به نقل از رئیس بخش تحقیقات کالا در بانک آمریکا، بیت کوین و طلا “رابطه معکوس” دارند، بیت کوین دارایی ریسک پذیر است و طلا دارایی امن است

به نقل از رئیس بخش تحقیقات کالا در بانک آمریکا، بیت کوین و طلا "رابطه معکوس" دارند، بیت کوین دارایی ریسک پذیر است و طلا دارایی امن است.

طبق گفته فرانسیسکو بلانچ، بیت کوین برای “ایجاد یک اکوسیستم جدید انتقال ارزش” و یک سازمان اقتصادی جدید مبتنی بر اقتصاد سهامداران، در مقابل اقتصاد سهامداران فعلی، خوب است.

طی چند ماه گذشته، قیمت بیت کوین در خلاف جهت قیمت طلا حرکت کرده است زیرا مردم به جای طلا که نوعی ذخیره دارایی سنتی ایمن است، به طلای دیجیتال به عنوان ذخیره ارزش نگاه می کنند.

اما از نظر فرانسیسکو بلانچ، رئیس تحقیقات جهانی کالاها و مشتقات در بانک مرکزی امریکا، بیت کوین بیشتر یک دارایی ریسک پذیر است.

در ماه مارس، بلانچ استدلال كرد كه بیت کوین با مشکلات جدی زیست محیطی همراه است و با طلا، همبستگی و ارتباط مستقیم ندارد.

وی گفت: “بیت کوین در دوازده ماه گذشته بیشتر به یک دارایی پرریسک تبدیل شده است”، و از نظر ریسک پذیری “بیشتر به مس شباهت دارد.”

در همین حال، طلا به عنوان یک دارایی مطمئن، به طور معمول با خزانه 10 ساله و ین ژاپن ارتباط دارد.

بلانچ در مصاحبه ای با بلومبرگ گفت، وقتی صحبت از ارتباط بیت کوین و طلا می شود، “به این دلیل است که بیت کوین، یک دارایی پرریسک است و طلا یک دارایی ایمن”، و افزود، آنها ویژگی های بسیار متفاوتی دارند.

به گفته وی، “طلا برای مدت زمان بسیار طولانی یک دارایی مطمئن و ایمن بوده است” به همین ترتیب، او کاملا مطمئن است که فلزات گرانبها به همین ترتیب در طول زمان، مطمئن و امن باقی می مانند در حالی که بیت کوین می تواند تغییر کند، “اما در حال حاضر، آنها رابطه معکوس دارند، همبستگی بین آنها کاملا وارونه است. “

بیت کوین نسخه بهتری است

در همین حال، مایکل نووگراتز، بنیانگذار، مدیرعامل و رئیس Galaxy Galaxy، همچنان بیت کوین، که رمزارز پیشرو است را قمار بهتر از شمش طلا می داند.

نووگراتز در مصاحبه جداگانه به بلومبرگ گفت، با توجه به این موضوع که بانک های مرکزی در سراسر جهان، هر روز پول بیشتری چاپ می کنند، پس باید دارایی های بلند مدت مانند املاک و مستغلات، طلا، سهام و رمزارز وجود داشته باشد.

“بنابراین، من به طور ویژه به بیت کوین به عنوان طلای دیجیتال نگاه می کنم، بنابراین اگر شما سرمایه گذار بلندمدت طلا باشید، بیت کوین نسخه بهتری است زیرا همانند طلا می تواند به سرعت رشد زیادی کند، اما این رمزارز در اوایل دوران پذیرش توسط سرمایه گذاران قرار دارد.”

در حالی که چند سال قبل، مردم از بیت کوین می ترسیدند، اکنون از اکثر صندوق های سرمایه گذاری گرفته تا مدیران پول واقعی و شرکت های بیمه، همه آنها با این صنعت مشکلی ندارند و آن را پذیرفته اند.

“بنابراین شما وارد بازی جدیدی شده اید که در این بازی باید رمزارزها را بپذیرید، و این بازی بسیار بزرگ است. و بنابراین من هنوز خریدار بزرگ بیت کوین هستم. “

در همین حال، طبق گفته بلانچ، مزیت بیت کوین، “ایجاد یک اکوسیستم جدید انتقال ارزش” است. وی افزود: برخلاف اقتصاد سهامدار که امروز داریم، رمزارزها در حال ایجاد یک سازمان اقتصادی جدید مبتنی بر اقتصاد سهامداران هستند.

بلانچ گفت، بیت کوین مبنائی است که سایر رمزارز ها بر اساس آن ساخته می شوند و این چیزی است که در نهایت شکل می گیرد – اساساً، جوامعی از مردم شکل می گیرد که ارزش را با استفاده از این رمزارزها انتقال می دهند.

“به همین دلیل است که سازمان امور مالیاتی علاقه زیادی به تعیین مالیات این دارایی ها دارد زیرا آنها متوجه شده اند که فعالیت اقتصادی، فعالیت اقتصادی واقعی و نه فقط باندهای کلاهبردار در این فضا وجود دارد.”

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − سه =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉