چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

بیت کوین به زیر 40 هزار دلار سقوط می کند، شاخص ورود بیت کوین به سمت صرافی های متمرکز افزایش می یابد

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی
افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی

مقدار بالای شاخص ورود بیت کوین به صرافی های متمرکز باعث پیش بینی ادامه ی شتاب روند نزولی در شبکه های اجتماعی شده است.

شاخص ورودی بیت کوین به صرافی های متمرکز افزایش یافته، و این باعث گمانه زنی ادامه ی روند نزولی بازارهای رمز شده تا حدی که می تواند این رمز ارز را از پا درآورد.

لکس موسکووسکی، مدیر ارشد فناوری اطلاعات Moskovoski Capital، داده هایی را به اشتراک گذاشت که نشان می دهد 22،917 بیت کوین در 18 می طی یک ساعت به صرافی های متمرکز منتقل شده است. موسکووسکی اظهار داشت که این شاخص ورودی ساعتی، بیشترین میزان آن از زمان سقوط “پنجشنبه سیاه” در مارس 2020 بوده است.

روز گذشته 22،917 بیت کوین در یک ساعت به صرافی ها واریز شده است.

این شاخص ورودی ساعتی، فقط با ورودی مشاهده شده در سقوط ماه مارس سال 2020 قابل رقابت است.

مردم ترسیده اند.

خروج ارز از صرافی ها، معمولاً نشان دهنده ی انتقال دارایی های رمز ارز به ذخیره سرد (برای سرمایه گذاری بلند مدت) است که برای ایجاد امنیت یا پروتکل های دیفای برای گرفتن سود انجام می شود، اما ورود ارز به عنوان انتقال دارایی ها به صرافی های متمرکز برای فروش تعبیر می شود.

داده های جمع آوری شده توسط شرکت تجزیه و تحلیل رمز ارز درون-زنجیره ای گلسنود نشان می دهد طی دو روز گذشته بالاترین حجم انتقال خالص بیت کوین به صرافی متمرکز پیشرو، یعنی صرافی بایننس صورت گرفته است. این داده ها توسط ویلیام کلمنته، تحلیلگر توییتر با 70400 فالوور خود به اشتراک گذاشته شد و باعث پیش بینی ادامه ی روند نزولی این رمز در رسانه های اجتماعی شد.

بیشترین ورود بیت کوین به بایننس تاکنون، مربوط به امروز بوده است.

این نمودار نشان می دهد در 48 ساعت گذشته حدود 35000 بیت کوین به ارزش بیش از 4/1 میلیارد دلار در صرافی بایننس ذخیره شده است.

دان هلد، رهبر ارشد کراکن گفت: “احساس می کنم تسلیم شدم.” کلمنت پاسخ داد: “بیایید آخرین چراغ امید برای لیکویید نشدن را ببینیم.”

دلایل خوشحال بودن

علی رغم پایین آمدن قیمت بیت کوین به پایین ترین سطح محلی یعنی زیر 40،000 دلار، برخی از تحلیلگران به دنبال یافتن دلایلی برای صعودی شدن قیمت ها هستند.

تحلیلگر مشهور، لارك دیویس، اظهار داشت: ركود اخیر باعث شده است كه شاخص قدرت نسبی 14 روزه بیت کوین برای اولین بار از مارس 2020 به محدوده ی بیش فروش یا اشباع فروش وارد شود، این احتمال وجود دارد كه این سقوط به پایان راه خود نزدیک شده است.

برخی افراد دیگر، از این کاپیتولاسیون به عنوان یک عامل شتاب دهنده ی احتمالی برای بهبود روند صعودی استقبال کرده اند و بازگشت سریع به حرکت صعودی پس از اتمام فروش را پیش بینی کرده اند.

یکی از کاربران توییتر بنامYHRW80، به افزایش ورود و خروج بیت کوین در بازار در طی سال 2021 اشاره کرد و نتیجه گرفت که احساس غالب در بازارها “طمع” است نه ترس.

با این حال، شاخص ترس و طمع بیت کوین با تحلیل YHRW80 موافق نیست، و احساس فعلی بازار بیت کوین، “ترس شدید” توصیف می شود.

امروز اخبار خوشایندی وجود داشت، مانند این خبر که رسانه های هندی گزارش دادند که دولت این کشور قرار است در مورد ممنوعیت برنامه ریزی شده ی بیت کوین خود تجدید نظر کنند و یک هیئت متخصص جدید برای بررسی تنظیم دارایی های رمز ارز در هند تشکیل دهند.

برخی از تحلیلگران پیشنهاد می كنند كه عامل شتاب دهنده ی ورود ارز، این است که فردا آخرین مهلت تعیین شده ی برای Tether، جنجال برانگیزترین استیبل کوین بازار، است که صورت حساب های مالی سه ماهه خود به عنوان بخشی از تسویه حساب با دفتر کل دادستان نیویورك را افشا کند.

هفته گذشته، Tether برای اولین بار تجزیه و تحلیل تقسیم بندی ذخایر خود را اعلام کرد و ادعا کرد که سه چهارم دارایی های پشتیبانی کننده ی استیبل کوین او شامل پول نقد و معادل آن و سایر سپرده های کوتاه مدت و اوراق تجاری است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 3 =