chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

سهام بلاک چین صرافی کوین بیس (کوین)، با ادامه افت بیت کوین به زیر 250 دلار می رسد.

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی

با وجود تلاش بیت کوین برای نگهداری خود در قیمت بالای 43000 دلار، ریزش سهام CoIN، MARA، RIOT و سایر سهام های مرتبط با بلاکچین همچنان ادامه دارد.

این موضوع به خوبی مشخص شده، که با حرکت بیت کوین، بقیه بازار رمزارزها نیز همراه با آن پیش می روند، زیرا بارها و بارها، حرکات بزرگ قیمتی بیت کوین باعث ایجاد موجی در بازار آلتکوین شده و بر احساسات و حرکت آنها تأثیر گذاشته است.

به نظر می رسد این موضوع برای سهام مرتبط با بلاکچین هم که در بازارهای مالی سنتی معامله می شوند صدق می کند، و یک نگاه اجمالی به نمودارها نشان می دهد که آنها طی چندین ماه گذشته، عملکرد بیت کوین را تقلید کرده اند.

بیش از یک ماه قبل، هنگامی که صرافی Coinbase در تاریخ 14 آوریل، لیست سهام مورد انتظار خود را مشخص کرد، قیمت رمزارزهای این صرافی سر به فلک کشید، یعنی در تاریخی که بیت کوین به بالاترین قیمت خود یعنی 64863 دلار رسیده بود.

از زمان آغاز به کار صرافی کوین بیس، قیمت سهام COIN آن، به زیر قیمت لیست مستقیم آن یعنی 381 دلار و قیمت مرجع آن 250 دلار با ارزش فعلی 245 دلار کاهش یافته است، که این امر همزمان با کاهش تقریبا 35 درصدی قیمت بیت کوین رخ داده، و مشخص است که کاهش بیت کوین، فشارهایی را بر سایر سهام های مرتبط با بلاکچین از جمله Riot Blockchain و Marathon Digital Holdings نیز وارد کرده است.

کاهش ارزش سهام COIN از زمان راه اندازی با ارزش 100 میلیارد دلار به ارزش فعلی 49 میلیارد دلار، این نگرانی را در مورد این موضوع بوجود آورده که آیا صرافی کوین بیس قادر به دستیابی به انتظارات سود آینده در مواجهه با افزایش روزافزون فضای رقابتی است یا خیر، فضایی که هر هفته در آن، صرافی های متمرکز و غیرمتمرکز جدید ظهور می کنند و بدنبال انجام اقداماتی برای دستیابی به سود هستند.

اخیرا متیو ویلر، رئیس جهانی تحقیقات بازار در وب سایت Forex.com، به فضای رقابتی Coinbase اشاره کرده است، رقابتی که با افزایش تصویب رمزارزهای مختلف، کویین بیس در مقیاس جهانی با آن روبرو است.

“در حالی که Coinbase تاکنون توانسته است به مزیت هایی مانند، اولین صرافی با عرضه عمومی و شهرت برند خود اعتماد کند، اما وجود حواشی مربوط به رقابت آن با دو کارگزاری CeFi ، مانند BlockFi و دیفای مانند یونیسپ، به آن فشار وارد کرده است.”

این نگرانی ها، برخی از تحلیلگران، از جمله دیوید ترینر، مدیرعامل New Constructs را بر آن داشته تا در مورد احتمال رسیدن قیمت COIN به زیر 100 دلار هشدار دهد:

“سرمایه گذاران باید انتظار کم شدن عملکرد این سهام را همچنان داشته باشند، و این سهام می تواند به 100 دلار یا كمتر سقوط كند زیرا بعید به نظر می رسد كه این شركت بتواند در آینده با پخته تر شدن آن، انتظارات سود در قیمت سهام را برآورده کند.”

افزایش فروش بیت کوین

در حالی که درگیری های پیش روی COIN می تواند به این دلیل باشد که این یک سهام عرضه اولیه ی بورسی است که هنوز به دنبال پیدا کردن ارزش واقعی خود در بازار است، اما روند نزولی در Riot Blockchain و Marathon Digital Holdings، که هر دو در سال 2021 عملکرد بهتری از بیت کوین داشتند، نیز نشان می دهد که افت قیمت بیت کوین روی سهام های مرتبط با رمز ارز بی تاثیر نبوده است.

بررسی بازارهای گسترده مالی نشان می دهد که پولبک کلی بخش فناوری و نگرانی های مربوط به افزایش تورم، رشد قیمت سهام های مرتبط با بلاکچین را با مشکل روبرو کرده است و علائم کمی وجود دارد که نشان می دهد این فشارها در کوتاه مدت برطرف می شوند.

قیمت RIOT و MARA از زمان بازار صعودی 2017-2018، به دنبال تغییرات قیمت بیت کوین بوده است، بنابراین به احتمال زیاد رشد بیشتر قیمت این سهام و سایر سهام های مرتبط با بلاکچین به عملکرد پیش روی بیت کوین بستگی دارد.

جالب است بدانید که قیمت RIOT و MARA پیش از بیت کوین در سال 2021 افزایش یافته و به بالاترین سطح جدید رسیده است، این نشان می دهد که دو مورد ذکر شده می توانند به عنوان شاخص اصلی برای پیش بینی حرکت های بعدی بیت کوین و آلت کوین ها استفاده شوند در حالی که سرمایه گذاران بازار سنتی بدون نیاز به نگه داشتن مستقیم رمز ارزها، به ارزها و دارایی های دارای خاصیت های مشترک توجه می کنند.

با این حال، بسته به اینکه بازار چگونه به جلو حرکت می کند، باید توجه داشت که بیت کوین به عنوان شاخص اصلی بازار برای همه ارزهای مرتبط با بلاکچین – و رمز ارزهای مرتبط با بلاک چین- باقی می ماند، به این معنی که حرکت بیت کوین، نیز باعث حرکت بقیه بازار می شود.

نظرات و ایده های بیان شده در اینجا صرفاً نظرات نویسنده است و لزوماً منعکس کننده نظرات Cointelegraph نمی باشد. هر نوع سرمایه گذاری و معامله گری با ریسک همراه است و هنگام تصمیم گیری باید خودتان تحقیقاتی انجام دهید.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + یازده =