صندوق قابل معامله بیت کوین در بورس دبی در لیست Nasdaq قرار گرفت

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی

صندوق بیت کوین iQ3 در دبی در لیست Nasdaq قرار گرفت.

3iQ Corp بزرگترین مدیر دارایی دیجیتال کانادا است که در سال 2012 توسط جین-لوک لاندری و فرد پی تأسیس شد و این، اولین مدیر صندوق سرمایه گذاری کانادایی بود که شرایط و ضوابط مقررات اوراق بهادار کانادا را برای راه اندازی یک صندوق سرمایه گذاری عمومی بیت کوین برای سرمایه گذاران معتبر کشور پذیرفت.

صندوق های بیت کوین آن، شامل3iQ CoinShares Bitcoin ETF (BTCQ)  و  Bitcoin Fund (QBTC) است.

صندوق 3iQ’s Bitcoin Fund قبلاً در وب سایت رسمی Nasdaq در دبی درج شده است و بنابر گزارش امروز، حجم معاملات این صندوق در حدود 833000 دلار بوده و با قیمت پایانی 30/38 دلار بسته شده که این امر نشان دهنده ی 10 درصد رشد نسبت به روز گذشته است. شرکت مدیریت سرمایه گذاری دالما مستقر در دبی، تسهیل کننده اصلی این لیست است.

این اولین صندوق در نوع خود است که در خاورمیانه معامله می شود، و سال گذشته نیز در کانادا در بورس اوراق بهادار تورنتو نیز معامله میشد.

هدف از راه اندازی این صندوق، این بود که بیش از 200 میلیون دلار به طور ویژه از سرمایه گذاران خاورمیانه جمع آوری شود.

صندوق بیت کوین در لیست Nasdaq دبی قرار گرفت

صندوق سرمایه گذاری 3iQ’s Bitcoin Fund به عنوان جایگزینی برای سرمایه گذاری بلندمدت، روی بیت کوین سرمایه گذاری می کند، بنابراین به سرمایه گذاران، وسیله ای برای دستیابی به قیمت های این رمزارز اما بدون داشتن کنترل بر توکن ها ارائه می دهد. این صندوق در مورد تغییرات کوتاه مدت قیمت بیت کوین پیش بینی نمی کند.

با وجود این واقعیت که کمیسیون بورق و اوراق بهادار ایالات متحده، هنوز وجود یک صندوق بیت کوین قابل معامله در بورس را برای بازار ایالات متحده تأیید نمی کند، این نوع محصول مالی در سراسر جهان بسیار محبوب شده است.

کانادا با داشتن چندین صندوق قابل معامله بیت کوین که قبلاً در بورس تورنتو تصویب و معامله شده است، از این رده بندی جلوتر است و شرکت هایی مانند iQ3، این محصولات مالی را به بازارهای دیگر صادر می کنند.

حتی اگر نگرانی کمیسیون بورس و اوراق بهادار در مورد دستکاری احتمالی قیمت بیت کوین به هیچ وجه قابل توجیه نباشد، ایالات متحده در این زمینه حتی نسبت به کشورهایی مانند کانادا که هرگز رقیب واقعی آنها در حوزه مالی نبوده، عقب مانده است.

شایان ذکر است که بازارهای مالی خاورمیانه در حال رشد است، نه به دلیل سرمایه زیادی که از سرمایه گذاران خاورمیانه وارد این بازار شده است، بنابراین جالب است بدانید که این کانادایی ها هستند و نه آمریکایی ها که این فرصت ها را به دست آورده اند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + سیزده =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉