سرکوب جهانی صرافی بایننس، در حالیکه تقریباً 70٪ از سهم حجم تبادلات بازار را تشکیل می دهد

پرایس اکشن جبل عاملی بورس رمزارز چارتیکال فوت پرینت آموزش پرایس اکشن
پرایس اکشن جبل عاملی بورس رمزارز چارتیکال فوت پرینت آموزش پرایس اکشن

صرافی بایننس، اکنون مورد هدف سازمان نظارت تایلند قرار گرفته است. روز جمعه یک شکایت کیفری علیه این صرافی به دلیل فعالیت در زمینه ی دارایی های دیجیتال بدون مجوز ارائه شد.

به گفته بایننس، این اخطار در واقع در نامه ای توسط سازمان بورس و اوراق بهادار در مورد فعالیت های این صرافی در آوریل داده شده. اما وقتی آنها هیچ پاسخی دریافت نکردند، این کمیسیون، شکایت کیفری خود را به پلیس ارائه داد.

این آخرین مورد از مجموعه اقدامات سرکوب کننده توسط سیستم های نظارتی از سراسر جهان برای این صرافی به حساب می آید.

این هفته، تنظیم کننده مالی جزایر کیمن نیز گفت که صرافی بایننس مجاز به فعالیت در این کشور نیست.

سازمان پولی سنگاپور هم(MAS)  به این ماجرا پیوست و گفت این واحد محلی، شکایت از بایننس را به طور دقیق پیگیری می کند.

نگرش سنگاپور به طور بدیهی، نگرشی است که از بایننس حمایت می کند. بایننس، سرمایه گذاری Sequoia Capital را رد کرد و قبلاً سرمایه دولتی سنگاپور را پذیرفت. در واقع، بسیاری از بنیانگذاران صنعت رمزارز در سنگاپور مستقر هستند.

پیش از این، هفته گذشته، ناظر مالی انگلیس، این شرکت را از انجام فعالیت های نظارتی در این کشور منع کرد. و پیش از آن، قانونگذار ژاپن گفت که این صرافی به طور غیرقانونی در این کشور فعالیت می کند.

پس از انتشار بیانیه ادعاهای کمیسیون اوراق بهادار انتاریو (OSC)  علیه سایر صرافی های رمزارز مانند . Bybit، Poloniex و KuCoin، ، صرافی بایننس قبلاً خدمات خود را برای کاربران انتاریو. کانادا به دلیل عدم رعایت مقررات مربوطه محدود کرده است.

در ایالات متحده، این مورد توسط وزارت دادگستری و خدمات درآمد داخلی تحت پیگیری و تحقیق قرار دارد. در ماه آوریل، ناظر آلمان نیز گفت که به دلیل ارائه توکن های مرتبط به سهام، جریمه می شود.

در همین حال، بایننس اظهار داشت که برای کار با تنظیم کننده های قانون از یک رویکرد مشترک استفاده می کند. و تعهدات مربوط به انطباق با مقررات را جدی می گیرد.

به نظر می رسد نگرانی هایی که وجود دارد در مورد کم شدن دفتر مرکزی بایننس است، و سازمان رفتار مالی انگلیس (FCA)  آن را “یک مسئله بزرگ” می خواند.

مدیرعامل بایننسChangpeng “CZ” Zhao در اجلاس مجازی Ethereal در اوایل سال جاری تکرار کرد: “تعریف همه از دفتر مرکزی یک شرکت، کمی متفاوت است”. “تیم رهبری ما در یک دفتر نشسته اند، ما مکان مشخصی نداریم که بتوانیم به آنجا مراجعه کنیم.”

صرافی بایننس که در سال 2017 راه اندازی شد، در این مدت کوتاه رشد چشمگیری داشته است. و اکنون 7/69٪ از حجم معاملات نقطه ای متمرکز قانونی را تشکیل می دهد. Coinbase فقط 8٪، پس از آن FTX با 3/4٪ و Kraken با 1/4٪ در رده های بعدی قرار دارند.

در حالی که حجم معاملات بورس در ماه ژوئن به 662 میلیارد دلار رسیده بود. اما بازهم 10 برابر نسبت به سال قبل بود. حجم کلی بازار نیز در مقایسه با اواخر ماه می، 65 درصد کاهش یافته است. و اوج آن مربوط به اوایل ماه فوریه است. اما هنوز 15 برابر بیشتر از ژوئیه 2020 است.

در میان این سرکوب، توکن بومی بایننس بنام BNB. پنجمین کوین بزرگ با 5/46 میلیارد دلار ارزش بازار بود. که در راستای فروش گسترده ای که در بازار رمزارز رخ داد، افت 68 درصدی را تجربه کرد.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 + 12 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉