دوج یا بیت کوین: ایلان ماسک اعلام کرد “مسابقه فضایی” رمزارز با BitMEX آغاز شده است

دوج یا بیت کوین: ایلان ماسک اعلام کرد "مسابقه فضایی" رمزارز با BitMEX آغاز شده است

آیا BitMEX و بیت کوین می توانند با غلبه بر ایلان ماسک و دوج کوین، اولین دارایی رمزارز را به مدار ماه وارد کنند؟

به نظر می رسد یک مسابقه فضایی در قرن بیست و یکم بین ایلان ماسک و BitMEX در جریان است، و هر دو طرف متعهد شده اند که ابتدا رمزارز مربوط به خود را به ماه ارسال کنند.

روز جمعه، صرافی محبوب مشتقات رمزارز بنام BitMEX اعلام کرد که از ماموریت یک شرکت فناوری فضایی رباتیک برای ارسال اولین ناو تجاری خود به ماه در Q4 2020 پشتیبانی می کند.

با اشاره به اینکه هدف این مأموریت اولین مرحله ای است که “یک شرکت خصوصی با رهبری ائتلافی دولت، دانشگاه، صنعت و شرکای بین المللی به سطح ماه می رسد”، BitMEX قصد دارد یک نمونه از بیت کوین فیزیکی را به سطح ماه ارسال کند. BitMEX با اشاره به ماسک به عنوان “چهره طرفدار اصلی دوج کوین افزود:

“ما چیزی در برابر دوج  نداریم، احساس کردیم که کار درست این است که کمک کنیم بیت کوین ابتدا به ماه برسد.”

این خبر به دنبال اخبار ماسک در اوایل ماه می منتشر شد مبنی بر اینکه SpaceX قصد دارد محموله ای با بودجه دوج کوین را در یکی از اولین موشک های خود به ماه پرتاب کند و اظهار داشت که دوج کوین  (DOGE) اولین رمزارزی خواهد بود که سال آینده به مدار ماه فرستاده می شود.

ماسک به جاه طلبی های نجومی تازه کشف شده BitMEX در توییتر پاسخ داد و اعلام کرد: “یک مسابقه و رقابت فضایی جدید آغاز شده است!”

در حالی که پاسخ به توییت ایلان ماسک تا حد زیادی باعث شده که دنبال کنندگان وی برای پیروزی دوج کوین در مسابقه فضایی رمزارز هجوم آورند، افراد دیگری خاطرنشان کردند که مشکلات موجود روی زمین بیش از این است که بتوان نظر داد کدام رمز رمز انتخابی، اولین رمز ارزی می شود که وارد مدار اجرام آسمانی دیگر می شود.

آیا در حالی که افراد بی خانمان در خیابانها می خوابند و طبقه متوسط برای گذر از زندگی تلاش می کنند، می توانیم مشکلات موجود در زمین را برطرف کنیم؟

در حالی که پروژه های کمی وجود دارد که به تحقیق در زمینه تأسیس زیرساخت های رمزارز از فضا می پردازد، و بر اساس تصوراتی مانند تصورات ایلان ماسک از دوج کوین است، اما برنامه های مدیرعامل تسلا برای خارج کردن این رمزارز از این دنیا، اولین برنامه پیشنهادی نیست.

به نظر می رسد بعنوان اولین مورد، Blockstream بود که برای اولین بار از ماهواره های رمزارز استفاده کرد، و ماهواره هایی را برای پخش معاملات بیت کوین از فضا در آگوست 2017، پرتاب کرد.

در آگوست سال 2020، Robonomics و Kusama طرحی بلند پروازانه را برای توسعه “معماری بین سیاره ای” اعلام كردند كه بتواند داده ها را با استفاده از شبكه كوساما بین مریخ و زمین پخش كند.

CryptoSat مفهوم طرح جاه طلبانه خود را برای پرتاب ماهواره نانو به اندازه یک لیوان قهوه در فضا در یک مقاله سفید در نوامبر 2017، با ماهواره ای که قرار است به عنوان یک ماژول رمزارز جدا از مدار کار کند، عنوان کرد. این تیم قصد دارد این مفهوم را با پرتاب امسال اثبات کند و بعداً یک مجموعه کامل از CryptoSats را به مدار بفرستد.

Spacechain به طور مشابه در سال 2017 راه اندازی شد و نود هایی را با موفقیت در مدار مستقر کرد. در 3 ژوئن 2021، این پروژه اعلام کرد که محموله چند منظوره اتریوم خود که قرار است روی ایستگاه فضایی بین المللی نصب شود را با یک موشک SpaceX پرتاب کرده است.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 4 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉