هارد فورك لندن برای شبکه اتریوم در راه است

هارد فورك لندن برای شبکه اتریوم در راه است
هارد فورك لندن برای شبکه اتریوم در راه است

هارد فورک بعدی شبکه اتریوم، به نام لندن، می تواند در ماه ژوئیه وارد شود.

این شبکه قبلاً در شبکه های آزمایشی Ropsten و Goerli راه اندازی شده است. و به زودی باید در شبکه آزمایشی Rinkeby نیز راه اندازی شود.

اگر همه آزمایشات موفقیت آمیز باشد، تاریخ راه اندازی تعیین می شود. که احتمالاً می تواند از اواخر ژوئیه یا اواخر آگوست 2021 باشد.

هارد فورک لندن برای شبکه اتریوم به چه معناست؟

لندن در واقع فقط یک به روزرسانی پروتکل است. که بعد از به روزرسانی برلین قرار دارد و شامل پنج EIP است.

مهمترین آن EIP-1559 است که کارمزد زنجیره Ethereum 1.0 را اصلاح می کند.

این EIP، کارمزد پایه ثابت را برای معاملات معرفی می کند، اما می تواند از نظر الگوریتمی متنوع باشد. به طوری که وقتی بلوک ها بالاتر از گس هدف هستند. افزایش می یابد یا وقتی که پایین تر از هدف هستند، کاهش می یابد.

سپس کارمزد پایه از بین می رود.

در حال حاضر، کارمزد معاملات اتریوم، بر مبنای یک مکانیزم حراج ساده است. که در آن کاربران معاملات را با یک گس خاص ارائه می دهند، و ماینرها، معاملات با بالاترین پیشنهادات را انتخاب می کنند.

این امر منجر به ناکارآمدی هایی می شود که EIP-1559 قصد دارد با معرفی ساختار جدید کارمزد، این ناکارآمدی ها را برطرف کند.

ساختار جدید کارمزد، کارمزد پایه گسسته ای را برای معاملاتی که در بلوک بعدی گنجانده شده است، فراهم می کند، و این گزینه را در اختیار کاربران قرار می دهد تا بتوانند با اضافه کردن “کارمزد در اولویت” برای ایجاد انگیزه ورود سریع تر ماینرها،  معاملات را اولویت بندی کنند. ماینر، کارمزد در اولویت را به جیب می زند، در حالی که کارمزد اولیه سوزانده می شود.

سایر EIP های معرفی شده توسط لندن EIP-3198، EIP-3529، EIP-3541 و EIP-3554 است.

مورد آخر برای تاخیر در اثرات “بمب دشواری” تا دسامبر 2021 به کار گرفته می شود.

از زمان تست شبکه Ropsten  با هارد فورک لندن در 24 ژوئن، قیمت اتریوم به قیمت بسیار بالاتر از 2000 دلار برگشته است، شاید بخشی از این انتظارات ناشی از این بروزرسانی باشد.

در واقع، فرض بر این است که به طور خاص EIP-1559 باعث تورم نسخه یک اتریوم یا حداقل تورم کمتر آن شود، گرچه این به روزرسانی برای  نسخه ETH 2.0 اعمال نمی شود، که براساس الگوریتم اثبات سهام، نیازی به استخراج نخواهد داشت.

به عنوان مثال طبق گفته مدیر ارتباطات و محتوای ConsenSys، جیمز بک، سوزاندن نرخ کارمزد پایه. فشار تورمی بر صدور اتریوم جدید خواهد داشت. اما ارزیابی قدرت این فشار دشوار است. زیرا بسیاری از متغیرها مانند تعداد معاملات و ازدحام شبکه باید در نظر گرفته شوند. از لحاظ تئوری، هرچه تعداد معاملات بیشتر باشد، فشار تورمی بیشتر خواهد بود. زیرا نرخ کارمزد پایه برای هر معامله ثابت می شود.

با این حال، با تغییر در سیستم مبتنی بر اثبات سهام در آینده. این مشکلات به طور قطعی حل می شوند.

مطالب برتر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × 5 =

سوالی داری شمارتو بده تماس می گیریم😉