چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

دوج کوین، رمزارز میم مورد حمایت ایلان ماسک، دارای ارزش بازار 30 میلیارد دلار است

cryptocurrency priceactionteam jabalameli
دوج کوین، رمزارز میم مورد حمایت ایلان ماسک، دارای ارزش بازار 30 میلیارد دلار است

دوج کوین، پس از رسیدن به ارزش بازار بیش از 50 میلیارد دلار که معادل ارزش بازار بانک بارکلیز بود بسیاری از افراد را شوکه کرد. و هنوز هم موقعیت خود را به عنوان رمزارز اصلی نسبت به بسیاری از رمزارزهای میم دیگر حفظ کرده. و بر اساس داده های CoinMarketCap دارای ارزش بازار بیش از 31 میلیارد دلار است.

دوج کوین با ارزش بازار بیش از 26 میلیارد دلار، 84٪ از سهم بازار کوین های میم را در اختیار دارد. بیشتر این موفقیت از ماه آوریل بدست آمده است. قبل از آن، ارزش بازار دوج کوین فقط 15 میلیارد دلار بود. دلایل مختلفی وجود دارد که نشان می دهد چرا دوج می تواند رمزارز شوخی معمولی شما نباشد.

اول اینکه

از زمان عرضه اولیه دوج کوین در سال 2013، این رمزارز قابل انعطاف بوده است. علی رغم اینکه مخالفان این رمزارز فکر می کنند. فقط یک کوین با کاربرد “بهتر”، بازار رمزارز را زنده نگه می دارد. دوج کوین خلاف آن را ثابت کرده است.

دوم اینکه

دوج کوین نسبت به توییت های ایلان ماسک که خود را پدر دوج نامیده بسیار حساس است. بیشتر پمپ قیمتی دوج کوین از حمایت ماسک صورت گرفته. و در ماه آوریل با توییت ایلان ماسک در مورد این رمزارز با این عنوان “دوج خیلی زود به ماه می رود” قیمت آن به سرعت بالا رفت.

همچنین، به نظر می رسد که مبارزه او از زمان ریزش بیت کوین و اشاره به آن به عنوان رمزارز بسیار پر مصرف از نظر انرژی، پایدار بوده است. هر چند مشخص شده که تسلا تمام دارایی های بیت کوین خود را به فروش نرسانده است. وی اخیراً به این واقعیت اشاره کرده که:

دوج کوین برای رقابت با بیت کوین و اتریوم از نظر تعداد معاملات در هر ثانیه که می تواند در بلاک چین پشتیبانی کند. ارتقا می یابد. این ارتقا می تواند به دور از شوخی، کاربرد کمی بهتر را برای این رمزارز به همراه داشته باشد.

این دلایل توضیح می دهد که چرا دوج موظف است نه تنها بازار رمزارزهای میم را هدایت کند. بلکه با سایر رمزارزهای غالب نیز رقابت کند. اگرچه بسیاری از مردم فکر می کنند این گفته که دوج کوین تلاش می کند تا با بیت کوین و اتریوم رقابت کند، بیشتر یک شوخی است تا واقعیت.

Shiba Inu و SafeMoon به ترتیب با ارزش بازار 3 میلیارد و 6/1 میلیارد دلار، نزدیکترین رقبای دوج کوین به عنوان رمزارز میم هستند.

هیچ یک از این دو را نمی توان در لیست 30 رمزارز برتر بزرگ یافت. با این وجود دوج کوین در این لیست شماره 7 است. علاوه بر این، دو رقیب دوج کوین، نسبتاً جدید هستند. و سال گذشته در ماه آگوست برای Shiba و در ماه می امسال برای SafeMoon ایجاد شده اند.

اگرچه Shiba Inu به عنوان یک رمزارز دارای پتانسیل تصور می شد و در واقع خود را به عنوان قاتل دوج کوین به بازار عرضه کرد، اما هنوز این موضوع ثابت نشده است. این رمزارز بعد از تولد یک سگ به همین نام، نامگذاری شده است. بلافاصله پس از عرضه اولیه، ارزش کل این رمزارز در بلاکچین فقط در مدت یک روز به یک میلیارد دلار رسید. طرفداران آن منتظر راه اندازی صرافی ShibaSwap در تاریخ 20 ژوئیه هستند. اما راه اندازی این صرافی ممکن است هرگز این رمزارز را به سطح قیمتی ماه آوریل نرساند.

SafeMoon که بعد از شعار معروف رمزارزTo The Moon” ” الگوبرداری شده است. به سرعت بیش از یک میلیون سهامدار را به دست آورد، اما قیمت آن در حال نوسان بود. اولین بار در آوریل 20،000٪ رشد کرد و به زمین بازگشت. در واقع، این رمزارز بیش از چند رمزارز دیگر که در لیست 30 رمزارز برتر قرار دارند بیشتر ارزش خود را از دست داده است. 75 درصد از بالاترین سقف آن در آوریل یعنی 0.00001399 دلار.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 10 =