دادگاه، دسترسی کمیسیون بورس و اوراق بهادار آمریکا به هر گونه اسناد مشاور حقوقی ریپل را رد کرد

چرا صحبت جک دورسی و ایلان ماسک بر سر بیت کوین، می تواند تاثیر زیادی بر بازار رمزارز داشته باشد
اخبار داغ رمز ارز بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال ها

درگیری حقوقی بین ریپل با تنظیم کنندگان قانون ایالات متحده همچنان ادامه دارد.

ریپل در نبرد حقوقی مداوم خود با کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده ،یک پیروزی دیگر کسب کرد زیرا دادگاه، دسترسی این کمیسون به اسناد مشاوره حقوقی ریپل را رد کرد.

قاضی سارا نتبورن از دادگاه منطقه ای جنوب نیویورک روز یکشنبه، درخواست کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالت متحده برای وادار کردن ریپل جهت دسترسی به یادداشت های مربوط به فروش XRP با وکلای شرکت را رد کرد.

طبق گفته کمیسیون بورس و اوراق بهادار، شرکت ریپل از طریق مشاوران حقوقی خود مطلع بوده که رمز ارز ریپل می تواند اوراق محسوب شود قبل از آنکه به فروش توکن خود در سال 2013 ادامه دهد. این کمیسیون در دادخواست 7 می خود قصد داشت با بررسی اسناد مشاوره حقوقی ریپل متوجه شود که آیا آنها در مورد وضعیت قانونی فروش توکن XRP  بعنوان اوراق بهادار، تحت قوانین اوراق بهادار فدرال، توصیه مشاوره ای دریافت کرده اند یا خیر.

در آخرین حکم، نتبورن به حق وکیل-موکل اشاره کرد و گفت که هدف این حق قانونی، “تشویق ارتباط کامل و صریح بین وکلا و موکلان آنها و در نتیجه بهبود منافع عمومی گسترده تر با رعایت قانون و اجرای عدالت است.” قاضی متذکر شد علی رغم اینکه متهمان در شرایط خاص می توانستند از این موضوع چشم پوشی کنند، اما ریپل از حق وکیل-موکل خود چشم پوشی نکرده و این اسناد تحت حق قانونی وکیل-موکل محافظت شده و بنابراین توانست مانع دسترسی این کمیسیون به این اسناد شود.

در این حکم همچنین به قانون اخطار عادلانه توجه ویژه ای شده است که دادگاه ها را ملزم به تشریح قوانین کیفری مبهم به نفع متهم می کند. در تاکید به این دفاع، ریپل ادعا می كند كه کمیسیون اوراق بهادار و بورس موفق به اطلاع رسانی مناسب فعالان بازار در مورد این موضوع نشده كه XRP را به عنوان یك اوراق می داند.

نتبورن نوشت: “در حمایت از ریپل، به تأخیر هشت ساله این کمیسیون در پیگیری اقدامات اجرایی علیه ریپل به دلیل ادعای نقض اوراق بهادار اشاره کرد – حتی پس از فهرست شدن XRP در لیست بیش از 200 صرافی رمزارز، میلیاردها دلار معامله فروش XRP انجام شده بود، و Ripple نیز با وزارت دادگستری و FinCEN ایالات متحده وارد توافق شد که XRP را به عنوان “ارز مجازی قابل تبدیل” توصیف کند. “.

قاضی خاطرنشان كرد كه اگر ریپل اعتقادات خود را مطرح كند یا اگر برای دفاع عادلانه از خود به ارتباطات ممتاز دو طرفه خود تکیه كند”، کمیسیون بورس و اورا بهادار می تواند درخواست تجدید نظر دهد.

آخرین حکم مهم دیگر در شکایت کمیسیون بورس اوراق و بهادار از ریپل این است که پس از آنکه تنظیم کننده قانون، دادخواست علیه Ripple Labs، مدیر عامل شرکت براد گارلینگهاوس و رئیس اجرایی کریس لارسن در دسامبر سال 2020 ارائه داد، ادعا کرد که XRP یک پیشنهاد 3/1 میلیارد دلاری ثبت نشده از اوراق بهادار دارد. ریپل موفق به دستیابی به یک سری پیروزی های قانونی شده است، از جمله دسترسی به بحث داخلی SEC در مورد رمزارزها در ماه آوریل. دادگاه همچنین SEC را از افشای سوابق مالی گارلینگهاوس و لارسن منع کرد.

هفته گذشته، گارلینگهاوس با اعلام اینکه احتمال رخ دادن این سناریو “در بعضی موارد بسیار زیاد بود” برنامه ریپل برای علنی کردن این موضوع بعد از حل و فصل پرونده این شرکت با SEC را تایید کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × سه =