طبق نظر چارلز هوسکینسون، بیت کوین “بدترین دشمن خودش” است و به اتریوم خواهد باخت

طبق نظر چارلز هوسکینسون، بیت کوین "بدترین دشمن خودش" است و به اتریوم خواهد باخت

چارلز هوسکینسون، بنیانگذار کاردانو، اظهار کرد: بیت کوین در مقایسه با اتریوم و سایر شبکه های مبتنی بر الگوریتم اثبات سهام، بسیار کند است.

طبق نظر چارلز هوسکینسون، مدیرعامل IOHK و بنیانگذار اتریوم، بیت کوین به دلیل نقطه ضعف خود یعنی سرعت کم نمی تواند رقابت چشمگیری با شبکه های مبتنی با اثبات سهام کند و این شبکه ها، جایگاه بیت کوین را خواهند گرفت.

بنیانگذار کاردانو در یک پادکست پنج ساعته با دانشمند کامپیوتر و محقق هوش مصنوعی، لکس فریدمن، استدلال کرد که شبکه های مبتنی بر اثبات سهام، سرعت و عملکرد برتر و بهتری نسبت به بیت کوین ارائه می دهند. وی اظهار داشت:

“مشکل بیت کوین این است که سرعت آن بسیار کند است – برنامه نویسی بیت کوین همانند برنامه ای است که در گذشته نوشته شده است. تنها دلیلی که هنوز برای نگه داشتن آن وجود دارد این است که سرمایه گذاری های زیادی روی آن انجام شده است. “

هوسکینسون با تأکید بر اینکه برنامه کاربردی بیت کوین از رقبای خود عقب است، در مورد سازوکار اجماع اثبات کار بیت کوین گفت “شما باید سازوکار این رمزارز را ارتقا دهید!”.

هوسکینسون همچنین از جامعه بیت کوین به دلیل عدم تمایل به نوآوری فراتر از لایه مبتنی بر رمزارز انتقاد کرد و همچنین راه حل های مقیاس پذیری لایه دوم بیت کوین را “بسیار شکننده” توصیف کرد.

“این [بیت کوین] بدترین دشمن خودش است. این رمزارز، اثرات شبکه ای دارد، دارای نام برند است، دارای تأییدیه نظارتی است. اما هیچ راهی برای تغییر این سیستم، حتی اصلاح نقاط منفی آشکار سیستم آن وجود ندارد.”

با این حال، بنیانگذار کاردانو استدلال کرد که شبکه اتریوم به رقیب بیت کوین تبدیل شده است، اما دارای یک فرهنگ توسعه هوشمندانه است که تکامل را پذیرفته است.

وی افزود: “آنچه واقعاً جالب است این است كه اتریوم از این مشكل رنج نمی برد […] این رمزارز در حال رسیدن به جایی است كه همان اثر بیت کوین را در شبكه دارد، اما جامعه، فرهنگ كاملاً متفاوتی دارد، آنها عاشق پیشرفت و ارتقا هستند.”.

“اگر من مجبور شدم فقط بین این دو سیستم شرط ببندم، می گویم که اتریوم به احتمال9 از 10، در برابر بیت کوین برنده مبارزه است.”

با این وجود هوسکینسون اذعان کرد که نبرد برای سلطه رمزارز “یک بازی بسیار پیچیده تر” نسبت به رقابت بین بیت کوین و اتریوم است، و اظهار کرد که بسیاری از بلاکچین های دیگر در حال رقابت برای گرفتن سهم عمده بازار بلاکچین هستند و جای تعجب نیست که نام کاردانو در میان سایر رمزارزهای رقابت کننده قرار دهد.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده − دو =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉