تعریف اشتباه معامله گران از معاملات اسکلپ

تعریف اشتباهی که معامله گران از معاملات اسکلپ ( scalp ) دارند!

عموم معامله گران تصور می کنند که معاملات اسکلپ به معاملاتی گفته می شود که در تایم فریم های پایین مثل بازه های زمانی 1 دقیقه، 3 دقیقه، 5 دقیقه و… با هدف کسب سود بیشتر با تغییرات قیمت کمتر ( پیپ کمتر ) گرفته می شود. اما این تصور اشتباه است!

مهمترین نکته ای که هر معامله گر لازم است بداند، این است که هر چه تایم فریم شما از روزانه کمتر می شود، فوق العاده حرکات قیمت ناپایدار و نوسانات قیمت زیاد  می شوند که نتیجه این اقدام تحلیل پذیری کمتر و پایین آوردن درصد موفقیت معاملات است.

تعریف صحیح اسکلپ این است که :

معامله گر با هدف کسب پول بیشتر وارد بازار می شود و انتظار دارد، از حرکت کوتاه قیمت ( پیپ کمتر ) سود خود را بدست آورد اما نه الزاما در تایم فریم های پایین!

در بین معامله گران کشورمان این موضوع به اشتباه رواج پیدا کرده است که معاملات اسکلپ حتما باید در تایم فریم های پایین مثلا زیر 15 دقیقه گرفته شود یا برخی ها می گویند که زیر 1 ساعت، که اگر کمی به نتایج این اقدام نگاه دقیق تری کنیم می بینیم که انجام این کار چه قدر خطرناک است . چرا؟

خیلی ساده است، چون از چند 2 جهت ریسک معاملات بالا رفته و درصد موفقیت پایین می آید.

اول اینکه معامله گر با هدف کسب سود بیشتر در پیپ کمتر، مجبور است حجم معاملات خود را بالاتر ببرد، پس در نتیجه ریسک معاملات خود را چندین برابر می کند.
دوم معامله گر تایم فریم خود را پایین می آورد که این موضوع باعث می شود ناپایداری قیمت به شدت افت کند و تحلیل پذیری کاهش یابد، پس در نتیجه باز هم ریسک معاملات چندین برابر می شود.

مسلما نتیجه این اقدامات پایین آمدن درصد موفقیت و بالا رفتن درصد شکست در معامله می شود.

اگر شما هم علاقه مند هستید که با شیوه صحیح معاملات اسکلپ  آشنا شوید، همین حالا از طریق لینک زیر این ویدیو ارزشمند را به رایگان دانلود کنید!

مطالب برتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده − پنج =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉