مدیر کل WTO می گوید: فناوری بلاکچین می تواند به طور ویژه برای زنان مفید باشد

مدیر کل WTO می گوید: فناوری بلاکچین می تواند به طور ویژه برای زنان مفید باشد

وزیر امور خارجه و دارایی سابق نیجریه گفت که.: G20 باید به دنبال راه حل های فناوری بلاکچین برای رفع شکاف جنسیتی زنان و مردان باشد.

نگزی اوکونژو-ایولا، مدیر کل سازمان تجارت جهانی و وزیر امور خارجه و دارایی سابق نیجریه. گفت: فناوری بلاکچین می تواند به توانمند سازی زنان در سراسر جهان کمک کند.

کریستینا کورنر، سردبیر Cointelegraph امروز با حضور در هیئت مستقل سطح بالای G20. به تامین بودجه جهانی برای آمادگی در برابر همه گیری کرونا پرداخت. و از نهادهای نظارتی و قانونگذار سوال کرد که چگونه فناوری بلاکچین می تواند به پیشرفت مالی زنان در زمان همه گیری کووید 19 و بعد از آن کمک کند. اوکونژو-ایولا، رئیس هیئت مدیره، از بین چندین عضو از جمله نمایندگان ایالات متحده و سنگاپور. تنها کسی بود که در مورد زنان در بلاکچین صحبت کرد.

مدیر کل WTO گفت: “البته بلاکچین چیزی است که شفافیت بیشتری در مورد نحوه انجام کار و حذف واسطه ها ایجاد می کند. ” “من فکر می کنم که به طور ویژه در حوزه مالی، توانایی معرفی این معاملات. می تواند به ویژه برای زنانی که اغلب از دسترسی به منابع مالی محروم هستند مفید باشد. من فکر می کنم این چیز خوبی است، موضوعی که باید بررسی کنیم. “

پرایس اکشن جبل عاملی عکس با مجوز از کریستینا کورنر
عکس با مجوز از کریستینا کورنر

زنان در بسیاری از کشورها، اغلب در دسترسی به خدمات مالی بیش از مردان مشکل دارند. وضعیتی که با تعطیل شدن بسیاری از موسسات به دلیل شیوع کرونا می تواند باعث تشدید آن شود. بسیاری از کارشناسان پیشنهاد داده اند که از فناوری رمز ارز و بلاکچین برای ترویج درگیری مالی در محدوده هایی که زیرساخت های مشابه کشورهای پیشرفته را ندارند. به ویژه در مواردی که زنان برای دسترسی به تأمین کنندگان اعتبار دسترسی نزدیکی ندارند. و برای افتتاح حساب های بانکی محدودیت دارند و باید راه زیادی را برای این کار طی کنند. و حتی گاهی اجازه قانونی برای این کار ندارند، استفاده شود.

طبق گزارش مجمع جهانی اقتصاد که در ماه آوریل منتشر شد. زنان همچنان در صنعت بلاکچین و رمزارز کم کار هستند. سازمان تجارت جهانی قبلاً گزارش داده بود. كه توانمند سازی اقتصادی زنان، بخشی از دستور كارش در زمینه ایجاد ثروت و كاهش فقر است. و این گروه راه حل های دیجیتالی را پیشنهاد می دهد:

“تجارت الکترونیکی که از طریق پلتفرم های آنلاین انجام می شود. می تواند روشی آسان و ارزان برای تجارت جهانی زنان، ورود به بازارهای جدید خارجی، گسترش تجارت و استفاده از کارآفرینی باشد.”

رمزارز و بلاکچین می توانند گسترش این دیدگاه با استفاده از ارزهای دیجیتال به عنوان روش پرداخت و بلاکچین برای بانکداری و موارد دیگر باشند. با این حال، مشخص نیست که اقتصادهای جداگانه چگونه به این موضوع پاسخ می دهند. زیرا برخی از کشورهای پیشرفته به خاطر انجام نرخ بالای واکسیناسیون مجدداً باز می شوند در حالی که برخی دیگر به طور جزئی یا کاملاً بسته باقی می مانند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 + 16 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉