رشد اقتصادی در گرو مشارکت مردمی

رشد اقتصاد

این مقاله از طرف آکادمی معامله گری بورس جبل عاملی در روزنامه دنیای سرمایه گذاری چاپ شده است.

رشد اقتصاد بی شک نیاز به  کمک کردن به همدیگر دارد. وقتی که همه با هم برای همدیگر بخواهیم، نتیجه آن رسیدن به شکوفایی، قدرت و رفاه در همه ابعاد زندگی فردی و اجتماعی است.

لازمه کمک کردن به سیل عظیم جوانان دارای تحصیلات عالی، انگیزه و استعداد های بی نظیر برای رساندن آنها درآمد، رفاه، قدرت و اعتماد به نفس و پرورش استعداد های آنها در جهت رشد و شکوفایی آگاه سازی از پتانسیل های نهفته بازار بورس و در پی آن آموزش صحیح روش معامله کردن در این بازار است.

وقتی جوان کشور بتواند در بازار بورس به عنوان یک معامله گر موفق کسب درآمد کند و به استقلال مالی برسد، هیچ گاه کشوری جهان سومی نخواهیم بود.

وقتی جوان کشور بتواند با اعتماد به نفس ،قدرت و دلسوزی با رساندن خود به استقلال و تمکن مالی به چرخه صنعت کشورش کمک کند، هیچگاه نیازمند دیگران نخواهیم بود.

وقتی جوان کشور بتواند به یک معامله گر سودده و نه تحلیل گر بازار سرمایه تبدیل شود، می تواند با تقویت چرخه اقتصاد و بنگاه های اقتصادی کشور به اوج استقلال مالی و رفار در زندگی شخصی خود برسد.

مسیر رسیدن به موفقیت ساده است اما تلاش می خواهد. سالهاست ما را به تلاش نکردن و نشستن روی صندلی راحتی و تنها تصور کردن موفقیت و جذب آن گول زده اند. تلاش کردن البته در جهت صحیح لازمه رسیدن به هر موفقیتی است.

نیروی جوان و تحصیل کرده کشور در پی کار است و بازار پر پتانسیل بورس برای عمق گرفتن و تبدیل شدن به یکی از قطب های اقتصادی جهان به دنبال نیروز سرمایه گذار و معامله گر است.

واقعا جالب است .. هم نیرو هست و هم پتانسیل سودسازی و هم سرمایه، اما هیچ کدام همدیگر را نمی شناسند.

هر جوانی که بخواهد در بازار بورس شروع به فعالیت کند، تنها کافی است چند ماه وقت صرف کند و زیر نظر یک مربی روش معامله گری صحیح در این بازار را بیاموزد و بعد با استفاده از علمی که کسب کرده و با سرمایه اولیه کم شروع به کسب درآمد کند.

چشم انداز بورس در سال 98 طبق مقاله اخیری که منتشر کردم، آگاه کردن نیروی جوان و آماده کسب درآمد از بازار پرسود بورس است.

مهمترین موضوع که همه در مسیر آگاه سازی باید به آن توجه کنیم این است که به دنبال پرورش معامله گر باشیم، نه آموزش تحلیل گری.

تحلیل گر بازار سرمایه نمی تواند درآمد چشمگیر و قابل توجهی برای خود جذب کند و در نتیجه اثر جالبی بر چرخه اقتصاد کشور نخواهد گذاشت؛ اما شخصی که روش معامله گری صحیح را آموخته باشد می تواند سرمایه های کوچک و بزرگ را رشد دهد و از این طریق به استقلال مالی و درآمد مستمر برسد.

این نوع معامله گر فوق العاده ارزشمند و موثر در چرخه اقتصاد کشور است؛ البته موضوعات بسیار مهمی هست که همه باید به آن توجه کنیم؛

متاسفانه روش هایی مانند انواع تحلیل تکنیکال اعم از فیبونانچی، الیوت، کندل استیک، گن، انواع اندیکاتور یا اسیلاتورها و … و تحلیل فاندامنتالی که امروز در میان فعالان بازار بورس در حال آموزش و ترویج است، نتیجه ای جز ناامیدی کردن بیشتر جوانان برای تبدیل شدن به یک معامله گر موفق و سوده ندارد. به این دلیل که این نوع اطلاعات در دسته مالی کلاسیک (اقتصاد کلاسیک) یا معامله گری بر اساس سایه قیمت قرار دارد و منسوخ شده است.

وقتی معامله گر ها هنوز به دنبال یافتن اندیکاتوری هستند که به آن بگوید که چه زمانی سهام مورد نظر را بخرند و چه زمانی بفروشند،نباید توقع هیچ گونه پیشرفتی در صنعت بورس داشته باشیم.

مالی کلاسیک از طریق کتاب هایی همچون «جان مورفی»مه در گذشتۀ دور و با توجه به حجم نقدینگی آن زمان و بر پایه مالی کلاسیک نوشته سپس وارد صنعت آموزش بورس شده است.

مالی رفتاری (اقتصاد رفتاری) جدای از مالی کلاسیک است که در آن هیچ اثری از ابزار های تحلیل تکنیکال و فاندامنتال و روش های مختلفی همچون گن،الیوت،بیل ویلیامز،ایچیموکو،کندل استیک و … نیست و معامله گر فقط از طریق شناسایی رفتار معامله گران بزرگ و مؤثرِ حاظر در بازار،معامله میکند.

تنها راهی که به صورت علمی و با پشتوانۀ علمی در تمام دنیا منتهی به کسب درآمد و رشد اقتصاد می شود از طریق معامله گری،مالی رفتاری است.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده − چهارده =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉