chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

تسلا کدام رمز ارز “سبز” را برای پرداخت ماشین هایش انتخاب خواهد کرد؟

بیت کوین و رمز ارز های دیگر در برابر تسلا

ایلان ماسک فاش کرد

تسلا کدام رمز ارز “سبز” ایلان ماسک فاش کرد که به دلیل نگرانی های زیست محیطی، شرکت تسلا، پرداخت بیت کوین برای ماشین هایش را متوقف می کند و این شرکت قصد دارد رمزارزهایی با کارآمدی بیشتر در مصرف انرژی را بعنوان ارز قابل پرداخت انتخاب کند.

در 13 می، ایلان ماسک با فاش کردن این موضوع شوک بزرگی به بازارهای رمزارز وارد کرد، که تا زمانی که استخراج بیت کوین با محیط زیست سازگارتر نشود، تسلا دیگر پرداخت بیت کوین برای خرید اتومبیل هایش را قبول نمی کند.

ماسک خاطرنشان کرد: در حالی که تسلا منتظر است بیت کوین به سمت انرژی های تجدیدپذیر حرکت کند،

این شرکت به دنبال “سایر رمز ارزها”یی خواهد بود که در هر معامله کمتر از 1٪ انرژی مصرف می کنند.این توییت، جامعه رمزارز را به سوی این گمانه زنی پیش برد که تسلا کدام ارز دیجیتال را جایگزین بیت کوین خواهد کرد.

شاعر تأثیرگذار اجتماعی “The Cryptic Poet”، به 45،000 دنبال کننده خود در توییتر گفت که پیش بینی می کند تسلا “یا از اتر یا ریپل استفاده خواهد کرد” ،

با این حال کاربری با نام ماسیمو اشاره کرد که اگر تسلا از اتر در وضعیت فعلی آن استفاده کند – که درست مثل بیت کوین مبتنی بر الگوریتم اثبات کار است – ممکن است این رمز ارز هم مثل بیت کوین باشد.

مقدار مصرف انرزی بیت کوین

طبق تجزیه و تحلیل مراکز داده TRG، مصرف انرژی بیت کوین به طور متوسط 700 کیلووات بر ساعت در هر معامله تخمین زده می شود.

اگرچه بیت کوین هر سال تقریباً به اندازه کشور هلند انرژی مصرف می کند، اما طبق گفته Digiconomist آلودگی کربن سالانه بیت کوین به آلودگی کربن و مصرف انرژی کشور سنگاپور نزدیکتر است،

که علت آن احتمالاً به دلیل استفاده از انرژی تجدیدپذیر ارزان برای بخش قابل توجهی از استخراج آن می باشد. (توجه: برآورد مصرف برق در هر معامله بحث برانگیز است،

بنابراین در اینجا به عنوان یک ابزار مقایسه ای استفاده می شود).

اتریوم و اثبات سهام (PoS)

اتریوم در هر معامله 62.56 کیلووات بر ساعت انرژی مصرف می کند. شبکه اتریوم در حال حاضر با استفاده از همان روش اجماع ناکارآمد انرژی مانند اثبات کار بیت کوین (PoW) ایمن می باشد.

Digiconomist تخمین می زند که میزان کربن تولید شده ی سالانه شبکه اتریوم با کشور سودان قابل مقایسه است.

با این حال، قرار است این مشکلات با انتقال آینده شبکه به نسخه ی ETH 2.0 حل شود، که از الگوریتم اثبات گواه سهام (PoS) استفاده می کند. طبق گفته Nimbus ، اجماع اثبات سهام 90 درصد کارآمدتر از اثبات کار است.

در اوایل این ماه، جو کلاپیس، همکار راکت پول این موضوع را با اجرای 10 اعتبار سنجی Eth2 به مدت 10 ساعت و با استفاده از یک پاور بانک و یک هارد دیسک متصل به Raspberry Pi ثابت کرد.اما مسلماً تمام زنجیره های اثبات گواه سهام، در حدود 99% کارآمدتر از بیت کوین هستند،

بنابراین تسلا تقریباً می تواند هر یک از آنها را، از سولانا گرفته تا کاردانو، بعنوان رمز ارز جایگزین بیت کوین برای روش پرداختی خود انتخاب کند.

ارز ریپل

ریپل (XRP) می تواند در کوتاه مدت، رمز انتخابی تسلا باشد (بسته به درخواست SEC) ، زیرا همه ارزهای XRP از قبل استخراج شده اند و معاملات XRP با توجه به مراکز داده TRG مقدار کمی انرژی یعنی فقط 0.0079 کیلووات در ساعت مصرف می کنند.

مرتبا پست های وبلاگی در مورد ارز ریپل منتشر می شود و تبلیغات زیادی به مقایسه این رمز ارز با بلاکچین های استفاده کننده از الگوریتم اثبات کار می پردازد و در مورد کارآمدتر بودن آن صحبت می کند.

استلار

استلار لومنس (XLM) نیز الگوی ریپل XRP را دنبال می کند چون تمام توکن های آن همان اول استخراج شدند.

این شبکه نیز از پروتکل اجماع استلار یا SCP برای اطمینان از اعتبار سنجی تراکنش هایی استفاده می کند که گفته می شود به انرژی کمتری نسبت به مدل های اثبات سهام و اثبات کار نیاز دارند.

الگوراند

الگوراند نیز می تواند انتخاب دیگر ایلان ماسک باشد. این رمز ارز نه تنها با استفاده از الگوریتم اثبات گواه سهام قابل اجرا است،

بلکه تیم این رمز ارز اعلام کرده است که بلاکچین آن در 22 آوریل از نظر آلودگی کربن، کاملا خنثی و غیر آلوده ساخته شده است.

رمز ارز الگوراند با شرکت فن آوری اسپانیایی، Climate Trade نیز همکاری می کند، که در حال ساخت یک بازار CO2 است که به شرکت ها امکان ردیابی ماموریت هایشان جهت دستیابی به اهداف پایدار گسترده تر می دهد.

شرکت ها با هم همکاری خواهند کرد تا یک رمز ارز پایدار و بدون آلایندگی کربن در شبکه ایجاد کنند.

دوج کوین

دوج کوین، رمز ارز محبوب دیرینه ایلان ماسک می تواند گزینه برنده در این مسابقه ی انتخابی باشد. بسیاری از استخراج های این میم کوین، در واقع در شبکه لایت کوین که از الگوریتم اثبات کار استفاده می کند، انجام می شود.

در حالی که استخراج بیت کوین از الگوریتم فوق العاده پیچیده SHA-256 استفاده می کند ، اما دوج کوین و لایت کوین با استفاده از الگوریتم Scrypt استخراج می شوند، که از نظر انرژی بسیار سریع و کارآمد عمل می کنند

(البته از ایمنی قابل توجهی برخوردار نیست). جالب است بدانید، در حالی که مراکز TRG Data مصرف برق LTC در هر معامله را 18.522 کیلووات بر ساعت اعلام می کند،

اما تخمین زده می شود دوج کوین فقط 0.12 کیلووات بر ساعت در هر تراکنش انرژی مصرف کند.احتمالا زمانی که ایلان ماسک این نظرسنجی را در توییتر گذاشته، منظورش این سوال بوده که آیا خوب است که تسلا ارز دوج کوین را برای پرداخت ماشین هایش قبول کند؟

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 + 2 =