chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

شکایت استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل در پرونده کلاهبرداری بیت کوین علیه YouTube بی نتیجه ماند

شکایت استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل در پرونده کلاهبرداری بیت کوین علیه YouTube بی نتیجه ماند

پس از طرح دادخواست کلاهبرداری بیت کوین توسط استیو وزنیاک علیه یوتیوب در سال گذشته ، او اکنون 30 روز فرصت دارد تا در شکایت خود تجدید نظر کند.

در رای اخیر دادگاه گفته شده که غول میزبان ویدئوها یا یوتیوب، مسئولیتی در قبال کلاهبرداری های مرتبط با رمزارزهای ارسال شده در پلتفرم خود ندارد.

بنابر گزارش بلومبرگ، استیو وزنیاک، بنیانگذار اپل، نتوانست از دادخواست خود علیه یوتیوب در مورد تبلیغات جعلی بیت کوین با استفاده از تصویر او حمایت کند.

سونیل کالکارنیا، قاضی دادگاه عالی شهرستان سانتا کلارا روز چهارشنبه در یک حکم موقت گفت YouTube و شرکت مادرش Google تحت ماده 230 قانون ارتباطات – قانون فدرال محافظت از سیستم عامل های اینترنتی در قبال مسئولیت محتوای ارسال شده توسط کاربران- محافظت می شوند.

وزنیاک در ژوئیه سال گذشته از یوتیوب شکایت کرد که دلیل اصلی آن رمزگشایی جعلی بود که می گفت هرکسی که رمز ارز را به آدرس خاصی بفرستد در ازای آن رمز ارز بیشتری دریافت خواهد کرد. بنیانگذار اپل استدلال کرد که یوتیوب نه تنها موفق به حذف تبلیغات جعلی نشده بلکه با فروش تبلیغات هدفمند که باعث ایجاد ترافیک در ویدیوها می شود و تأیید دروغ کانال های ارائه دهنده ی فیلم، “کلاهبرداری مادی” داشته است.

او گفت: “اگر یوتیوب به سرعت برای جلوگیری از این امر تا حد معقولی اقدام می كرد، ما الان اینجا نبودیم. کدام انسانی پست هایی از این دست را می بیند و بلافاصله آنها را به عنوان جرم ممنوع نمی کند؟ ” طبق گفته های وزنیاك، کلاهبرداری های رمزارز مشابه در یوتیوب به سود سایر افراد مشهوری مانند بیل گیتس، بنیانگذار مایکروسافت و ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا نیز می باشد.

با این حال، قاضی کولکارنیا گفت که این عوامل برای نقض شدن بند 230 کافی نمی باشد. قاضی 30 روز به وزنیاک فرصت داد تا شکایت خود را تجدید نظر کند.

وزنیاک اولین کارآفرینی نیست که در نبرد با تبلیغات جعلی YouTube شکست می خورد. در ژوئیه گذشته، وکلای YouTube در پرونده مشابهی که توسط شرکت بزرگ رمزنگاری Ripple Labs مطرح شده بود، با این استدلال که این پلت فرم مسئول هیچ محتوایی نیست – از جمله کلاهبرداری های ارائه شده توسط اشخاص ثالث- پیشنهاد انصراف خود را ارائه داد.

آخرین حکم دادگاه در همان روزی داده شد که گوگل خط مشی 2018 خود مبنی بر منع مبادلات رمزارز با استفاده از خدمات تبلیغاتی اش را لغو کرد.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × یک =