بیت کوین برای دنیای مدرن طلا است، و فیات یک شوخی است

بیت کوین برای دنیای مدرن طلا است، و فیات یک شوخی است

ریکاردو سالیناس پلیگو، سومین مرد ثروتمند مکزیک، از بیت کوین حمایت می کند. او از بیت کوین به عنوان “دارایی خارق العاده” یاد می کند و بانک او در تلاش است تا اولین کسی باشد که بیت کوین را در مکزیک قبول می کند. او معتقد است که فیات کلاهبرداری است و به عنوان یک ارز مضخرف است.

خوزه رودریکز که کانال محبوب YouTube خود را دارد اخیراً با سالیناس پلیگو مصاحبه کرده است. عنوان این ویدئو “بیت کوین، پول و آزادی” بود. در این مصاحبه او در مورد اینکه بیت کوین یک دارایی مالی همانند طلا است صحبت کرد، و او به چندین مزیت آن از جمله تقسیم پذیری، سهولت انتقال و توانایی ذخیره سازی ارزش آن بدون هیچ ریسک دیگری اشاره کرد.

“از نظر من، بیت کوین سرمایه ای است که دارای ویژگی های خارق العاده ای است … تمام مزایایی که بیت کوین برای من دارد، باعث می شود که این رمزارز را برای دنیای مدرن، به طلا تبدیل کند.”

دارایی میلیاردر Banco Azteca مکزیک، سالیناس پلیگو طبق دارایی خالص برآورد شده توسط فوربس، در حال حاضر در حدود 8/15 میلیارد دلار است. وی توصیه می کند با توجه به نقدینگی بیت کوین در سطح جهانی، تمام سرمایه گذاران آن را داشته باشند. وی شخصاً 10٪ از سبد سهام خود را به بیت کوین اختصاص داده است.

سالیناس پلیگو نسبت به نگاه دولتها به بیت کوین، ناراحت است، و همچنین از سیستم پولی فعلی مورد حمایت، یعنی فیات انتقاد می کند.

“دولت ها بیت کوین را دوست ندارند … بیت کوین باعث نابودی فیات می شود و مردم می توانند از دام فیات خود خارج شوند، زیرا این همان چیزی است که پول فیات است، یک کلاهبرداری … فیات، سیستم کلاهبرداری ذاتی است و ما امروز می توانیم آن را در ایالات متحده ببینیم … دلار به عنوان یک ارز مضخرف است. “

وی در ادامه توضیح داد که چگونه با از بین رفتن ارزش فیات با گذشت زمان، ثروت مردم از بین می رود. وی با اشاره به این که پزوی مکزیک در سال 1981 فعالیت حرفه ای خود را شروع کرد، گفت که 20 پزو به ارزش یک دلار است.

“امروز، از طرف دیگر، 20000 [پزو] به مبلغ 1 دلار است … این رقم برای مکزیک است، اما اگر این برآورد را برای ونزوئلا، آرژانتین یا زیمبابوه انجام دهیم، این نسبت ها از بین می روند”

وی اذعان کرد که دولت ها می توانند استفاده از بیت کوین را ممنوع کنند، اما استفاده از آن همچنان ادامه خواهد داشت. وی افزود که شخصاً با گذشت زمان “هیچ پول فیات متعفن، نه پزو، نه کاغذ فیات” حمل نخواهد کرد. وی همچنین اشاره کرد که با توجه به مسائل مربوط به این رمزارز، نگهداری طلا نیز دشوار خواهد بود.

در عوض، وی گفت که بیت کوین را در زمان های آشفته سیاسی، اجتماعی یا مالی انتخاب خواهد کرد. وی اظهار داشت که فرار با بیت کوین آسانتر از شمش طلا است.

سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اطلاع رسانی ارائه شده است. از اطلاعات ارائه شده در این مقاله به عنوان مشاوره حقوقی، مالیاتی، سرمایه گذاری، مالی یا سایر موارد استفاده نکنید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉