chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

به نقل از مدیر عامل شرکت Metalla Royalty & Streaming: رمز ارزها باعث بحران مالی بعدی خواهند شد

به نقل از مدیر عامل شرکت Metalla Royalty & Streaming: رمز ارزها باعث بحران مالی بعدی خواهند شد

مدیرعامل Metalla Royalty & Streaming، برت هیت هشدار داد که رمزارز ” بحران مالی بعدی را هدایت می کند” و ارزش ذاتی واقعی بیت کوین را زیر سوال می برد.

برت هیت، مدیر عامل شرکت Metalla Royalty & Streaming هشدار داده که رمزارزها “متهم به ایجاد بحران مالی بعدی هستند.”

Metalla Royalty & Streaming یک شرکت کانادایی تاسیس شده در سال 1983 است و ارزش خالص دارایی آن تقریباً نیم میلیارد دلار است. این شرکت، خرید و تجارت طلا و نقره و فلزات گرانبها را ارائه می دهد.

روز جمعه، برت هیت در گفتگو با رسانه خبری کیتکو نیوز، رمزارز را با سقوط ناشی از فناوری اوایل دهه 2000 و بحران وام مسکن در سال 2008 مقایسه کرد و خاطرنشان کرد:

“هنگامی که به چند دهه گذشته نگاه می کنید و همه بحران های مالی رخ داده را بررسی می کنید، می بینید که همه آنها دارای دو چیز مشترک هستند. یکی از آنها پذیرش انبوه یک محصول مالی جدید یا یک فناوری جدید است که خیلی خوب درک نشده است. “

او افزود: “اگر ما فقط به بحران وام مسکن در سال 2008 بازگردیم […] ما تعهدات بدهی وثیقه ای، اوراق قرضه با پشتوانه رهنی را بطور گسترده پذیرفتیم. و هنگامی که مردم این محصول جدید را پذیرفتند، کار خراب شد. این یک مشکل بزرگ به شمار می رفت.”

مدیر عامل این شرکت، رمزارزها را به عنوان “مجوز بخش خصوصی برای چاپ پول” توصیف کرد زیرا مقدار نقدینگی که از ابتدای سال 2020 به بازار پمپ کرده است، را زیر سوال می برد.

برت هیت، مقایسه رمز ارز با M1 ایالات متحده – کل پول نقدینگی در گردش – از ژانویه 2020 را انجام داد و خاطرنشان کرد، M1، “چهار و نیم برابر افزایش یافته است”. طبق گزارش فدرال رزرو، M1 از آوریل 2021 از 018/4 میلیارد دلار به حدود935/ 18 میلیارد دلار در ژانویه 2020 رسیده است. برت هیت تأکید کرد:

“این یک افزایش فوق العاده غیر منطقی است، و این افزایش در مدت زمان کوتاهی صورت گرفته است. اما اگر با استفاده از ارزش بازار کل به رمز ارز نگاه کنید،  متوجه می شوید که قیمت رمزارزها ده برابر شده است. “

به نظر می رسد، هیت نگرانی هایی را در مورد آن نوع خطر سیستمی دارد که ناشی از سرمایه گذاری انبوه در یک کلاس دارایی است که احساس می کند آن نوع دارایی، “هیچ ارزش ذاتی” ندارد، و نتیجه نهایی آن بحران فروش، مشابه بحران فناوری در اوایل دهه 2000 است:

وی گفت: “وقتی این مقدار سرمایه از طریق کیف پول های دیجیتال در سراسر جهان از بین رفته باشد، بهتر باور می کنید كه عواقب مالی قابل توجهی وجود خواهد داشت.”

به نظر می رسد برت هیت، طرفدار فلزات گرانبها با پیش بینی سبقت گرفتن بیت کوین از طلا به عنوان ذخیره ارزش، موافق نیست. وی همچنین این ایده را زیر سوال برد که حداکثر عرضه 21 میلیون بیت کوین، باعث کمبود یا ارزش بخشیدن به آن می شود. او به سایر رمزارزهای دارای ارزش کمتر اشاره کرد که به گفته وی، آنها بهتر پشتیبانی می شوند. وی اشاره کرد:

“نظر من در مورد 10 هزار کوین و توکن مرتبط با سایر رمزارزها که امروزه وجود دارد، این است که بسیاری از آنها از فناوری بهتر، حریم خصوصی بهتر و انرژی بسیار کمتری استفاده می کنند؟”

او افزود “وقتی این همه مورد دارای ارزش پایین تر از ارزش ذاتی، برای سرمایه گذاری وجود دارد، آیا واقعاً ارزش دارد و ارزش ذاتی آن چقدر است؟”

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 4 =