خروج چین از استخراج رمزارز برای توزیع مجدد هش ریت شبکه بیت کوین در نقاط دیگر مفید است

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی
خروج چین از استخراج رمزارز برای توزیع مجدد هش ریت شبکه بیت کوین در نقاط دیگر مفید است

بیت کوین طی 24 ساعت گذشته، 55/6٪ افت کرده است و با قیمت 33068 دلار معامله می شود و طی رویدادی که مستقیماً به توقف فعالیت گسترده مزارع استخراج بیت کوین و توقف معامله در چین مربوط می شود، به کمترین قیمت هفتگی خود رسیده و 66/17٪ افت کرده است.

نمودار بیت کوین توسط TradingView

خبر توقف فعالیت رمزارزها در چین، از اواخر ماه می آغاز شد و بلافاصله این خبر، منجر به کاهش 30 درصدی قیمت بیت کوین شد و باعث ضرر میلیاردی صنعت رمزارز شد. تاکنون بسیاری از استخراج کنندگان بیت کوین، از جمله افراد فعال در مغولستان داخلی و در استان سیچوان، مجبور به تعطیلی دائمی مزارع استخراج خود شده اند و بسیاری از آنها مزارع خود را به مکانهای مناسب استخراج در خارج از کشور منتقل کرده اند تا از نظر آلایندگی مشکلی نداشته باشند.

در 21 ماه می، یک شورای ایالتی به ریاست لیو او، رسماً اظهار داشت که برای اولین بار در تاریخ رمزارزها، چین فعالیت های استخراج و معاملات رمزارز را در این کشور به حالت تعلیق در می آورد.

شرکت های استخراج رمزارز در آمریکای شمالی و اروپا مستقر می شوند

این ممنوعیت، به همراه قیمت ناامیدکننده بیت کوین، منجر به افت قابل توجه قیمت تجهیزات استخراج رمزارز شده در چین نیز شده است، در حالیکه چین، بزرگترین تولید کننده و صادر کننده سکوهای استخراج در جهان بوده است.

به گفته جیانگ زوئر، بنیانگذار یکی از بزرگترین تجهیزات استخراج بیت کوین، BTC.TOP، این شرکت و بسیاری از شرکت های دیگر در چین مجبور خواهند شد کسب و کار مرتبط خود با رمزارزها را به خارج از کشور انتقال دهند.

“در بلند مدت، تقریباً همه سکوهای استخراج رمزارز چینی در خارج از کشور فروخته می شوند، زیرا قانون گذاران چینی، استخراج در داخل کشور خود را ممنوع کرده اند.”

تا قبل از اعلام این قانون، چین میزبان بیش از 70٪ از کل هش ریت استخراج جهانی بود، اما متوقف کردن مداوم این فعالیت، در نهایت محاسبات رمزارز را به بازارهای خارجی، به ویژه به آمریکای شمالی و اروپا انتقال می دهد.

برخی از تحلیلگران پیش بینی کرده اند که این خبر مثبتی برای بیت کوین است زیرا قیمت و هش ریت آن اغلب تحت تأثیر شدید روند استخراج در چین قرار داشته است. یکی از سرمایه گذاران رمزارز بنام لارک دیویس در توییتر خود نقل کرد:

“ما تحت یک افت و خیز بزرگ فعالیت استخراج هستیم، ممنوعیت اعلام شده در چین، بزرگترین و جدی ترین ممنوعیت اعلام شده تاکنون بوده است. انتظار داریم توزیع جغرافیایی هش ریت طی چند هفته آینده اتفاق بیفتد. این خبر خوبی برای بیت کوین است. “

تگزاس ممکن است برخی از کسب و کارهای فعال در استخراج چین را جذب کند

تگزاس به دلیل قیمت های مقرون به صرفه انرژی و سرمایه گذاری عظیم این کشور در منابع انرژی تجدیدپذیر که 20٪ از انرژی آن را تشکیل می دهد، یکی از مکان های مهم استخراج در ایالات متحده به شمار می رود.

شهردار میامی همچنین در اواخر ماه می با راه اندازی برنامه هایی برای تبدیل این شهر به یک مرکز استخراج بیت کوین، روی انتقال کسب و کارهای استخراج آواره سرمایه گذاری کرد.

در اوایل سال 2021، GPU با قیمت بالایی فروخته می شد و لیست انتظار برای خرید آن به حدود شش ماه می رسید، اما طبق آخرین گزارش South China Morning Post، مشخص شده که قیمت GPU پس از این ممنوعیت حدود 66 درصد کاهش یافته است. در همین حال، در استرالیا، بازارهای سهام GPU در حال بهبود هستند و به سطح قبل از همه گیری کرونا، یعنی در حدود 5-10٪ رسیده است، زیرا فعالیت های استخراج در این کشور در حال افزایش است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + 13 =