chartical.jabalameli priceactionteam

آکادمی معامله گری چارتیکال

سابقه معامله گری
12 +
از سال 1383
سابقه تدریس
1 +
از سال 1396
تدریس به
8563 +
نفر
جلسات زنده
3000 +
ساعت

ماموران اطلاعاتی ایران، استخراج کنندگان غیرقانونی رمز ارز را هدف قرار می دهند

ماموران اطلاعاتی ایران، استخراج کنندگان غیرقانونی رمز ارز را هدف قرار می دهند

منبع خبر کوین تلگراف

گزارش شده است که ایران برای ردیابی مزارع استخراج غیرقانونی رمز ارز از ماموران اطلاعاتی کمک گرفته است.

به گزارش بلومبرگ در روز جمعه، دولت ایران از ماموران اطلاعاتی برای یافتن و متوقف کردن مزارع بزرگ استخراج رمزارزهایی مانند بیت کوین استفاده می کند.

به گزارش خبرگزاری دانشجويان ايران، بعد از شهادت يك هماهنگ كننده توزيع در يك اپراتور شبكه دولتي، وزارت اطلاعات كميته هايي را در سراسر كشور براي يافتن و توقيف مزارع استخراج رمز ارز راه اندازی كرده است.

ایران اخیراً تلاش های خود برای جلوگیری از استخراج غیرقانونی رمز ارزها را افزایش داده است، زیرا شبکه های برق کشور در اثر مصرف سنگین برق دچار اختلال شده اند. اپراتور دولتی شبکه انرژی، توانیر، به دلیل افزایش مصرف برق توسط استخراج کنندگان و در نتیجه قطع برق و کم شدن چراغ های خیابان، مجبور شد مصرف برق را در مناطق خاصی از کشور محدود کند.

این تنها تلاش گسترده ماموران اطلاعاتی ایرانی نیست که برای توقف آن بسیار جدی و مشتاق است. سخنگوی وزارت انرژی کشور اخیراً به شهروندان یادآوری کرده است که استخراج رمزارز در خانه نیز غیرقانونی است و هرکسی که چنین کاری انجام دهد در صورت شناسایی شدن با جریمه های سنگین روبرو خواهد شد.

استخراج رمز ارز یک فعالیت قانونی در ایران محسوب می شود. انجام استخراج منوط به گرفتن مجوز است و قیمت برق مورد استفاده برای این فرآیند توسط دولت تنظیم می شود. سخنگوی وزارت انرژی ایران، مصطفی رجبی، اظهار داشت که 87٪ استخراج رمز ارز در ایران غیرقانونی تلقی می شود.

گفته می شود كه منبع مفید اطلاع دهنده به دولت در مورد افرادی که در مزارع استخراج کار می کنند، افشاكنندگان محلی است كه به ازای افشا و اطلاع دهی اقدامات غیرقانونی به مقامات ذی ربط، به آنها پاداش نقدی داده می شود. امسال، اپراتور شبکه ملی، حداکثر پاداش افشاگری محرمانه و اطلاع رسانی نهانی را دو برابر کرد و آن را به 200 میلیون ریال (873 دلار) – بیش از چهار برابر متوسط حقوق ماهانه در کشور- افزایش داد.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × یک =