          قبول

Deribit 90.0%              قبول

Liquid 88.2%             قبول

bitFlyer 86.8%           قبول

Coinbase Pro 86.3%       قبول

OKEx 85.4%                  قبول

Coincheck 85.3%               قبول

Huobi Global 83.5%          قبول

LBank 82.6%                   قبول

Bit_nex 81.3%                  قبول

Zaif 81.1%                   قبول

Binance 77.4%               قبول

Korbit 77.3%                 قبول

Coinone 77.2%              قبول

itBit 75.3%                   قبول

Gemini 73.8%             قبول

KuCoin 72.7%             قبول

ZB.COM 70.5%            قبول

Poloniex 67.6%           قبول

Bitbank 66.8%           قبول

CEX.IO 66.0%              قبول

Huobi (HBUS) 63.8%   قبول

GOPAX 63.4%              قبول

Bittrex 60.9%               قبول

Exmo 56.9%                قبول

Gate.io 51.3%              قبول

HitBTC 44.3%               رد

Upbit 39.3%                  رد

FTX 37.8%                   رد

Bitrue 37.3%                رد

CoinEx 34.4%              رد

OKCoin 31.1%             رد

Bit-Z 24.3%                  رد

Bitso 24.2%                 رد

EXX 15.0%                  رد

BTCBOX 14.5%          رد

BitForex 13.9%           رد

Bibox 13.6%               رد

IDAX 11.8%                رد

FCoin 10.7%               رد

BigONE 10.7%            رد

Kryptono 4.9%           رد

CoinBene 4.3%           رد

Coinsuper -1.5%         رد

Bithumb -9.1%            رد

نتایج معیار 3: شاخص صرافی چینی


OKEx 98.9%           قبول

Huobi Global 98.4%           قبول

CoinTiger 94.8%           قبول

LBank 93.8%           قبول

Bitstamp 89.0%           قبول

Bit_nex 88.4%           قبول

Coinone 88.2%           قبول

BitMEX 87.0%           قبول

bitFlyer 85.7%           قبول

Coinbase Pro 85.1%         قبول

Korbit 84.2%           قبول

Kraken 83.5%           قبول

Bitbank 82.3%           قبول

ZB.COM 82.2%           قبول

Liquid 80.9%           قبول

GOPAX 80.9%           قبول

Zaif 79.6%           قبول

Deribit 79.0%           قبول

Gate.io 77.1%           قبول

KuCoin 76.9%           قبول

Binance 76.5%           قبول

Poloniex 76.3%           قبول

Coincheck 76.0%          قبول

Bittrex 74.5%           قبول

itBit 73.3%           قبول

Gemini 73.2%           قبول

Huobi (HBUS) 72.4%  قبول

Upbit 64.5%           قبول

Exmo 63.7%          قبول

CEX.IO 60.0%              قبول

CoinEx 57.0%           قبول

HitBTC 56.5%           قبول

Bitrue 35.1%           رد

FTX 34.0%           رد

OKCoin 31.7%           رد

EXX 31.6%           رد

Bit-Z 28.6%           رد

BTCBOX 24.8%           رد

Bitso 24.3%           رد

BitForex 21.8%           رد

Kryptono 13.0%           رد

BigONE 12.6%           رد

FCoin 12.5%           رد

IDAX 5.7%           رد

CoinBene 4.6%          رد

Bithumb -2.2%          رد

Bibox -2.7%           رد

Coinsuper -8.4%        رد

نتایج معیار 4

Bibox           رد

BigONE           رد

Binance           قبول

Bitbank           قبول

Bit_nex           قبول

bitFlyer           قبول

BitForex           رد

Bithumb           قبول

BitMEX           قبول

Bitrue           رد

Bitso           رد

Bitstamp           قبول

Bittrex           قبول

Bit-Z           رد

BTCBOX          قبول

CEX.IO           رد

Coinbase Pro   قبول

CoinBene          رد

Coincheck         رد

CoinEx           رد

Coinone         قبول

Coinsuper          رد

CoinTiger          رد

Deribit          قبول

Exmo           رد

EXX           رد

FCoin           رد

FTX           قبول

Gate.io          قبول

Gemini          قبول

GOPAX          قبول

HitBTC           رد

Huobi (HBUS)     قبول

Huobi Global       قبول

IDAX           رد

itBit           قبول

Korbit         قبول

Kraken       قبول

Kryptono      رد

KuCoin       قبول

LBank          رد

Liquid        قبول

OKCoin       قبول

OKEx          قبول

Poloniex     قبول

Upbit          قبول

Zaif          قبول

ZB.COM    قبول

نتایج معیار 5

Coinsuper 16.5001%          قبول

IDAX 9.2568%           قبول

FTX 1.5523%           قبول

Bitrue 1.2847%            قبول

Huobi (HBUS) 1.1684%      قبول

Bitso 1.0661%          قبول

OKCoin 0.2397%           قبول

CEX.IO 0.1990%           قبول

Poloniex 0.1745%           قبول

itBit 0.1483%           قبول

Gemini 0.1306%           قبول

Bittrex 0.0978%           قبول

Bit_nex 0.0973%           قبول

Exmo 0.0792%           قبول

BitForex 0.0742%          قبول

Coinone 0.0559%         قبول

Kraken 0.0528%           قبول

KuCoin 0.0473%          قبول

Bitstamp 0.0471%        قبول

BigONE 0.0437%         قبول

GOPAX 0.0322%         قبول

Bibox 0.0214%           قبول

Gate.io 0.0211%          قبول

Coinbase Pro 0.0203%          قبول

Korbit 0.0196%          قبول

CoinEx 0.0193%         قبول

HitBTC 0.0167%         قبول

Liquid 0.0165%          قبول

bitFlyer 0.0164%       قبول

Zaif 0.0158%           قبول

BTCBOX 0.0140%       قبول

Coincheck 0.0109%     قبول

Bitbank 0.0093%         قبول

Binance 0.0092%        قبول

Huobi Global 0.0079%      قبول

Upbit 0.0059%          قبول

Bithumb 0.0043%       رد

ZB.COM 0.0022%        رد

OKEx 0.0022%           رد

Bit-Z 0.0014%           رد

LBank 0.0008%          رد

CoinBene 0.0007%    رد

CoinTiger 0.0003%    رد

EXX 0.0001%           رد

Kryptono 0.0001%   رد

نتایج معیار 6


Coinsuper                        0.0%                    قبول

IDAX                              0.0%                     قبول

FTX                                 0.0%                     قبول

Bitrue                              0.0%                    قبول

Huobi (HBUS)                0.0%                     قبول

Bitso                                0.0%                   قبول

OKCoin                           0.0%                    قبول

itBit                                 0.0%                  قبول

Gemini                             0.0%                 قبول

Coinone                           0.0%                 قبول

Bitstamp                          0.0%                 قبول

Coinbase Pro                   0.0%                 قبول

Korbit                              0.0%                 قبول

bitFlyer                            0.0%                 قبول

Coincheck                        0.0%                 قبول

Bitbank                            0.0%                 قبول

Bit_nex                            1.1%                قبول

Kraken                             1.3%                  قبول

GOPAX                           1.9%                   قبول

Binance                            2.9%                قبول

Bittrex                             3.1%                 قبول

Zaif                                  3.3%                 قبول

Poloniex                          4.3%                  قبول

Bithumb                          4.8%                  قبول

CEX.IO                 5.0%                     رد

Liquid                    5.9%                     رد

Gate.io                   7.6%                    رد

Huobi Global         7.7%                    رد

Exmo                     8.2%                    رد

BigONE                 8.8%                    رد

Upbit                     10.7%                  رد

CoinEx                  11.0%                   رد

HitBTC                  11.7%                   رد

Bibox                     12.8%                  رد

KuCoin                  14.5%                  رد

ZB.COM                19.4%                  رد

Bit-Z                      21.2%                  رد

BitForex                23.3%                  رد

OKEx                    30.4%                   رد

CoinBene               33.2%                 رد

EXX                      38.5%                   رد

BTCBOX               50.0%                   رد

LBank                    51.7%                 رد

CoinTiger              54.4%                  رد

Kryptono               95.2%                  رد

خلاصه نتایج


گزارش شدهحجم تنظیم شدهضریبامتیاز6 (5.)5 (5.)4(1)3(1)2(2)1(0)صرافی
4,728,575,0304,728,575,03014ردردقبولقبولقبولقبولOKEx
3,392,623,7383,392,623,73815قبولقبولقبولقبولقبولقبولBitMEX
3,006,542,7373,006,542,73715/4ردقبولقبولقبولقبولقبولHuobi Global
2,081,016,6872,081,016,68715قبولقبولقبولقبولقبولقبولBinance
1,099,595,6561,099,595,65615قبولقبولقبولقبولقبولقبولbitFlyer
963,941,563963,941,56315/4ردقبولقبولقبولقبولقبولUpbit
639,042,531639,042,53114ردردقبولقبولقبولقبولZB.COM
746,704,054373,352,0275/05/3ردقبولردقبولقبولقبولHitBTC
579,236,837289,618,4195/05/3قبولردقبولردقبولقبولBithumb
256,392,470256,392,47015قبولقبولقبولقبولقبولقبولCoinbase Pro
201,854,080201,854,08015قبولقبولقبولقبولقبولقبولDeribit
189,054,133189,054,13315قبولقبولقبولقبولقبولقبولBit_nex
176,530,073176,530,07315قبولقبولقبولقبولقبولقبولKraken
157,591,833157,591,83315/4ردقبولقبولقبولقبولقبولLiquid
111,182,249111,182,24915قبولقبولقبولقبولقبولقبولBitstamp
102,461,826102,461,82615/4ردقبولقبولقبولقبولقبولGate.io
153,345,86876,672,9345/02/5ردقبولردردقبولقبولBibox
72,679,21272,679,21215قبولقبولقبولقبولقبولقبولPoloniex
57,226,12557,226,12515قبولقبولقبولقبولقبولقبولBittrex
50,444,97150,444,97114قبولقبولقبولردقبولقبولFTX
49,742,02849,742,02815قبولقبولقبولقبولقبولقبولBitbank
38,576,59038,576,59015قبولقبولقبولقبولقبولقبولCoinone
30,212,55930,212,55915/4ردقبولقبولقبولقبولقبولKuCoin
29,076,00429,076,00415قبولقبولقبولقبولقبولقبولZaif
24,738,31524,738,31515قبولقبولقبولقبولقبولقبولKorbit
24,117,96824,117,96814قبولقبولردقبولقبولقبولCoincheck
22,469,48022,469,48015قبولقبولقبولقبولقبولقبولGemini
11,051,86211,051,86215قبولقبولقبولقبولقبولقبولGOPAX
10,520,52710,520,52715قبولقبولقبولقبولقبولقبولitBit
17,800,8708,900,4355/05/3ردقبولردقبولقبولقبولExmo
5,465,1255,465,12514قبولقبولقبولردقبولقبولOKCoin
3,717,2963,717,29615قبولقبولقبولقبولقبولقبولHuobi (HBUS)
3,440,0301,720,0155/03قبولقبولردردقبولقبولBitso
1,763,545881,7735/05/05/3ردقبولردقبولقبولقبولCEX.IO
1,243,359,949005/0ردقبولردردردرد*BitForex
1,166,838,742000ردردردردردردEXX
1,110,434,739000ردردردردردرد*CoinBene
1,032,442,439001قبولردردردردردIDAX
1,023,768,845000ردردردردردردBit-Z
830,758,206001ردردردقبولردردLBank
716,393,364002ردردردردقبولرد*FCoin
678,563,870001ردردردقبولردردCoinTiger
83,702,624000ردردردردردردKryptono
79,809,828001قبولقبولردردردرد*Coinsuper
47,665,583001قبولقبولردردردردBitrue
47,132,068005/1ردقبولردقبولردرد*CoinEx
8,569,855005/1ردقبولقبولردردردBTCBOX
2,770,409005/0ردقبولردردردردBigONE

* صرافی را نشان می دهد که در معیار 1 ناموفق است زیرا به استخراج معامله علاقه دارد

+ توجه داشته باشید که حجم گزارش شده شامل حجم معاملات مشتقه و حجم نقدی (spot) است

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 11 =