مورگان استنلی غول بانکداری آمریکایی، به طور غیر مستقیم در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است

مورگان استنلی غول بانکداری آمریکایی، به طور غیر مستقیم در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است|چارتیکال|آموزش پرایس اکشن|فوت پرینت|سنتیمنتال|فارکس|ارزدیجیتال

مورگان استنلی غول بانکداری آمریکایی، به طور غیر مستقیم در بیت کوین سرمایه گذاری کرده است:

مورگان استنلی، بانک سرمایه گذاری جهانی و ارائه دهنده خدمات مالی، 28 هزار و 289 سهم Grayscale Bitcoin Trust (GBTC) را از کمیسیون بورس و  اوراق بهادار ایالات متحده (SEC)  خریداری كرده است.

ارزش سرمایه گذاری GBTC مورگان استنلی با قیمت تخمینی 25/29 دلار به ازای هر سهم، در حال حاضر کمی بیشتر از 827،000 دلار است.

صندوق GBTC که در حال حاضر به روی سرمایه گذاری های جدید بسته است. برای سرمایه گذاری بلند مدت شش ماهه، امکان سرمایه گذاری خصوصی را در اختیار سرمایه گذاران نهادی قرار می دهد.

مورگان استنلی، سرمایه گذاری خود را در بازار رمزارز افزایش می دهد

این خبر کمتر از دو ماه پس از این موضوع اعلام شد. که مورگان استنلی گفت که برخی از صندوق هایش از جمله صندوق نهادی، صندوق سرمایه گذاری مطمئن، صندوق بینش و صندوق بیمه متغیر می توانند به طور غیر مستقیم حداکثر تا 25 درصد از کل دارایی های فردی تحت مدیریت خود را در بیت کوین سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری از طریق Grayscale’s Bitcoin Trust و قراردادهای آتی تسویه نقدی صورت می گیرد.

این خرید، سرمایه مورگان استنلی در بازار رمزارز را افزایش می دهد. اقدامی که به گفته این شرکت در پاسخ به تقاضای فزاینده مشتریان خود است. در نتیجه ی این تقاضا، مورگان استنلی اولین بانک بین المللی در ایالات متحده بود. كه به مشتریان خود در مارس 2021، دسترسی به سرمایه گذاری بیت کوین را ارائه داد. این شركت بیش از 3/2 تریلیون دلار دارایی را در 42 كشور اداره می كند.

حتی اخیراً، مورگان استنلی و Blockchain Capital با هم همکاری کرده اند. تا 48 میلیون دلار در سری B برای بلاکچین Securitize که خدمات توکن سازی دارایی را ارائه می دهد، سرمایه گذاری کنند. این سرمایه گذاری اولین سرمایه گذاری شرکت در صنعت مبتنی بر فناوری بلاکچین است.

شرکت GBTC

GBTC در سال 2013 توسط گروه ارز دیجیتال (DCG)  تأسیس شد تا به مشتریان خود، بیت کوین و بیمه بیت کوین ارائه دهد، عاملی که بسیاری از موسسات را به سرمایه گذاری در بیت کوین و سایر رمزارزها ترغیب کرده است.

این شرکت یکی از بزرگترین نهنگ های بیت کوین با ذخیره انباشته 649،130  بیت کوین است که 3٪ از کل عرضه در گردش این رمزارز را نشان می دهد. DCG همچنین صاحب سایت خبری رمزارز Coindesk، استارت آپ استخراج رمز ارز فوندری. کیف پول رمزارز Luno و TradeBlock است. که شاخص XBX مورد استفاده برای ردیابی قیمت بیت کوین را منتشر می کند.

از ژوئن 2021، کل دارایی های تحت مدیریت GBTC (AUM) ، 4/22 میلیارد دلار است. این شرکت، 98 مالک و سهامدار نهادی دارد که در مجموع 25،333،581 سهم دارند. برخی از بزرگترین سهامداران آن شامل ARK Generation Internet ETF، Kinetics Portfolios Trust، ARK Investments Management LLC و Novare Capital Management هستند.

علاوه بر این، Grayscale همچنین به نمایندگی از سرمایه گذاران نهادی که خواهان خرید مستقیم بیت کوین هستند. بیت کوین خریداری می کند و به میکرواستراتژی کمک کرده است. تا بیش از یک میلیارد دلار از بیت کوین در مدت زمان کمتر از یک سال جمع کند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست − هشت =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉