chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

شانس “اثر بیت کوین” برای جلب موافقت بانک های سنتی چیست؟

شانس "اثر بیت کوین" برای جلب موافقت بانک های سنتی چیست؟

شانس “اثر بیت کوین” برای جلب موافقت بانک های سنتی چیست؟

یک واحد سرمایه گذاری تحت نظر مورگان استنلی در حال بررسی خرید 150 میلیارد دلاری بیت کوین است

ارزش ذاتی بیت کوین، باعث شده که افراد مردد و تماشاگران رمزارزها تمایل پیدا کنند تا در این شبکه مشارکت کنند، از این رو مشخص شده که رشد خارق العاده شبکه ی آن، سریعتر از رشد اینترنت بوده است.

بیت کوین در حال اثبات خود به عنوان یک نیروی برهم زننده است که بر بازار مالی مسلط است. این تأثیر در تعدادی از افراد ناشناس قبلی مشهود است که موضع خود نسبت به رمزارزها را تغییر داده اند.

مدیر عامل میلیاردر میکرواستراتژی، مایکل سایلور، و ایلان ماسک مدیر عامل تسلا و شرکت اسپیس ایکس،  و مارک کوبان مدیر میلیاردر صندوق سرمایه گذاری، از جمله افرادی بودند که قبلا نسبت به رمزارزها تردید داشتند و اکنون موضع و نظر خود را تغییر داده اند. سایلور، که قبلا طرفدار بیت کوین نبود، به طور علنی اعلام کرد که شرکتش در ترازنامه خود، بیت کوین دارد. به همین ترتیب، ماسک که در برهه ای از سال 2019 بیت کوین را برای تسلا، “کاملاً نامناسب” توصیف کرد، این رمزارز را در سال 2021 پذیرفت. موضع تودور در دسامبر 2019 این بود که بیت کوین “هیچ شانسی ندارد” که به یک ارز قابل اعتماد تبدیل شود، اکنون آن را وسیله ای برای “ذخیره ارزش همانند طلا” می داند.

فهرست افرادی که موضع خود نسبت به رمزارزها را تغییر داده اند طولانی و متنوع است و روز به روز به افق های جدیدی می رسد. اگر اتفاقات اخیر به خوبی پیش رود، به زودی بانک ها نیز می توانند جذب رمزارزها شوند. نمونه ای از این تغییر موضع ها، بانک سرمایه گذاری جی پی مورگان است. این بانک که قبلاً حتی در مدیریت خود، سیاست ضد بیت کوین داشت، در سال 2021 تسهیل دسترسی به معاملات رمزارز را برای مشتریان خود آغاز کرد.

مدتی است که نگاه جامعه بیت کوین به بخش مالی معطوف شده است. بازیگران اصلی دنیای رمزارز از جمله مدیرعامل بایننس، چانگ پنگ ژائو، قبلاً هشدار داده كه این بخش مالی اگر از پذیرش بیت کوین استقبال نکند. هزینه های هنگفتی را متحمل خواهد شد. وی همچنین ابراز اطمینان کرد که با گذشت زمان، بانک ها از خدمات رسانی و استفاده از بیت کوین استقبال خواهند کرد. به نظر می رسد این اتفاق رخ خواهد داد.

به نظر می رسد بیت کوین در حال حاضر روی بانک ها تاثیر گذاشته است. زیرا اکثر بانک ها بیت کوین را جدی گرفته اند.

در حال حاضر نکته دلسرد کننده در مورد رمزارزها، نااطمینانی قانون نظارتی است. که به بانک ها اجازه نمی دهد مستقیماً در معرض رمزارزها قرار بگیرند. نه تنها این موضوع بلکه چندین کشور هستند. که سیاست های محکمی علیه بیت کوین اتخاذ کرده اند که تعامل بانک ها با آنها را محدود کرده اند. به عنوان مثال می توان به هند و نیجریه اشاره کرد که بانک های مرکزی آنها. ممنوعیت تسهیل معاملات مربوط به رمزارزها در بانک ها را صادر کرده اند. چین نیز سابقه طولانی در مخالفت با بیت کوین داشته است. آنها اخیراً با ماینرهای بیت کوین برخورد جدی کرده و معامله رمزارزها در این کشور را بسیار دشوار کرده اند.

اگر عدم اطمینان نظارتی در حوزه های قضایی دولت در سطح جهانی با رمزارزها دوستانه تر شود. بیت کوین احتمالاً هجوم گسترده ی پذیرش از بانک ها را خواهد داشت.

همانطور که جوزف یانگ شخصیت طرفدار رمزارزها اخیراً گفته است، “… این فضا اجتناب ناپذیر است. همه موسسات مالی بزرگ در نهایت، خدمات بیت کوین، اتریوم و بخش رمزارز ارائه خواهند کرد. این کار به آرامی صورت می گیرد اما قطعی است.”

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 6 =