نظرسنجی جدید نشان می دهد که استفاده از رمزارز در ترکیه طی یک سال، 11 برابر شده است

نظرسنجی جدید نشان می دهد که استفاده از رمزارز در ترکیه طی یک سال، 11 برابر شده است

نظرسنجی جدیدی که در ترکیه انجام شده نشان می دهد که درک مردم از رمزارزها طی سال گذشته، چگونه تکامل یافته است.

یک نظرسنجی جدید از صرافی رمزارز Paribu در ترکیه نشان می دهد که در سال گذشته، تعداد کاربران رمزارز در ترکیه بیش از 11 برابر رشد کرده است.

“نظرسنجی در مورد درک و آگاهی از رمزارزها در سال 2021” توسط Akademetre Research انجام شد. و افکار و رفتارهای شهروندان ترکیه نسبت به بیت کوین و سایر رمزارزها را آشکار کرد. اولین نظرسنجی در سال 2020 به پایان رسید.

یک نکته مشخص شده قابل توجه در تحقیقات سال گذشته این بود که فقط7/0٪ از بیش از 6000 پاسخ دهنده. نوعی از رمزارزها را معامله می کنند. علاوه بر این، 84٪ از پاسخ دهندگان از قبل هرگز چیزی در مورد بیت کوین یا رمزارزهای دیگر نشنیده بودند. این نتایج با گزارش های قبلی که ادعا می کرد. یک پنجم جمعیت ترکیه در معرض رمزارز قرار دارند، مغایرت دارد.

با این حال، امسال یک جهش قابل توجه از نظر استفاده از رمزارزها در ترکیه مشاهده شد. از حدود 1400 پاسخ دهنده،  7/7٪ گفتند که بیت کوین یا سایر رمزارزها را معامله می کنند و در مقایسه با سال گذشته، تعداد کاربران رمزارز، 11 برابر جهش داشته است.

طبق این نظرسنجی، 11 درصد از پاسخ دهندگان که دانش رمزارز دارند، به کاربران فعال رمزارز تبدیل شده اند.

Paribu به عنوان یک صرافی رمزارز مهم در کشور ترکیه، سرعت پذیرش را با تعداد کاربران خود منعکس می کند. که تعداد کاربران این صرافی در طول یک سال از 600،000 به بیش از 4 میلیون رسیده است.

درآمد بالا (60٪) و کنجکاوی (37٪) انگیزه های اصلی شهروندان ترکیه برای استفاده از رمزارزها است. تقریباً از هر چهار پاسخ دهنده، یک نفر از رمزارزها استفاده می کردند زیرا این صنعت مبتنی بر فناوری است. از طرف دیگر، افزایش استفاده از رمزارز به معنای آشنایی با بلاکچین نیست. زیرا این نظرسنجی نشان می دهد که 80٪ پاسخ دهندگانی که از رمزارز اطلاع دارند. هرگز نام بلاکچین را نشنیده اند.

یاسین اورال، مدیر عامل Paribu. در مورد نتایج این نظرسنجی اظهار داشت که تحرکات قیمت بازار و فعالیتهای بازاریابی صرافی ها، باعث افزایش آگاهی از رمزارزها در ترکیه شده است. برخی از اقدامات صرافی های محلی که از کاربران سوء استفاده می کردند. بر نتایج نظرسنجی تأثیر منفی گذاشت، وی افزود، “اعتماد به رمزارزها در حال افزایش است. اما این تحقیق یک بار دیگر به ما نشان می دهد که برای ایجاد اعتماد کامل در کاربران، به مقررات مشخصی نیاز داریم. “

مطالب برتر

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × دو =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉