حملات طراحی شده هکرها برای سرقت بیت کوین، 200٪ افزایش یافته است

حملات طراحی شده هکرها برای سرقت بیت کوین، 200٪ افزایش یافته است|چارتیکال جبل عاملی | آموزش رایگان پرایس اکشن | فوت پرینت | سنتیمنتال | فارکس | ارزدیجیتال

با افزایش قیمت بیت کوین، حملات هکرهایی که قصد سرقت بیت کوین دارند نیز 200٪ افزایش یافته است.

این موضوع افزایش سرقت، در مطالعه ای ثابت شده که توسط شبکه باراکودا پشتیبانی می شود. شبکه ای که ارائه دهنده راه حل های امنیتی است و خدمات آن بیش از 200000 سازمان در سراسر جهان را پوشش می دهد.

طبق تجزیه و تحلیل این شبکه، از اکتبر 2020 تا می 2021. حملات فیشینگ و ایمیل های کلاهبرداری برای سرقت بیت کوین، درست در زمان رالی 192 درصدی بیت کوین افزایش یافته است. زمانی که فقط طی چند ماه، قیمت این رمزارز از 10.000 دلار به 65000 دلار رسید.

همین امر باعث شد بسیاری از افراد به بیت کوین نزدیک شوند. و هرچه تقاضا بیشتر می شد، مجرمان از آن سو استفاده می کردند. هکرها دیگر فقط از حملات باج افزار استفاده نمی کنند. بلکه از ایمیل های جعلی تجاری نیز استفاده می کنند یا با هویت های دیگر خود را مخفی می کنند.

انواع حملات هکرها برای سرقت بیت کوین

به عنوان مثال، از مشهورترین کلاهبرداری ها ،مواردی است که هکرها در آن وانمود می کنند. کیف پول ها و برنامه های شناخته شده ای هستند. هشدارهای امنیتی ارسال می کنند، از کاربر درخواست می کنند تا مدارک خود را وارد کند. و سپس می توانند این مدارک را به سرقت ببرند. همین اتفاق اخیراً در مورد Trezor رخ داد: اپلیکیشنی که به کیف پول معروف توزیع شده در فروشگاه اپل لینک می شود. با این تفاوت که Trezor یک اپلیکیشن رسمی ندارد: این یک برنامه جعلی بود. و 1 میلیون دلار به قربانیان خسارت وارد کرد.

این کلاهبرداری، چیز جدیدی نیست. مدت زمان طولانی است که همین اتفاق در مورد حساب های بانکی رخ می دهد:. نامه الکترونیکی از راه می رسد که به نظر می رسد از طریق بانک قانونی ارسال شده است. اما درعوض فرستنده شخص غریبه ای است که موفق می شود داده های دسترسی به حساب جاری را بدست آورد.

یک حمله مشهور دیگر، حمله ای است که در آن، مجرمان اینترنتی با ارسال نامه های الکترونیکی نشان می دهد که سازمان های خیریه هستند. آنها قربانیان را متقاعد به خرید بیت کوین می کنند و آنها را به یک موسسه خیریه خودساخته می فرستند.

شبکه Barracuda همچنین خاطر نشان می کند که هکرها بارها و بارها از عباراتی مشابه استفاده می کنند که  قربانی بدشانس را تحت اجبار و فشار قرار می دهند تا به “نزدیکترین دستگاه بیت کوین” برود یا “امروز فوراً” کاری انجام دهد.

همانطور که فلمینگ چی، مدیر ارشد فناوری شبکه های باراکودا توضیح می دهد. همه این کلاهبرداری ها با این واقعیت امکان پذیر است که قوانین بیت کوین کنترل نشده است و ردیابی آن دشوار است.

“افزایش علاقه و تقاضا برای بیت کوین، یک روش پرداخت در اختیار مجرمان سایبری قرار داده است. که عملا غیرقابل ردیابی است و امکان ایجاد یک اقتصاد چند میلیارد پوندی از باج افزارها، اخاذی های اینترنتی و حملات جعل هویت را فراهم می کند. که هدف اصلی آن سرمایه گذاران منفرد و شرکت های خصوصی است”.

وی می افزاید، برای جلوگیری از کلاهبرداری، آموزش از اهمیت اساسی برخوردار است. یعنی افراد باید بتوانند اقدام به فریب یا اخاذی را تشخیص دهند:

“بنابراین، بیش از هر زمان دیگری برای سازمان ها، کارگران و سرمایه گذاران مهم است. که داده ها و دارایی های مالی خود را کاملاً ایمن نگه دارند. ادامه آموزش کاربران و کارمندان برای شناخت آخرین تاکتیک های مورد استفاده توسط هکرها برای حفظ امنیت پنهانی برای هر سازمان ضروری است. و تمام مشاغل و قربانیان بالقوه به شدت تشویق می شوند. که از داده های خود با یک راه حل پشتیبان گیری داده مبتنی بر ابر شخص ثالث پشتیبان گیری کنند. تا از مشکل از دست دادن اطلاعات، کاهش زمان خرابی در صورت حمله سایبری و بیمه خود در برابر افزایش سطح تهدید باج افزار جلوگیری کنند “.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − 4 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉