با معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی و مزایای شگفت انگیز آن آشنا شوید!

آموزش پرایس اکشن جبل عاملی به زبان ساده priceactionteam jabalameli

معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی را قصد دارم به زبان ساده و کاملا روان به شما آموزش دهم و شما در این مقاله اولین گام را برای یادگیری این علم خواهید برداشت. 

این مقاله نقطه شروع حرکت شماست و اگر با من همراه باشید به صورت مرتب مقالات سریالی ” آموزش پرایس اکشن جبل عاملی به زبان ساده ” را می توانید مطالعه کنید. 

در هر مقاله علاوه بر توضیح متنی، فایل ویدیویی آموزش آقای جبل عاملی هم قرار می گیرید تا بتوانید به بهترین شکل ممکن این علم ارزشمند را درک کنید.

در انتهای هر مقاله تمرینات منحصر به فرد و مشخصی برایتان طراحی شده است که با انجام آنها به مباحث آموزشی مطرح شده، کاملا مسلط می شوید و همچنین امکان ارسال نظرات برای شما قرار گرفته است که می توانید از این طریق با بنده در ارتباط باشید و اگر هر کجا احساس کردید که نیاز به توضیح بیشتری دارید یا پیشنهادی داشتید، مطرح کنید تا آن را به بهترین شکل ممکن انجام دهم.

اولین قدم را قصد دارم با تعریف معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی و اینکه در انتهای این دوره چه چیزی بدست خواهید آورد شروع کنم. در این مقاله می خواهم شما را با قدرت واقعی و مزیت های غیر قابل رقابت آن آشنا و از مقالات بعدی هم به صورت کاملا حرفه ای وارد مباحث تخصصی خواهیم شد. 

اگر شما مبتدی هستید و مباحث پایه را آموزش ندیده اید، خیلی ساده می توانید از طریق لینک زیر ویدیو های بنده را مشاهده کنید تا به سطح مطلوب اطلاعات برسید.

اگر آماده اید شروع کنیم:

اولین قدم در یادگیری معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی

معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی روشی است که می تواند شما را از شر همه روش های تحلیل تکنیکال، فاندامنتال، الگوهای هارمونیک، الگوهای کلاسیک، الیوت، گن، ایچیموکو، الگوهای کندل استیک استیو نیسون، چنگال اندروز، ستاره شناسی و هر چیز دیگه ای که شما می شناسید و در این لیست نیامده است، راحت کند و چنان آرامش و قدرتی را در معاملات شما ایجاد کند که تصور کردنش برایتان سخت باشد. 

چون در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی هیچ اثری از هیچ ابزاری نیست و شما یاد می گیرید که خیلی ساده و تنها با نگاه کردن به وضعیت فعلی قیمت، متوجه شوید که:

 • بهترین زمان برای ورود شما چه زمانی است؟
 • بهترین زمان خروج چه زمانی است؟ 
 • چطور بیشتر سود ممکن را کسب کنید؟
 • چطور کمترین خواب سرمایه را تجربه کنید؟
 • چطور رد پای پول های بزرگ را در بازار تجربه کنید؟
 • چطور روند را قبل از تشکیل آن تشخیص و معامله کنید؟
 • چطور بدون قرار گرفتن در صف خرید و صف فروش معامله کنید؟ 
 • و ده ها مورد دیگر

شگفتی معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی در نتایج و سادگی آن است که می توانید بعد از یادگیری و دست یافتن به مهارت کافی در آن در کمتر از 6 ماه به 70 درصد معاملات موفق در هر بازاری که معامله می خواهید انجام دهید برسید. 

پس همین حال بدون معطی شروع کنید!

معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی چیست و جایگاه آن در دنیای اقتصاد و معامله گران سازمانی کجاست؟

اقتصاد به طور کلی شامل 3 شاخه اصلی است.

برترین و اصلی ترین شاخه آن اقتصاد رفتاری  است که علم بررسی اقدامات موثر معامله گران روی قیمت است. یعنی به صورت تخصصی به بررسی اقدامات موثری از معامله گران می پردازد که مستقیما روی قیمت تاثیر دارند. 

با یادگیری این علم به مهارتی دست پیدا می کنید که خیلی ساده بفهمید دقیقا چه اقداماتی از معامله گران باعث می شود قیمت صعود کند یا نزول و این بدون استفاده از هیچ روش اندیکاتوری، تحلیلی یا بنیادی است و تنها با بررسی وضعیت قیمت به آن دست پیدا می کنید.

شاخه بعدی مالی رفتاری است و همانطور که از اسمش پیداست علم بررسی رفتارهای معامله گران در ارتباط با مسائل مالی است و وقتی که شما این علم را آموزش می بینید به رفتارهای موثری که تاثیر گذار هستند تنها با بررسی وضعیت فعلی قیمت، پی ببرید و آینده قیمت را به راحتی پیش بینی کنید.

معامله گران سازمانی و بزرگ در کشورهای اروپایی و آمریکایی فقط بر اساس این دو علم در بازار می توانند معامله کنند و هیچ گاه پول و سرمایه های چندین هزار میلیارد دلاری یک نهاد مالی را بر اساس اطلاعات چند اندیکاتور یا الگوهای هارمونیک وارد بازار نمی کنند.

معامله گری پرایس اکشن علم رفتارشناسی معامله گران موثر حاضر در بازار است که از تلفیق 25 درصد اقتصاد رفتاری و 75 درصد مالی رفتاری تشکیل شده است و آقای احمدرضا جبل عاملی این علم را برای اولین بار وارد ایران کرد که در ادامه بیشتر در مورد ایشان صحبت خواهم کرد.

حالا بپردازیم به شاخه سوم اقتصاد یعنی مالی کلاسیک که علم بررسی گذشته بازار است. یعنی اتفاقاتی که در بازارهای مالی در گذشته اتفاق افتاده است را تحلیل می کند. هسته اصلی تحلیل تکنیکال و تمامی روش های اندیکاتوری مالی کلاسیک است. 

در کشورهای توسعه یافته به کسانی که معتقدند می توانند با استفاده از تحلیل تکنیکال و بررسی وضعیت گذشته بازار معامله هم انجام داد، معامله گر سایه ها نیز گفته می شود که علت آن این است که به جای تمرکز بر قیمت و بررسی وضعیت رفتاری و عملکردی معامله گران موثر حاضر در بازار که همین حالا در حال حرکت دادن قیمت هستند، به نتایج آماری اندیکاتورهای یا الگوهای تکرار شونده متوسل می شوند.

این در صورتی است که معامله گران بزرگ بازارهای مالی فقط با بررسی قیمت با استفاده از دو علم اقتصاد رفتاری و مالی رفتاری می توانند به راحتی آینده قیمت پیش بینی کنند و وارد بازار شوند.

مزایای شگفت انگیز معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی

در ادامه توضیح داده می شود که مزایای شگفت انگیز معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی چه مواردی هستند و استفاده از دو علم قدرتمند اقتصاد رفتاری و مالی رفتاری چقدر می تواند دگرگونی عجیبی در سیستم معاملاتی شما ایجاد کند و چقدر می تواند روی مسائل روحی و روانی شما تاثیر مثبت و عالی ایجاد کند.

معامله گر نیمه خودآگاه

معامله در سطح ضمیر نیمه خودآگاه

یکی از جالب ترین نتایج معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی این است که تصمیمات شما در پروسه انجام یک معامله کاملا در سطح نیمه خودآگاه اتفاق می افتد. به مثال زیر توجه کنید:

خودتان را در نظر بگیرید که تازه رانندگی یاد گرفته اید؛ در ابتدای انجام این کار تصمیمات شما در سطح خودآگاه تان اتفاق می افتد یعنی 

 • با تمرکز و فشار خیلی زیادی حواستان به همه اطراف هست. 

 • به این خاطر که تمرکزتان از بین می برد اجازه نمی دهید کسی در ماشین با شما صحبت کند، چون تصمیم گیری و انجام اقدامات در سطح خودآگاه تمرکز زیادی لازم دارد.

 • مدام به کلاچ، دنده، گاز و ترمز نگاه می کنید و سعی می کنید تمام اقدامات را با دقت انجام دهید.

 • تحت هیچ شرایطی حاضر نیستید که در هنگام رانندگی چیزی بخورید و بیاشامید.

 و بعد از گذشت مثلا 3 ماه، تصمیمات لازم برای رانندگی وارد سطح بالاتر و فوق العاده قدرتمندی از ذهن شما یعنی ضمیر نیمه خودآگاه می شود؛ یعنی: 

 • به راحتی و بدون کوچکترین استرسی رانندگی می کنید.

 • خیلی راحت خود را از خطرات دور می کنید.

 • بسیار با اعتماد به نفس و مسلط این کار را انجام می دهید.

 • در هنگام رانندگی بدون اینکه خطایی انجام دهید با افراد دیگر صحبت می کنید.

 • به راحتی خوراکی یا نوشیدنی مورد علاقه تان را هم در حین رانندگی میل می کنید.

 • اگر از شما سوال کنند که چه زمانی دنده را تعویض یا چه زمانی به آینه نگاه کردید، اصلا یادتان نمی آید. 

چون این تصمیمات در سطح ضمیر نیمه خودآگاه اخذ شده است و ضمیر خودآگاه دخالت بسیار کمی داشته است. به همین خاطر یادتان نمی آید.

در پرایس اکشن جبل عاملی دقیقا همین جریان اتفاق می افتد. یعنی شما بعد از گذراندن دوره آموزشی و کسب مهارت به معامله گری نیمه خودآگاه می رسید و تمامی اقداماتی که در چک لیست معاملاتی تان برای شناسایی بهترین موقعیت های معاملاتی قرار دارد را در کمتر از 20 ثانیه انجام می دهید. چرا؟

چون بلافاصله با دیدن نمودار قیمت، در سطح ناخودآگاه تصمیم می گیرید که بخرید، بفروشید یا اینکه صبر کنید برای موقعیت بهتر.

رفتار شناسی معامله گران موثر

تشخیص روند در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی

 

همانطور که قبلا هم توضیح داده شد یکی از شاخه های اصلی معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی، اقتصاد رفتاری است که می توانید از طریق آن رفتار معامله گران موثر حاضر در بازار را به راحتی شناسی کنید.

 بعد از دستیابی به این مهارت، مهمترین و بهترین اتفاق ممکن برایتان رخ می دهد و آن این است که روند ها را قبل از تشکیل شان شناسایی می کنید و همینطور مثلا در بورس ایران اگر شما با توجه به استراتژی خروج تشخیص دهید که باید هر چه زودتر معامله باز خود را نقد کنید، به راحتی قبل از اینکه بخواهد صف فروش ایجاد شود، از بازار خارج و یا قبل از اینکه صف خرید رخ دهد وارد بازار شوید. 

همراه شدن با معامله گران بزرگ، هدف و آرزوی بسیاری از معامله گرانی است که سالهاست در حال جستجوی بهترین اندیکاتور تشخیص روند یا بهترین روش تحلیل تکنیکال هستند، می باشد و در حالی است که این فقط یکی از مهارت هایی است که معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی به شما می دهد.

در ادامه متوجه خواهید شد که تصمیمتان برای انتخاب این روش چقدر صحیح بوده و تا چه اندازه می تواند زندگی مالی تان را شکوفا کند.

شناسایی رد پای پول های بزرگ

وضعیت حضور بزرگان بازار

درصد خیلی زیادی از معامله گران بعد از بررسی ده ها سهم یا جفت ارز در نهایت بازاری که اصلا رد پایی از جریان نقدینگی در آن نیست را برای یافتن موقعیت های معاملاتی به اشتباه انتخاب می کنند.

یعنی شما بعد از یادگیری معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی به راحتی وقتی که با چنین معاملاتی از معامله گران روش های دیگر رو به رو می شوید تنها جمله ای که به ذهنتان می رسد این است که ” در این معامله انتخاب سهم یا جفت ارز کاملا اشتباه بوده و علت آن سردرگمی معامله گران در آن به خاطر نبود بزرگان بازار است “. 

شما از طریق پرایس اکشن جبل عاملی یاد می گیرید که وقتی به نمودار قیمت یک سهم یا جفت ارز نگاه می کنید، به راحتی متوجه شوید که آیا پول به اندازه کافی در آن جریان دارد یا نه و به راحتی جلوی معاملات اشتباه خود را بگیرید.

مهارت شناسایی رد پای پول های بزرگ یعنی تشخیص دهید که معامله گران بزرگ آیا همین حالا در بازار حضور دارند یا نه و تشخیص می دهید که حضور آنها تا چه اندازه قدرتمند است و علاوه بر آن بفهمید که حتی تا چه زمانی در بازار انتخابی تان حضور دارند که واقعا دریافت این اطلاعات ارزشمند و پول ساز تنها با نگاه کردن به قیمت شگفت انگیز است.

ورود در بهترین نقطه با کمترین خواب سرمایه

تجربه کمترین خواب سرمایه

یکی از اتفاقات بسیار جالب تشخیص بهترین نقطه جهت ورود به معامله و تحمل کمترین خواب سرمایه است. خواب سرمایه موضوع مهمی است که اگر بعد از ورود به معامله و درگیر شدن سرمایه تان، معامله شما وارد سود نشود در واقع سرمایه شما بدون اینکه کوچکترین فایده ای برایتان داشته باشد به صورت بیهوده در بازار قرار گرفته که این خود ورود شما را به موقعیت های بهتر بازار باز میدارد. 

در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی با استفاده از استراتژی ورودی که یاد می گیرید، خیلی راحت بهترین نقطه را جهت ورود به معامله تشخیص می دهید.

یک هدف خیلی مهم در انتخاب نقطه ورود این است که بلافاصله معامله تان وارد سود شود و از حد ضرر و نقطه ورود فاصله بگیرید. این اتفاق به طرز قابل توجهی به 5 شکل جالب برایتان سود آوری می کند:

1- بلافاصله بعد از ورود به معامله، وارد سود می شوید.

2- به راحتی می توانید با استفاده از مدیریت پویای معامله خود، سود کسب شده را سیو کنید.

3- معامله در کمترین زمان ممکن نتیجه اش مشخص می شود و سرمایه تان بلافاصله می تواند در معامله بعدی استفاده شود.

4-استرس و نگرانی ناشی از قرار گرفتن معامله در ضرر و نوسانات ناشی از آن را کمتر احساس می کنید.

5- سرمایه شما با سرعت بسیار عالی رشد می کند.

بدون نیاز به استفاده از هیچ روش تحلیل تکنیکال

جایگاه تحلیل تکنیکال در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی

یک از اصلی ترین مزیت های معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی سادگی، قدرت و استفاده نکردن از روش های تحلیل تکنیکال است.

معامله گران ناشی همواره برای ورود به یک معامله مدام به دنبال گرفتن تاییدیه های زیادی هستند که نتیجه آن ایجاد حس ترس و شک و انجام معاملات احساسی است. 

شما هیچ احتیاجی به هیچ روشی ندارید. روش هایی مثل الیوت، گن، ایچیموکو، فیبونانچی، الگوهای کندل استیک، الگوهای هارمونیک، چنگال اندروز و … کاملا منسوخ شده اند و هیچ گاه هیچ یک از معامله گران سازمانی و بزرگ با استفاده از این روش ها نمی تواند میلیاردها دلار سرمایه یک شرکت یا نهاد مالی را وارد بازار کند. 

جالب است بدانید که همه این روش ها به صورت کاملا برنامه ریزی شده توسط افراد سودجویی که نتوانسته اند از معامله گری به درآمد برسند وارد کشورهای جهان سومی که تشنه اطلاعات صحیح هستند، شده است که نتیجه آن متاسفانه رسیدن به بیش از 90 درصد معاملات ضررده در بازار هستیم. 

پیشنهاد می کنم بیشتر به این موضوع فکر کنید!

بدون استفاده از فاندامنتال

جایگاه فاندامنتال در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی

در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی شما هیچ احتیاجی به تجزیه و تحلیل اخبار اقتصادی و درگیر شدن با مسائل سیاسی و یا داخلی یک شرکت ندارید. چون تمام اطلاعات مورد نیاز برای انجام یک معامله موفق در این روش از طریق بررسی وضعیت فعلی قیمت دریافت می شود.

اینکه چه اتفاقی افتاده است تا قیمت حرکت کرده اصلا موضوع مهم و کاربردی برای یک معامله گر نیست، بلکه موضوع اصلی این است که رفتار معامله گران موثر حاضر در بازار نسبت به آن چه بوده است.

تنها کاری که لازم است انجام دهید شناسایی و بررسی رفتار آنها می باشد. در واقع هر خبر سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و یا حتی درون سازمانی در نهایت تاثیری مثبت یا منفی روی معامله گران آن بازار ایجاد می کند که این تاثیرات منجر به اخذ تصمیماتی از سمت معامله گران موثر بازار می شود.

 شما از طریق اقتصاد رفتاری و مالی رفتاری به راحتی این رفتارها که در نهایت در قیمت نمایان می شود را درک می کنید و متوجه می شوید که همین حالا چه واکنشی را باید انجام دهید تا بتوانید موقعیت پیش آمده در بازار را به نفع خود درآورید.

شناسایی بهترین موقعیت های معاملاتی

شناسایی بهترین موقعیت های معاملاتی

فرصت های ورود در این روش قدرتمند و بسیار سودده هستند. مثلا ستاپ استال در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی به شما کمک می کند تا در زمان تشکیل یک روند و قبل از اینکه معامله گران خرد بازار متوجه آن شوند، وارد بازار شوید.

قدرت حرکت بازار در این ستاپ به حد خیلی زیادی بالاست و بعد از تشکیل شدن آن قیمت با سرعت خیلی زیادی در جهت معامله شما حرکت می کند یا مثلا ستاپ معاملاتی دیگری که شما می توانید به راحتی آنها را در زمانی که معامله گران قصد دریافت میانگین بهتری در معاملات هستند، شناسایی کنید و با آنها همراه شوید. میانگین گیری یکی از اقدامات بسیار مهمی است که معامله گران سازمانی با هدف دریافت سود بیشتر در بازار انجام می دهند که به راحتی از طریق پرایس اکشن جبل عاملی قابل تشخیص و معامله است.

بررسی و تحلیل هر بازاری در کمتر از 20 ثانیه

در این روش شما یک چک لیست معاملاتی دریافت می کنید که شامل اقداماتی که لازم است برای هر معامله از زمان ورود تا زمان خروج انجام دهید، می باشد. 

اقتصاد رفتاری و مالی رفتاری که هسته اصلی پرایس اکشن جبل عاملی است به قدری برای ذهن شما منطقی و قابل درک است که بعد از درک آنها تمامی اقدامات گفته شده در چک لیست معاملاتی را به صورت ناخودآگاه در کمتر از 20 ثانیه با هدف تشخیص موقعیت معاملاتی در بازار انجام می دهید.

یعنی بلافاصله بعد از باز شدن نمودار قیمت، تصمیم می گیرید که بخرید، بفروشید یا لازم است مدت زمانی را برای دریافت موقعیت بهتر صبر کنید. همه افراد با هر سطح اطلاعاتی که باشند می توانند به راحتی به این مهارت دست یابند.

استراتژی خروج

استراتزی خروج در معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی

استراتژی خروج یعنی زمانی که وارد بازار شدید، اگر چه شرایطی اتفاق افتاد بلافاصله با استفاده از مدیریت پویا، از معامله خود خارج شوید.

جالب است بدانید استراتژی خروج اهمیت بسیار بالاتری نسبت به استراتژی ورود دارد و علت آن این است که اگر معامله شما وارد ضرر شد، کمترین ضرر ممکن را تحمل کنید.

شما فقط با پایبندی به استراتژی خروج و مدیریت صحیح معامله با استفاده از مدیریت پویایی که در این روش یاد می گیرید می توانید به راحتی جلوی از بین رفتن حساب تان را بگیرید، در زمان صحیح به حجم معامله خود با هدف کسب سود بیشتر اضافه کنید و در زمان صحیح هم از حجم معامله خود کم کنید.

تمرینات این جلسه: 

گام اول: ابتدا این سه ویدیو را که آقای جبل عاملی به معرفی معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی به صورت کامل پرداخته اند را مشاهده کنید تا اولین قدم را به صورت پرقدرت بردارید.

ویدیو معرفی پرایس اکشن جبل عاملی (قسمت اول)

معرفی پرایس اکشن جبل عاملی (قسمت دوم)

معرفیپرایس اکشن جبل عاملی (قسمت سوم)

گام دوم: از طریق مشاهده دو ویدیو که در ادامه قرار داده شده است، به تفاوت های اصلی معامله گری پرایس اکشن جبل عاملیبا هر روش دیگری که تا به حال شنیده و دیده اید، آشنا شوید.

تفاوت پرایس اکشن جبل عاملی با دیگر متدها (قسمت اول)

تفاوت پرایس اکشن جبل عاملی با دیگر متدها (قسمت دوم)

گام سوم: مطمئن شوید که مبحث بازار کارا که در ویدیو های بالا توضیح داده شد، را به صورت کامل درک کنید. 

گام چهارم: مثال جشن عروسی و کنسرت را به خوبی به خاطر بسپارید. 

گام پنجم: مفهوم و فلسفه پرایس اکشن جبل عاملی را به خوبی درک کنید

جمع بندی

همانطور که در اول مقاله گفته شد، قصد دارم که با زبانی کاملا ساده و روان دوره معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی را به صورت کامل آموزش دهم و در این جا قسمت اول که آشنایی با این علم بود به پایان رسید.

 تا این جا به صورت کلی باید این موضوع برایتان واضح شده باشد که شما به عنوان یک معامله گر بازار سرمایه، باید بدانید که علم اقتصاد شامل سه زیر شاخه اصلی به نام های مالی کلاسیک، مالی رفتاری و اقتصاد رفتاری است که مالی کلاسیک یا معامله گری سایه ها در واقع همان تحلیل تکنیکال است که روشی کاملا منسوخ شده در علم معامله گری است و مدام توسط بروکرهایی که سودشان از ضررهای شماست یا افراد سودجویی که نتوانسته اند از طریق معامله گری در بازار سود کنند، تبلیغ می شود. 

معامله گری پرایس اکشن جبل عاملی تنها علمی است که شما برای موفقیت در بازارهای مالی به آن نیاز دارید که برگرفته از مالی رفتاری و اقتصاد رفتاری است و اصلا کاری به هیچ ابزار یا روش تحلیلی خاصی ندارد .

پس اگر

 •  از روش های تحلیل تکنیکال، انواع و اقسام اندیکاتورها و یا اسیلاتورهای مختلف خسته شده اید،
 • از جستجو کردن برای یافتن بهترین اندیکاتور تشخیص روند، بهترین روش معاملاتی، بهترین روش مدیریت سرمایه و … خسته شده اید؟
 • دیگر نمی خواهید طعم شکست، ناامیدی، از دست دادن سرمایه و از همه مهمتر انرژی و امید را بچشید،

و اگر

 •  می خواهید به راحتی ورود پول های بزرگ را به بازار تشخیص دهید و با آنها همراه شوید،
 • می خواهید آرامش را در تمام وجودتان حس کنید، 
 • می خواهید به سود سرشار و درآمد مستمر دلاری و ریالی از هر بازاری که دلتان می خواهید برسید،

فقط کافیست تصمیمتان برای یادگیری جدی باشد؛ ما با همه توان در کنار شما هستیم.

مطالب برتر

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سیزده + 6 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉