chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

دستورات لیمیت و تاثیرات آنها در بازار بورس

دستورات لیمیت و تاثیرات آنها در بازار بورس

 دستورات لیمیت باید به چه صورت باشد تا یک معامله گر بتواند از آنها استفاده مفید ببرد؟

به طور کلی کسانی میتوانند استفاده بهتری از دستورات معاملاتی لیمیت در روش معامله گریشان داشته باشند. که مارکت بوک بازار را دارند یعنی فوت پرینت ها در روششان وجود دارد. بدین معنا که می بینند:. روی چه قیمتی،چه حجم هایی برای ورود به خریدها یا ورود به فروش ها یا خروج از خریدها یا خروج از فروش ها وجود  دارد. آن موقع  بر اساس حجمی که روی قیمت ها  تنظیم شده در قیمت های بهتر دستورات لیمیت تنظیم می کنند.


بازار قمار نیست که بخت آزمایی کنیم


بنابراین چون ما دسترسی  به حجم  واقعی قیمت ها نداریم و قیمت های بالاتر از قیمت جاری  را نمی بینیم  نمی توانیم از دستورات  لیمیت استفاده کنیم. یعنی نمی توانیم بخت آزمایی کنیم  و لیمیت را استفاده کنیم. چون تجربه  ثابت  کرده  شما  در صورتی که دسترسی واقعی به حجم واقعی معاملاتی که در بازار اتفاق می افتد. روی قیمت های بالاتر یا پایین تر نداشته باشید دستورات لیمیت فقط سراب هستن.

به این دلیل که خیلی از معامله گران با تصور اینکه می توانند به عنوان مثال در نقاط کف بازار معامله خرید انجام  دهند. دستور لیمیت را در نقطه ای قرار میدهند که گمان میکنند بازار نمیتواند از نقطه عبور کند. ولی با توجه به اینکه قیمت هنوز فاصله زیادی با آن منطقه دارد. و یا حتی همچنان پر قدرت به سمت آن منطقه در حرکت است. معامله گر با خوش خیالی بدون اطلاع از حجم سفارشات بازار و قبل از دریافت هر نوع نشانه ای مبنی بر برگشت قیمت اقدام به اردر گذاری میکند. ولی قیمت به راحتی از نقطه عبور میکند و  در موارد بسیاری حد ضرر را هم فعال میکند. 

پس در نتیجه درست است که این ابزار دستورات لیمیت در دسترس ما هستند مثل خیلی چیزهایی که در جامعه در دسترس ما هستند ،اما آیا برای ما مفید هم هستند؟ یا ابزاری هستند که  باعث از دست دادن پول ما  میشوند در برابر داشتن آنها؟  پس ما ابزاری را داریم استفاده می کنیم  که  کارش گرفتن پول ما و دادن به بروکرها و بانک هاست؟  یا اینکه کارش واقعا معامله در معاملات  بهتر برای ماست؟پس باید ابزارمان کامل باشد تا بتوان به خوبی از آن استفاده کرد.


مراقب باشید در سراب معاملات لیمیت نیوفتید


خیلی از معاملاتی که در اینستاگرام یا شبکه های اجتماعی می بینید. که برخی افراد به طور ویدیویی دارند روی  بازار با  استفاده از دستورات  لیمیت  معامله  انجام  می دهند. در بازارهایی  هستند  که  در آنها  مارکت  بوک  وجود  دارد. یعنی همزمان  در مانیتور یا دیوایس دیگری حجم های تنظیم شده به آنها نمایش داده می شود. یعنی دستورات  ورود به خرید  یا ورود  به  فروش  یا  خروج  از خریدها  یا خروج از فروش ها، و بر آن اساس لیمیت می گذارند ولی نشان نمیدهند .

در نتیجه تا زمانی که دسترسی به فوت پرینت ها ندارید استفاده از دستورات لیمیت کارایی لازم را ندارد و حتی می تواند ریسک هایی به همراه داشته باشد.


سخن آخر


تا اینجا نحوه استفاده مطلوب از دستورات لیمیت را متوجه شدیم. ولی همیشه برای معامله گران ورود در ابتدای روند ها جذابیت ویژه ای دارد و همیشه دنبال راه های ورود در نقاط سقف و کف بازار هستند.

راه حل بسیار ساده است بدون نیاز به استفاده از دستورات لیمیت. و با استفاده از روش پرایس اکشن سبک جبل عاملی میتوانید سرنخ هایی را در روند بیابید. و هر تایید را بعنوان قطعه ای از یک پازل در کنار هم بگذارید تا زمانی که به لحظه ورود برسید و با دریافت کندل تایید وارد معامله شوید. شما هم می توانید با استفاده از آموزشهای رایگان پرایس اکشن جبل عاملی نحوه دنبال کردن این سرنخ ها و نشانه ها را بدانید.

مشاهده آموزش رایگان پرایس اکشن جبل عاملی

مطالب برتر
0 Comments
Inline Feedbacks
دیدن همه نظرات