بانک انگلیس هشدار داد که به دلیل بی ثباتی قیمت بیت کوین و اتریوم، ریسک سرمایه گذاری افزایش یافته است

بانک انگلیس هشدار داد که به دلیل بی ثباتی قیمت بیت کوین و اتریوم، ریسک سرمایه گذاری افزایش یافته است

افزایش سریع قیمت بیت کوین و اتریوم و سایر رمزارزها، نشان می دهد. که بسیاری از سرمایه گذاران مایل به پذیرش ریسک بیشتر برای سرمایه گذاری در این فضا هستند. بانک انگلستان گزارشی در مورد ثبات مالی این کشور منتشر کرد. و خاطرنشان کرد که افزایش تمایل به ریسک پذیری در دارایی های رمزارز نیز باعث نوسان زیاد آنها شده است.

طبق گفته بانک انگلستان، این واقعیت که بسیاری از سرمایه گذاران نهادی می خواهند در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. به معنای بوجود آمدن حس اشباع در بازارهای مالی سنتی است. این امر می تواند ارتباط بین بازارهای سنتی و بازارهای رمزارز را افزایش دهد. و طبق گفته ی این بانک، این یک روند خطرناک است.

علاوه بر این، در این گزارش آمده است که کمیته سیاست مالی این بانک، اهمیت نوآوری در سیستم های مالی را تشخیص می دهد.

به همین ترتیب، بحث در مورد طراحی و استفاده از استیبل کوین های خرد را مورد تشویق قرار می دهد که می تواند توسط مردم در بخش خرده فروشی، به عنوان راهی برای حل مشکلات  استیبل کوین های صادر شده توسط بانک مرکزی برای بازارهای تجاری مورد استفاده قرار گیرد. نویسنده این گزارش گفت، کمیته سیاست مالی مقرراتی را تشویق می کند. که اعتماد عمومی به اشکال جدید پول دیجیتال را به همان روشی افزایش می دهد که مردم به فیات اعتماد دارند.

“کمیته سیاست مالی، قبلاً سرعت قابل توجه نوآوری در سیستم های پرداخت را برجسته كرده است. و توانایی انجام پرداخت ایمن و روان را برای ثبات مالی بسیار مهم می داند. این کمیته انتظارات سیستماتیک اپراتورهای مهم استیبل کوین را همانند انتظارات ارائه شده در گزارش دسامبر سال 2019 تنظیم می کند. “

بانک انگلیس به طور عمده از طریق یک کمیته اختصاصی، ارز دیجیتال بانک مرکزی انگلیس را پشتیبانی و بررسی می کند. حتی اگر تصمیمی در مورد داشتن آن نداشته باشد. این بانک اخیراً گفته است که این اشکال رمزارز می تواند ده ها هزار برابر کارآمدتر از بیت کوین باشند. انتظار می رود که آنها به جای جایگزینی با سپرده های نقدی و بانکی، در کنار آنها بکار روند.

در سایر ابعاد مالی، بانک در این گزارش خاطر نشان کرد. که افزایش آسیب پذیری بدهی در میان شرکت ها و خانوارهای انگلیس ممکن است وضعیت مالی را بی ثبات کند. با این حال، در یک یادداشت مثبت، گفته شد که علی رغم اینکه بازار مسکن از یک سال قبل فعال تر شده. اما وام های رهنی کاهش یافته است.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 − 7 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉