چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

به گفته ی وزیر دارایی ترکیه، صرافی های رمزارز این کشور باید معاملات بیش از 1200 دلار را گزارش دهند

نظرسنجی جدید نشان می دهد که استفاده از رمزارز در ترکیه طی یک سال، 11 برابر شده است
نظرسنجی جدید نشان می دهد که استفاده از رمزارز در ترکیه طی یک سال، 11 برابر شده است

این کشور پس از تعطیل شدن دو صرافی رمزارز محلی در ماه آوریل، برای تنظیم قوانین بازار رمزارز عجله دارد.

به گفته لوتفی الوان، وزیر دارایی و خزانه داری ترکیه، که قوانین را در برنامه Turkey Thursday night با CNN مورد بحث قرار داد، صرافی های ترکیه مجبورند خریدهای بیش از 10 هزار لیره ترکیه (حدود 1200 دلار) را تحت مقررات آینده ضد پولشویی (AML)  به مقامات مالی گزارش دهند.

دولت ترکیه متعهد شد كه پس از تعطیل كردن عملیات صرافی های رمزارز محلی در ماه آوریل، به سرعت وضعیت صنعت رمزارز محلی را پیگیری کند. و مدیر عامل یك صرافی را مورد تعقیب بین المللی قرار دهد. اندکی پس از این حوادث، hapahap Kavacıoğlu، رئیس بانک مرکزی ترکیه، گفت که مقررات رمزارز به زودی در حال آماده شدن است. اگرچه وی گفت که ممنوعیت رمزارزها هم کاملاً بعید است.

در 1 ماه می، ترکیه صرافی های رمزارز را به لیست شرکتهای تحت پوشش مقررات AML اضافه کرد. در برنامه پنجشنبه شب، الوان گفت که نیازی به عجله در تنظیم مقررات نمی بیند. و باید این مقررات را به دقت بررسی و اجرا کرد.

الوان افزود که MASAK، هیئت تحقیق در مورد جرایم مالی ترکیه، اختیار نظارت بر رعایت مقررات ارائه شده را دارد.

طبق گفته Tansel Kaya، شریک مدیر آزمایشگاه های Blockchain Mindstone. دولت باید شفافیت لازم را ارائه دهد و این کار را به زودی انجام می شود. کایا گفت:  “به عنوان مثال، آیا آخرین دستور، در مورد ارائه دهندگان خدمات دارایی رمزارز صحبت می کند؟ آنها چه دستوراتی هستند؟ مشخص نیست”.

“دولت می خواهد به سوابق دسترسی پیدا کند. سازوکار اینگونه تعریف شده است. هر چیزی که بالاتر از 10 هزار لیر باشد، برای نظارت بر جرایم مالی به طور فعال به آژانس ارسال می شود. ”

از اواخر ماه مارس، رمزارزها در این کشور کاملاً غیرقانونی بودند. و تقاضا برای بیت کوین (BTC، 25/3- درصد) و سایر ارزهای مجازی در حال افزایش بود. که علت افزایش تقاضا به دلیل فشارهای اخیر بر لیر ترکیه بود.

اما در اواسط ماه آوریل، دولت ممنوعیت رمزارزها را برای پرداخت هایی که از اواخر ماه لازم الاجرا بودند، صادر کرد. اندکی بعد، صرافی های رمزارز محلی مانند Thodex و Vebitcoin تعطیل شدند. و این امر، دولت را وادار به سرعت بخشیدن به تنظیم مقررات کرد.

الوان در طول حضور خود در CNN ترکیه، مشخص نکرد که چه زمان مقررات جدید AML اعمال می شود.

کایا گفت: “در مجموع، ما به زودی مقرراتی در این زمینه خواهیم داشت.”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهار × پنج =