به نقل از گلدمن ساکس، اتریوم می تواند از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش پیشی بگیرد، اما از طلا نمی تواند پیشی بگیرد

به نقل از گلدمن ساکس، اتریوم می تواند از بیت کوین به عنوان ذخیره ارزش پیشی بگیرد، اما از طلا نمی تواند پیشی بگیرد

تحلیلگران بانک سرمایه گذاری وال استریت گلدمن ساکس، بار دیگر موضع صعودی خود در مورد دومین دارایی رمزارز جهان، اتریوم را تأیید کردند.

روز سه شنبه، گلدمن ساکس در یادداشتی به سرمایه گذاران، استدلال خود را در مورد این ادعا که اتریوم سرانجام به یک ذخیره ارزش بهتر از بیت کوین تبدیل خواهد شد، بیان کرد.

طبق این یادداشت، این بانک سرمایه گذاری معتقد است که اتریوم در حال حاضر، یک رمزارز دارای پتانسیل کاربردی واقعی بالا به نظر می رسد. بر اساس گزارش ها، اتریوم، محبوب ترین پلت فرم توسعه برای برنامه های قرارداد هوشمند است.

بیت کوین به دلیل اولین رمزارز بودن می تواند دارای برند قوی تری باشد. با این حال، بیت کوین فاقد برخی کاربردهای واقعی همانند کاربردهای اتریوم است که اغلب ذکر می شود. این موضوع تا حدی به دلیل سرعت پایین تراکنش بیت کوین است. که فقط 7 معامله در ثانیه در شبکه آن انجام می شود. اتریوم در حالت بومی فعلی خود با سرعت 15-20 تراکنش در ثانیه خیلی سریعتر از بیت کوین نمی باشد.

گلدمن، طلا و اتریوم را بزرگ می داند

این بانک اظهار داشت که هیچ یک از دارایی های رمزارز نمی توانند با طلا به عنوان ذخیره ارزش مقایسه شوند. با این استدلال که نوسانات زیاد آنها باعث می شود که نتوان آنها را مقایسه کرد.

“طلا به همان اندازه که با سایر دارایی های پرریسک مانند سهام و کالاها رقابت می کند. با رمزارز هم رقابت می کند. ما طلا را به عنوان یک مانع دفاعی در برابر تورم. و رمزارزها را به عنوان یک مانع در برابر ریسک تورم در نظر می گیریم. “

با این وجود آنچه که مقایسه نمی شود، بازدهی متفاوت این دو است. امسال، طلا4/5٪ کاهش یافته است، در حالی که اتریوم بیش از 215٪ تا سطح فعلی رشد کرده است. و 46٪ از آن اکنون اصلاح شده است.

گلدمن افزود که رقابت بین دارایی های رمزارز مختلف نیز مانع تبدیل شدن آنها به دارایی های امن در این مرحله می شود.

تلنگرهای بزرگ بانک بزرگ

این غول بانکی، اخیراً به دارایی های اتریوم طلا تلنگر می زند. و گزارشی در ماه ژوئن ارائه می دهد که مخالف یافته های فعلی او است.

“این استدلال که بیت کوین و رمزارزها، یک نسخه دیجیتالی از طلا هستند. هیچ ارزشی به بیت کوین و سایر رمزارزها نمی دهد، زیرا طلا خود ذخیره ارزش نیست و ثبات مداومی ندارد.”

گروه استراتژی سرمایه گذاری گلدمن ساکس باید تحقیقات خود را در مورد رمزارز با عنوان “از آن لذت ببرید و فقیر بمانید” انجام دهد.

در مورد رویکرد سرمایه گذاری رمزارز در این بانک، اختلافات واضحی وجود دارد. در ماه می، گلدمن ساکس برای شرکت تجزیه و تحلیل بلاکچین Coin Metrics،  15 میلیون دلار سرمایه گذاری کرد.

در ماه آوریل، این بانک بیت کوین را به گزارش بازده سالانه خود اضافه کرد. و در ماه مارس، گلدمن با توجه به شرکت نگهداری رمزارز گروه سرمایه گذاری دیجیتال نیویورک (NYDIG). درخواست صندوق قابل معامله ای تی اف بیت کوین را به سازمان بورس و اوراق بهادار ارائه کرد.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − دو =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉