اخبار ارز دیجیتال

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی

هفته آینده شرکت استخراج بیت کوین Bitfarm، با مصرف 99٪ انرژی تجدیدپذیر برق، معاملات خود را در Nasdaq آغاز می کند

شرکت Bitfarm با مصرف بیش از 99٪ انرژی تجدیدپذیر برق آبی، به بزرگترین ماینر معاملاتی بیت کوین در آمریکای شمالی تبدیل خواهد شد.
شرکت استخراج بیت کوین مستقر در تورنتو، Bitfarms اعلام کرد که معاملات خود را در نزدک (Nasdaq) تحت عنوان” BITF” از 21 ژوئن آغاز خواهد کرد.
این شرکت پیامی را در توییتر به اشتراک گذاشت و اعلام کرد که سهام مشترک آن دارای شرایط DTC است و همچنین لیست خود را در TSX Venture Exchange حفظ خواهد کرد.
مدیر عامل این شرکت، امیلیانو گرودزکی گفت: “درج کردن شرکت Bitfarms در نزدک، یک دستاورد مهم برای این شرکت است و پس از چندین سال توسعه و موفقیت، یک نقطه عطف مهم برای آن محسوب می شود.” “ما این شرکت را چهار سال پیش راه اندازی کردیم و به طور شفاف به پذیرش سرمایه گذاران نهادی بیت کوین و استخراج بیت کوین، اعتقاد و باور داشتیم.”
این شرکت همچنین خاطرنشان کرد که فهرست شدن Bitforms در لیست نزدک، این شرکت را به بزرگترین استخراج کننده معاملات بیت کوین در آمریکای شمالی تبدیل خواهد کرد زیرا بیش از 99٪ از انرژی تجدیدپذیر برق استفاده می کند.
این شرکت به شما کمک می کند تا نگرانی های مربوط به مصرف انرژی استخراج بیت کوین را کاهش داده و همچنین تمرکززدایی از استخراج رمزارز را افزایش دهید و نگرانی در مورد توقف فعالیت ماینرها در چین را کم کنید.
مایکل سایلور، مدیرعامل MicroStrategy گفت: “افزایش تعداد ماینرهای عمومی بیت کوین و مهاجرت آنها به بورس های مستقر در ایالات متحده، نشان دهنده ی پذیرش گسترده تر بیت کوین و اشتیاق به مدل استخراج اثبات کار است.”
شرکت های استخراج کننده بیت کوین مانند Marathon Digital Holdings و Riot Blockchain قبلاً در فهرست Nasdaq درج شده اند و اکنون شرکت Bitfarm نیز به این لیست کوتاه پیوسته است.
Bitfarms در سال 2019 فعالیت های استخراج خود را در کبک گسترش داد و امسال به شرکت Barry Silber’s DCG، شرکت مادر اصلی Grayscale، و شرکت تابعه Foundry USA Pool پیوست که این موضوع به افزایش 15٪ درصدی نرخ هش ریت عملیاتی آن کمک کرد.
گرودزکی گفت: “ما افتخار می کنیم که در زمینه تعیین بالاترین استانداردها برای خود و فعالیت های استخراج خود در این صنعت پیشرو هستیم و به یکی از معتبرترین بورس های سهام جهان صعود می کنیم.” “با رسیدن به این نقطه عطف، ما هیجان بیشتری داریم که شرکت ما در مرحله بعد به کجا خواهد رسید.”

چارلز هاسکینسون، بنیانگذار کاردانو، می گوید که ایلان ماسک باید رمزارز کاردانو را بعنوان روش پرداخت در تسلا بپذیرد

چارلز هوسکینسون معتقد است که کاردانو برتر از بیت کوین است و تسلا باید آن را به جای بیت کوین به عنوان روش پرداخت در نظر بگیرد.
چارلز هوسکینسون – بنیانگذار کاردانو اظهار داشت که رمزارز اصیل کاردانو یکی از سبزترین دارایی های دیجیتال و دوستدار محیط زیست است. وی همچنین بیان کرد که تسلا اگر واقعاً به پایداری محیط زیست اهمیت می دهد، باید این رمزارز را بعنوان روش پرداخت انتخاب کند.
تسلا باید به دنبال کاردانو (ADA) برود
چارلز هوسکینسون در مصاحبه اخیر خود با لکس فریدمن، بر مزایای استفاده از پلت فرم بلاکچین اثبات سهام کاردانو اشاره کرد. وی خاطرنشان کرد: سیستم PoS از نظر مصرف انرژی در مقایسه با رقبای خود بسیار بهتر است. علاوه بر این، وی گفت که کاردانو و دارایی دیجیتال بومی آن باید اولین انتخاب برای شرکت تسلا، غول خودروهای برقی ایلان ماسک باشد:
“اگر شرکت تسلا واقعاً به انرژی جایگزین، پایدار، كاهش كربن و بی اثر كردن كربن اهمیت می دهد، پس ایلان ماسک نمی تواند سیستمی را بعنوان روش پرداخت قبول کند كه هیچ سازوكار داخلی برای محدود كردن مصرف انرژی در آن وجود ندارد.”
هوسکینسون به عنوان یک شرکت انرژی جایگزین اظهار داشت که تسلا باید بر سبزترین رمزارزها مانند کاردانو و نه بیت کوین تمرکز کند که مصرف انرژی زیادی دارد. به گفته بنیانگذار کاردانو، غیر از آسیب زیست محیطی که بیت کوین باعث آن می شود، این دارایی دیجیتال فاقد بسیاری از ویژگی های دیگر است:
“بیت کوین نسبت به همه رمزارزها،کمترین برنامه ریزی را دارد و اگر می خواهید کارهای جالب، جذاب و منحصر به فرد انجام دهید، هیچ راهی واقعی برای انجام این کار وجود ندارد.”
با این حال، هوسکینسون اشاره کرد که تمام پروژه های رمزارز، یک آزمایش هستند و ریسک های پنهانی دارند. کاردانو اخیراً موفقیت چشمگیری کسب کرده است، اما 100٪ مطمئن نیست که در آینده اهداف خود را برآورده کند.
کاردانو از اتریوم بهتر است
این اولین بار نیست که چارلز هوسکینسون، کاردانو را از رقبای خود بالاتر می برد. در اواخر ماه می، او شبکه اتریوم را با ارزیابی بهتر و تشریح کمبود ویژگی های حیاتی، مورد انتقاد قرار داد. پس از آن، او با سه دلیل نشان داد که چرا پروژه بلاکچین کاردانو بهتر است.
دلیل اول این است که کاردانو می تواند با فرا داده ها و همچنین با تنظیم خودکار کار کند. به نظر وی، اتریوم فقط می تواند قراردادهای هوشمند را پردازش کند در حالی که رقیب آن کاردانو می تواند با حاکمیت و انطباق آن را انجام دهد.
دوم اینکه، اتریوم هرگز با دولت های محلی کشورهای در حال توسعه برای منافع شهروندان خود همکاری نکرده است، در حالی که کاردانو این کار را در اتیوپی، تانزانیا و جورجیا انجام داده است.
دلیل سوم طبق نظر هوسکینسون این است که اتریوم ساختاری کاملاً سردرگم کننده دارد و نسخه آینده ETH 2.0 منجر به نابودی کل شبکه خواهد شد:
“اول از همه اتریوم در حال نابودی خود است. آنها Ethereum 2.0 را جایگزین Ethereum می کنند. در پایان، نسخه دوم باعث نابودی نسخه اول می شود. ”

تسلاو رمز ارز در پرایس اکشن جبل عاملی 0

ایلان ماسک در مورد “سبز بودن” مصرف انرژی بیت کوین متقاعد نشده است

ایلان ماسک بار دیگر در بحث در مورد مصرف انرژی بیت کوین مداخله کرد.
این بار ایلان ماسک مستقیماً مورد انتقاد مدیرعامل صرافی کراکن، جسی پاول، قرار گرفت. پاول طی مصاحبه ای اظهار کرد که بیت کوین، “سبزتر” از آنچه منتقدان (ماسک) ادعا می كنند، می باشد.
سپس پاول افزود:
“بیت کوین “سبزتر” از آنچه منتقدان می گویند است. “من فکر می کنم که ایلان ماسک باید مطالعه بیشتری در مورد مصرف انرژی بیت کوین انجام دهد.”
پاسخ مستقیم ایلان ماسک به پاول از طریق توییتر ارسال شد. مدیر عامل تسلا از پاول پرسید که با چه داده های عینی می تواند این ادعا را داشته باشد.
ایلان ماسک و مصرف انرژی بیت کوین
در حقیقت، مدتی است که گمانه زنی ها مبنی بر این موضوع وجود دارد که حدود 70٪ از برق مصرف شده توسط استخراج بیت کوین از منابع تجدیدپذیر تأمین می شود، اما هیچ مدرک مشخصی در مورد این موضوع وجود ندارد. در واقع، تخمین های دیگری نیز وجود دارد که ادعا می کنند مصرف انرژی این رمزارز، “سبز” و در واقع زیر 50٪ است.
بنابراین در حالی که به نظر می رسد پاول از این فرضیه مصرف پایین انرژی حمایت می کند، اما ماسک تردید دارد، و علت تردید او این است که هیچ مدرک مشخص و غیر قابل انکاری برای حمایت از آن وجود ندارد.
چند روز پیش، وقتی خود ماسک گفت که تسلا می تواند به پذیرش بیت کوین به عنوان روش پرداخت بازگردد، وی همچنین اظهار داشت که این امر تنها به شرط استفاده از حداقل انرژی ،50٪ توسط استخراج کنندگان امکان پذیر خواهد بود.
هنوز چنین تأییدی وجود ندارد، زیرا فقط برآوردهایی وجود دارد که با شواهد معتبر تأیید نمی شود.
بنابراین ماسک ادعاهای پاول را زیر سوال نبرد، اما وی این سوال را مطرح کرد که آیا می توان این ادعاها را قطعی دانست.
به عبارت دیگر، این احتمال وجود دارد که وی تصور کند که مصرف انرژی فعلی بیت کوین، اثرات زیست محیطی چندان جدی ندارد، اما از آنجایی که نمی تواند این موضوع را با قطعیت بیان کند، احساس می کند نباید فقط به تخمین هایی اعتماد کرد که از نظر تئوری نیز می تواند. اشتباه باشد
باید گفت که به دست آوردن داده های مشابه برای کشورهایی که آزادی بیان در آنها گسترده تر است بسیار آسان تر است، در حالی که در کشورهایی مانند چین، یکی از مراکز جهانی استخراج بیت کوین که آزادی بیان در آنها وجود ندارد، کمتر است. بنابراین تأمین خواسته های ایلان ماسک در این زمینه ی به خصوص دشوار است، مگر اینکه فعالیت های استخراج مزارع در چین بسیار کاهش یابد.

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی

پس از متوقف شدن استخراج بیت کوین در چین، نرخ هش آن به پایین ترین سطح خود در شش ماه گذشته و به نصف کاهش یافت

یک تحلیلگر پیش بینی می کند، اگر استخراج کنندگان بیت کوین، عملیات ماینینگ خود را به مکان های دیگر انتقال دهند، قدرت پردازش شبکه این رمز ارز می تواند دوباره به مقدار اولیه خود بازگردد.
هش ریت بیت کوین – توان کل محاسباتی مورد استفاده برای ایمن سازی معاملات در بلاکچین – به پایین ترین سطح خود از ماه نوامبر کاهش یافته است، که این موضوع احتمالاً منعکس کننده ی ممنوعیت اخیر استخراج رمزارزها در چین به دلیل نگرانی در مورد مصرف انرژی شبکه آن است.
طبق داده های گلسنود، سه شنبه متوسط هش ریت هفت روزه به 1/129 میلیون هش در ثانیه کاهش یافت. در اواسط ماه می، نرخ هش ریت در بالاترین رقم خود یعنی 6/180 میلیون هش در ثانیه بود. این رقم هنوزنسبت به سال گذشته بالاتر است که 6/105 میلیون هش در ثانیه بوده است.
هش ریت بالاتر به معنای اختصاص منابع بیشتر به پردازش تراکنش های بلاکچین و مقاومت بیشتر در برابر حملات است.
هفته گذشته منطقه خودمختار سین کیانگ اویگور چین، منطقه خودمختار مغولستان داخلی و استان چینگهای اعلام کردند که قصد دارند برخی یا تمام مزارع بیت کوین را تعطیل کنند. استان یوننان گفت که این عملیات غیرقانونی را متوقف می کند و مقامات استان سیچوان، که یکی دیگر از مراکز استخراج رمزارز است، در حال مذاکره برای تعیین مقررات آن هستند.
به گزارش Compass Mining Memo، با استناد به داده های MiningPoolStats، مزرعه 1THASH مستقر در چین، یکی از 15 مزرعه بزرگ استخراج رمزارز در جهان، هفته گذشته تقریباً 70 درصد از هش ریت خود را از دست داد.
با این حال، برخی از تحلیلگران پیش بینی می کنند که اگر برخی از استخراج کنندگان بیت کوین از چین به مناطق دیگر نقل مکان کنند، افت هش ریت بیت کوین در نهایت معکوس خواهد شد.
زک وول، مدیر محتوا در مزرعه استخراج Compass نوشت: “بزرگنمایی، اندازه و آخرین کاهش هش ریت با سایر افتهای قبلی مطابقت دارد.” “بعد از اینکه دستگاه های استخراج بیت کوین جابجا شوند و قدرت هش به مناطق جدید منتقل شود، رشد مداوم هش ریت بیت کوین باید از سر گرفته شود.”

گلدمن ساکس با همکاری Galaxy Digital معاملات آتی بیت کوین را به مشتریان خود ارائه می دهد

بانک معاملات رمزارز مایک نووگراتز،Galaxy Digital ، با همکاری بانک سرمایه گذاری ایالت متحده گلدمن ساکس، معاملات آتی بیت کوین را به مشتریان خود رائه می دهد.
گلدمن ساکس با همکاری غول سرمایه گذاری رمزارز Galaxy Digital، محصول معاملات آتی (فیوچرز) بیت کوین را به مشتری خود ارائه داده است.
طبق گزارش CNBC، این اقدام برای اولین بار است که در آن، بانک وال استریت با یک تامین کننده نقدینگی مبتنی بر دارایی های دیجیتال همکاری می کند. دمین واندرویلت، رئیس Galaxy Digital گفت که این شرکت دری را به سوی فضای رمزارز باز می کند و به یک نهاد کاملاً نظارتی مانند گلدمن اجازه می دهد محصولات سرمایه گذاری مربوط به رمزارز را به مشتریان خود ارائه دهد.
گزارش شده که گلدمن، معاملات آتی بیت کوین گروه CME را به مشتریان خود ارائه می دهد و این نشان دهنده توسعه میز معاملاتی تازه تاسیس شده رمزارز آن است. این حرکت بلافاصله بعد از اعلام آغاز بکار معاملات آتی و گزینه های اتر این بانک دنبال شد.
از نظر واندرویلت، گلدمن با ارائه معاملات آتی بیت کوین، به سرمایه گذاران نهادی بیشتری در فضای سرمایه گذاری رمزارز کمک خواهد کرد و مدیر Galaxy نیز به کاهش نوسان قیمت کمک می کند.
واندرویلت همچنین بیان کرد كه این اقدام به عنوان یك نمونه و الگو برای سایر بانك های وال استریتی است كه قرار است در معاملات رمزارز درگیر شوند.
در واقع، طبق گزارش قبلی Cointelegraph، به نظر می رسد تقاضا برای معاملات رمزارز در وال استریت در حال افزایش باشد، بطوریکه برخی از بانکها اخیراً از برنامه های خود برای ایجاد میزهای معاملاتی برای انواع دارایی جدید خبر داده اند.
تحلیلگران گلدمن ساکس در مورد اینکه آیا بیت کوین “یک نوع دارایی قابل سرمایه گذاری است” یا خیر، اختلاف نظر دارند.
ماکس مینتون، رئیس دارایی های دیجیتال گلدمن ساکس در منطقه آسیا و اقیانوسیه با بیان اینکه ارائه معاملات آتی بیت کوین بخشی از هدف بانک ها برای دسترسی مشتریان به دارایی های مورد علاقه شان است، افزود:
“در سال 2021، این دارایی ها شامل رمزارز می شود، و ما خوشحالیم كه شریكی با نقدینگی گسترده و قابلیت های مشتقات متمایز در این فضای رمزارز پیدا كرده ایم.”
علی رغم اعلام این موضوع از سوی این بانک، اما چندین چهره گلدمن، هنوز بیت کوین را بعنوان “یک نوع دارایی قابل سرمایه گذاری” قبول ندارند زیرا همه چیز با بیت کوین قابل معامله نیست. در اوایل ماه ژوئن، رئیس کالاهای بانک استدلال کرد که بیت کوین شباهت بیشتری به دارایی های “ریسک پذیر” مانند مس دارد تا یک یک دارایی تورمی مانند طلا.

میلیاردر معروف تیم دراپر می گوید، همه بیت کوین را قبول می کنند و قیمت آن در سال 2022 به 250 هزار دلار می رسد

تیم دراپر بر این باور است که بیت کوین تا پایان سال 2022 با قیمت 250 هزار دلار معامله خواهد شد و بسیاری از شرکت ها آن را به عنوان روش پرداخت می پذیرند.
میلیاردر آمریکایی، تیم دراپر پیش بینی کرد که ارزش بیت کوین تا پایان سال 2022 به 250 هزار دلار می رسد. وی همچنین اظهار کرد که این رمز ارز بزرگ، هسته اصلی کلیه فعالیت های مالی طی 20-30 سال آینده خواهد بود.
بیت کوین آینده دارد
تیم دراپر – یک سرمایه گذار بزرگ آمریکایی – دیدگاه صعودی خود را در مورد ارزش آینده بیت کوین با CNBC به اشتراک گذاشت. وی پیش بینی کرد علی رغم نوسانات موجود در بازار رمزارز، این دارایی دیجیتال تا پایان سال آینده به 250 هزار دلار می رسد.
علاوه بر این، دراپر گفت بسیاری از شرکت های بزرگ از Microsoft، Starbucks، PayPal و Home Depot الگوبرداری می کنند و بیت کوین را به عنوان روش پرداخت می پذیرند:
“حدود یک سال و نیم به این رمز ارز زمان بدهید بعد می بینید که تمام سهامداران خرد وارد پردازنده پرداخت بیت کوین بنام Opennode خواهند شد، بنابراین همه بیت کوین را قبول می کنند.”
این سرمایه گذار خاطرنشان کرد که فقط 21 میلیون بیت کوین می تواند در گردش باشد و این دلیل دیگری است که باعث افزایش ارزش آن می شود. وی پیش بینی کرد که این دارایی می تواند به اصلی ترین ابزار مالی جهان تبدیل شود و این امکان را دارد که از غول هایی مانند مایکروسافت و آمازون پیشی بگیرد.
دراپر، یک هودلر معروف بیت کوین است اما از پاسخ دادن به سوال میزبان خودداری کرد مبنی بر اینکه چه مقدار بیت کوین دارد یا این سوال که آیا او روی رمزارزهای دیگر هم سرمایه گذاری کرده است یا خیر.
علاوه بر این، این میلیاردر یادآور شد که ایلان ماسک یک “مرد درخشان” است اما با نظر ایلان ماسک در مورد دوج کوین مخالف است. دراپر به بسیاری دیگر از منتقدان رمزارز میم پیوست که فکر می کنند تنها خاصیت آن، ایجاد شادی در جامعه رمزارز است:
“باید چیزی در دوج کوین وجود داشته باشد زیرا همه ما را به خنده می اندازد اما هیچ مهندسی، روی آن کار نمی کند.”
او دوباره گفت
به نظر می رسد دراپر پشت سخنان او ایستاده است زیرا در ابتدا چنین پیش بینی قیمتی را در ابتدای سال 2020 ترسیم کرده است. با این حال، تنها تفاوت این است که در آن زمان، او ادعا کرد که ارزش بیت کوین در اوایل سال 2023 به 250،000 دلار می رسد.
در آن زمان، او فاش کرد که بازار سهام دیگر ظهور نمی کند و قصد دارد سبد دارایی خود را به جای آن به بازار رمزارز اختصاص دهد. بیت کوین در آنجا بازیگر بزرگی خواهد بود، و هنوز یک راه طولانی در پیش دارد، و به دلیل ویژگی های مثبت اش، توجه توده افراد را به خود جلب می کند:
”بیت کوین واحد پول انتخابی خواهد بود. جابجایی بیت کوین به آسانی امکان پذیر نیست، اما در نهایت، چنین خواهد شد. پس شما یک انتخاب خواهید داشت، و می گویید: ” آیا من می خواهم هر بار که کارت می کشم، 5/2 تا 4٪ به بانک کارمزد بپردازم، یا اینکه ارزی می خواهم که هزینه و کارمزد کمتر داشته باشد، باز، شفاف، جهانی باشد و به هیچ نیروی سیاسی وابسته نباشد. ”

افت بیت کوین در اخبار پرایس اکشن جبل عاملی

مایکل سایلور: اتریوم جایگاه خود را دارد، بیت کوین 50 برابر بهتر از طلا است

مایکل سایلور معتقد است که اتریوم و استیبل کوین ها در فضای رمزارزها جایگاهی ویژه دارند و همچنین توضیح داد که چقدر بیت کوین از طلا بهتر عمل کرده است.
مایکل سایلور مدیر عامل شرکت MicroStrategy، معروف به حامی بیت کوین، یک بار دیگر تأکید کرد که بیت کوین، مانع بهتر از طلا در برابر تورم است، همچنین اظهار کرد که اتریوم و سایر رمزارزهای دیگر در این فضا جایگاهی دارند.
اتریوم نیز جایگاهی دارد
از زمانی که MicroStrategy شروع به خرید مقادیر قابل توجهی بیت کوین کرد و سایلور نیز برای خود در این رمزارز سرمایه گذاری کرد، مدیر عامل این شرکت به یکی از برجسته ترین ماکسیمالیست های بیت کوین تبدیل شد. به همین ترتیب، او بندرت در مورد سایر دارایی های دیجیتال بحث می کند و حتی به ندرت نظر مثبتی برای گفتن دارد.
با این حال، او در مصاحبه اخیر با Fast Money CNBC به طور قابل توجهی به برخی از رمزارزها، به ویژه اتریوم خوشبین تر بود.
وی شبکه اتریوم را “اپلیکیشن دیجیتالی” خواند که می خواهد جایگاهی ویژه در ” JPMorgan، موسسات بانکی و همه صرافی ها به دست آورد.”
در نتیجه، سایلور گفت، “جایگاهی برای بلاکچین اتریوم و رمزارز اصلی آن وجود دارد.”
به همین ترتیب، نظر او این بود که استیبل کوین ها هم در این اکوسیستم جایگاهی دارند و آنها را با ارزهای دیجیتالی آینده ی بانک مرکزی مقایسه کرد زیرا می توانند نقش تا حدودی یکسان داشته باشند.
بیت کوین از طلا بهتر است
سایلور به غیر از تمجید مختصر خود درباره اتریوم و استیبل کوین ها، شایستگی های بیت کوین را نسبت به سایر ابزارهای سرمایه گذاری برجسته کرد، و این کار را بارها در گذشته انجام داده است.
وی تصمیم شرکت خود برای خرید بیت کوین بیشتر را پس از جمع آوری پول با فروش 1 میلیارد دلار سهام عادی کلاس A خود توجیه کرد و بیت کوین را به عنوان مناسب ترین ابزار سرمایه گذاری در زمان افزایش تورم نامید.
“من فکر می کنم در 12 ماه گذشته، همه منتظر تورم بوده ایم و فکر می کنم اکنون شاهد آن هستیم. فکر می کنم سرمایه گذاران می بینند که بیت کوین 330٪ و طلا 7٪ افزایش یافته است. بنابراین، بیت کوین با افزایش 50 برابری نسبت به طلا به عنوان یک مانع بهتر در برابر تورم عمل می کند.
بنابراین، شما در حال دیدن پائول تودور جونز و دیگر معتقدان اولیه بیت کوین هستید، “شاید زمان آن رسیده است که من سرمایه گذاری خود را دو یا سه برابر کنم.” ”
او اعتقاد دارد که بیت کوین بهتر از فلز زرد (طلا) است و با گفتن این جمله به این باور خود تاکید کرده که “من متعجب هستم که چرا آنها رمزارز خود را 10 برابر افزایش نمی دهند، زیرا بیت کوین 50 برابر بهتر است”.
سایلور در پایان اظهار داشت: با اینکه سرمایه گذاری در بیت کوین به عنوان یک دارایی پرخطر در بین برخی از افراد در نظر گرفته شده است، اما سرمایه گذاری در آن و رشد شرکت باعث خوشحالی “سرمایه گذاران و سهامداران” شده است.

اخبار داغ رمز ارز بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال ها

آیا استیبل کوین ها می توانند سیستم مالی را تکه تکه کند؟

ارزش بازار کلی استیبل کوین ها در پایان ماه می، رکورد 100 میلیارد دلار را شکست. در حال حاضر دولت و نهادهای نظارتی ایالات متحده به سرمایه گذاران به دلیل این واقعیت هشدار می دهند که مقادیر زیادی استیبل کوین وجود دارد که در حال دور زدن قوانین سیستم بانکی ایالات متحده است.
مقاله ای که امروز توسط بلومبرگ منتشر شد، بیانگر این موضوع است كه نهادهای نظارتی و مقامات فدرال رزرو نگران عدم محافظت سرمایه گذاران در برابر استیبل کوین هایی هستند که احتمالاً بدون پشتوانه هستند.
علاوه بر این، اندازه گسترده بازار استیبل کوین باعث شده است که بسیاری از آنها حتی قوانین سیستم بانکی ایالات متحده را لمس نکنند، و به گفته قانون گذاران، این امر می تواند باعث پنهان کردن معاملات غیرقانونی شود.
لو مناند، فارغ التحصیل دانشکده حقوق کلمبیا، هفته گذشته در قسم نامه خود به یک کمیته فرعی بانکداری سنا در مورد استیبل کوین ها صحبت کرد:
“آنها برای کاربرانشان خطرناک هستند و با افزایش رشد شان، برای سیستم مالی گسترده تر هم خطرناک می شوند،”
به نظر می رسد دو نوع نگرانی از دولت سرچشمه می گیرد. اول، اینکه سرمایه گذاران متوجه نمی شوند تحت پوشش بیمه سپرده های فدرال نیستند. ثانیاً، بازیگران شرور می توانند از استیبل کوین ها برای انتقال پول بدون استفاده از سیستم بانکی استفاده کنند و بدین ترتیب از AML پرهیز کنند و فعالیت های نامشروع انجام دهند.
سناتور الیزابت وارن، طی هفته های اخیر در مورد موضع گیری های ضد رمزارز خود، استیبل کوین ها را “اوراق وایلدکت” نامید. وی خواستار صدور ارزهای دیجیتالی از سوی فدرال رزرو شد که مزایای استفاده از استیبل کوین را داشته باشد، اما خطرات مرتبط با آن را نداشته باشد.
در حقیقت، فدرال رزرو آخرین بانک مرکزی بود که نشان داد در حال بررسی بقای ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است. جروم پاول، رئیس فدرال رزرو، گفت که استیبل کوین ها خطراتی را برای سیستم مالی ایجاد می کنند.
لائل برینارد، فرماندار بانک فدرال، گام خود را فراتر گذاشت و بیان کرد که افزایش استفاده از استیبل کوین ها می تواند باعث تکه تکه کردن سیستم مالی شود و گفت که این موضوع می تواند روی خانواده ها و مشاغل ایالات متحده تأثیر بگذارد.
استیبل کوینی که بیشترین ارزش بازار را دارد تتر با ارزش بازار 62 میلیارد دلار و USDC با ارزش بازار 24 میلیارد دلار است. سالهاست که تتر مورد اتهاماتی قرار گرفته است که از استیبل کوین های خود، 100% پشتیبانی نمی کند. با این حال، این شرکت گفته است که استیبل کوین آن توسط دارایی های مختلف و نه فقط پول نقد پشتیبانی می شود. این پشتیبانی شامل اوراق قرضه شرکتی و فلزات گرانبها است.
سلب مسئولیت: این مقاله فقط برای اطلاع رسانی ارائه شده است. محتوای آن به عنوان مشاوره حقوقی، مالیاتی، سرمایه گذاری، مالی یا سایر موارد ارائه یا در نظر گرفته نشده است.

دیگر مسخره نمی کنید؟ نیروی فضایی ایالات متحده خط NFT را پرتاب خواهد کرد

نیک رز، مدیر عامل اترنیتی چین گفت: “ما هم اکنون می توانیم این دستاورد تاریخی نیل آرمسترانگ را به شکل NFT بر روی دفتر غیر قابل تغییر قرار دهیم و آن را بصورت توکن NFT در آوریم تا عموم مردم بتوانند در آن مشارکت کنند

رمز ارز اتریوم

گلدمن ساکس، میز معاملاتی رمزارز خود را به بازار اتریوم گسترش می دهد

بانک سرمایه گذاری وال استریت در اوایل سال جاری بیت کوین را رسماً پذیرفت. این بانک قبلا از رمزارزها انتقاد می کرد اما اکنون پیشنهادات خود را به بازار اتریوم گسترش داده است. بانک سرمایه گذاری ایالات متحده گلدمن ساکس در حال برنامه ریزی برای

اخبار داغ رمز ارز بیت کوین و دیگر ارز دیجیتال ها

طبق نظرسنجی، بیش از یک سوم میلیونرها، حداقل 50٪ از دارایی خود را در رمزارزها سرمایه گذاری کرده اند.

در همین حال، هیچ یک از میلیونرهای تازه وارد بیش از 10٪ از دارایی خود را در رمزارز سرمایه گذاری نکرده اند، اما 83٪ میلیونرهای آمریکایی هیچ یک از دارایی خود را بصورت رمز ارز ندارند. بر اساس نظرسنجی میلیونر CNBC از 750 سرمایه گذار

رایگان صحبت کنید
به میکروفن اجازه دسترسی دهید
کارشناسان ما آماده پاسخ هستند
همین حالا با مشاور خود تماس بگیرید

از 83% تخفیف استفاده کنید

تماس رایگان

برای تماس رایگان بعد از فشردن دکمه سبز دسترسی میکروفون خود را باز کنید