جریمه سنگین برای ایرانیان استخراج کننده رمز ارز با استفاده از برق خانگی

جریمه سنگین برای ایرانیان استخراج کننده رمز ارز با استفاده از برق خانگی

ایران در حال مبارزه با استخراج غیر مجاز رمز ارز به دلیل کمبود تأمین برق است.

براساس یک گزارش جدید، دولت ایران با انجام اقدامات جدید علیه استخراج گران رمز ارز خانگی، به نظارت دقیق این صنعت ادامه می دهد.

بنا بر گزارش آژانس خبری محلی تهران تایمز در روز یکشنبه، مصطفی رجبی، سخنگوی وزارت انرژی ایران، گفت که استخراج رمز ارز با برق خانگی قانونی نیست، بنابراین، در صورت شناسایی استخراج کنندگان خانگی، آنها باید جریمه های سنگینی بپردازند.

این مقام اظهار داشت: استخراج کنندگان خانگی رمز ارز به دلیل خسارات احتمالی وارد شده به شبکه برق، باید خسارات آن را نیز جبران کنند.

رجبی گفت که دولت این اقدامات را انجام داده است تا بتواند كمبود برق ایران را مدیریت کند – که این کمبود ناشی از تحریم های خارجی بر روی هیدروكربن ها و كاهش تولید نیروگاه های برق آبی به دلیل کاهش كمتر از حد متوسط بارش ها می باشد.

رجبی اظهار کرد که: استخراج غیر مجاز رمزارز می تواند به شبکه برق محلی آسیب برساند و منجر به خاموشی و قطع برق شود. وی هفته گذشته گفت که 87٪ از عملیات استخراج رمز ارز در ایران غیرقانونی می باشد.

بحران انرژی در ایران، دولت را وادار به کنترل سختگیرانه و دقیق صنعت پر مصرف انرژی کرده است. در سال 2018، دبیر شورای عالی فضای مجازی ایران گفت که وزارتخانه های مختلف دولت، استخراج رمز ارز را به عنوان یک صنعت پذیرفته اند. در نهایت، دولت ایران استخراج رمز ارز را به عنوان یک فعالیت صنعتی در سال 2019 تصویب کرد، و آن را مشمول دریافت مجوز و سازوکار قیمت تنظیم شده برق قرار داد.

در ماه آوریل، بانک مرکزی به بانک ها و صرافی های خارجی مجاز ارز، اجازه ی استفاده از رمز ارز برای پرداخت واردات را داد تا بدین منظور تأثیر تحریم های اعمال شده توسط ایالات متحده را کاهش دهد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

رایگان صحبت کنید
به میکروفن اجازه دسترسی دهید
کارشناسان ما آماده پاسخ هستند
همین حالا با مشاور خود تماس بگیرید

از 83% تخفیف استفاده کنید

تماس رایگان

برای تماس رایگان بعد از فشردن دکمه سبز دسترسی میکروفون خود را باز کنید