سروتونین و تاثیر آن بر معاملات در بازار بورس

سروتونین جبل عاملی پرایس اکشن

در این مقاله قصد داریم تا یکی از رموز موفقیت در معامله گری را با هم بررسی  کنیم چیزی که شاید خیلی ها از وجود آن بی خبر هستند و یا به آن اهمیت نمی دهند.

 آن چیزی نیست جز سروتونین ما قصد داریم در این مقاله راجب این موضوع یعنی اهمیت تامین سروتونین در بدن و راه های دستیابی به آن و تاثیرات شگفت انگیز آن در معامله گری صحبت کنیم.

 سروتونین هورمون نیست اما به خاطر تاثیر گذاری و عملکردی که فوق العاده شبیه به هورمون هاست.

 به عنوان سروتونین از آن یاد می شود و زمانی در بدن انسان یا موجودات دیگر ترشح می شود که خوشحال باشند و احساس خوشایندی داشته باشند که این شرایط برای بدن فوق العاده مفید و نیاز است.

 سروتونین اگر به اندازه ی کافی در بدن معامله گر وجود نداشته باشد یکی از تاثیراتی که روی معامله گر می گذارد این است که منجر به آورترید می شود. 

به طور مثال زمانی که معامله گر درآمدی را در بازار کسب می کند، برداشتی انجام می دهد و یا سودی در حساب بانکی اش سرازیر می شود ، به علت خوشحالی زیاد و احساس خوشایندی که به او دست می دهد واکنش نشان می دهد.

به طور مثال از جایش بلند می شود، از اتاق بیرون میرود و …  بدن دوست دارد که این اتفاق را دوباره تجربه کند و از شادی و لبخند و آن حس شیرین لذت ببرد.

درنتیجه مغز به صورت ناخودآگاه دوباره از او میخواهد که خودش را در شرایطی قرار بدهد که بتواند آن اتفاق که قبلا خوشحالش کرده دوباره برایش تکرار شود.

بنابراین معامله گر به این خاطر معامله میکند که دوباره سود کند نه اینکه معامله کند چون موقعیتی را به تمیزی موقعیت قبل پیدا کرده.

حال این شرایط بیشتر برای چه کسانی رخ میدهد؟

کسانی که تمام زندگی فکر و ذکرشان شده معامله کردن و دیگر تفریحی ندارند و به سرگرمی های خودشان اهمیت نمی دهند . فکر می کنند چون توانسته اند در بازار سود کنند باید مدام پشت چارت بنشینند و پول دربیاورند.

 این ها برده ی پول شده اند و این حالت زمانی رخ می دهد که سروتونین در خارج از بازار در بدن معامله گر ترشح نشود . ذهن معامله گر به طور ناخودآگاه مجبورش می کند کاری را بکند که قبلا کرده یعنی معامله کردن بیش از حد توانش.

 این حرکت کم کم باعث به وجود آمدن اعتیاد به معامله در معامله گر می شود در نتیجه متمرکز در کیفیت معاملات و موقعیت هایی که دارد در بازار شکل میگیرد نمی شود. 

  پس ما باید سروتونین را خارج از بازار تامین کنیم که وقتی می خواهیم پشت چارت بنشینیم و بازار را بررسی کنیم و معامله ای انجام دهیم تحت تاثیر عدم وجود سروتونین قرار نگیریم.

 رها شدن سروتونین در اشخاص مختلف متفاوت است و در هر شخصی ممکن است به روش های مختلف و کار های خاص خودشان برطرف شود.

 به طور مثال با لباس خریدن، طلا خریدن، ماشین ، خانه…  یا حتی ورزش و تفریح یا حتی مهمانی . به طور کلی هر کاری که شخص را شاد و خوشحال می کند. در غیر این صورت باعث میشود که معامله گر معاملاتی را بگیرد که بر اساس پلن معاملاتی اش تعریف نشده و این یعنی انجام معامله ای با احتمال خیلی پایین.

سروتونین را خارج از بازار تامین کنید

جبل عاملی پرایس اکشن

  ترشح سروتونین در بدن معامله گر باعث میشود که معامله گر به خاطر شاد شدن معامله نکند بلکه به خاطر تخصص و عشق و علاقه و هدفش این کاررا انجام دهد و احساس رضایت داشته باشد.

 همیشه این نکته را بدانید که اگر بدون سروتونین یا همان احساس شادی در بازار معامله کنید موفق نخواهید شد بلکه اگر شاد باشید و معامله کنید به نتیجه خواهید رسید.

خوشبختانه راه های بسیاری برای تامین سروتونین در بدن وجود دارد که در بالا با برخی از آن راه ها آشنا شدید ولی بغیر از آن راه های دیگری هم وجود دارد.

حتما دوست دارید بدانید که دیگر چه چیزهایی در بدن انسان بیشتر سروتونین ایجاد می کنند؟

اگر می خواهید بهترین کیفیت سروتونین را داشته باشید حتما ازدواج کنید البته یک ازدواج موفق.

 همچنین خوردن خوراکی هایی مثل موز و ماست منجر می شود که سروتونین، بیشتر در بدن بماند بنابراین با خوردن این خوراکی ها شما سروتونین را به صورت دستی در بدن خودتان بالا می برید.

در نتیجه با تمامی راه های ذکر شده همواره سعی کنید قبلا از اینکه اقدام به بررسی نمودار کنید از سلامت روحی خود اطمینان داشته باشید و همواره سعی کنید با نشاط و انرژی مثبت معامله کنید.
صفحه اصلی مجله

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉