چارتیکال | فوت پرینت | پرایس اکشن

هدف پروژه جدید این است که ماینرهای رمزارز جهانی را به روسیه بیاورد

بنا بر گزارش، روسیه قوانینی را برای مصادره رمزارزها معرفی می کند
هدف پروژه جدید این است که ماینرهای رمزارز جهانی را به روسیه بیاورد

طرفداران رمزارز روسیه در حال حاضر با یک کنسرسیوم که شامل بزرگترین شرکت های مرتبط با ماینرهای رمزارز چینی است. همکاری می کنند.

در این مدت که استخراج رمزارز ها در چین ممنوع شده است. یک انجمن مهم رمزارز و بلاکچین در روسیه. در حال شروع پروژه ای برای جذب عملیات استخراج رمزارز جهانی به این کشور است.

انجمن اقتصاد رمزارز، هوش مصنوعی و بلاکچین روسیه یا RACIB. یک برنامه ابتکاری را با هدف انتقال منابع محاسباتی جهانی برای استخراج رمزارز به فدراسیون روسیه اعلام کرد. سخنگوی RACIB به Cointelegraph گفت که انتظار می رود اطلاعات بیشتری در مورد این پروژه در آینده منتشر شود.

در اعلامیه یاد شده، به منظور پیشبرد و اجرای این پروژه. RACIB در حال همکاری نزدیک با مقامات دولت روسیه و شرکت های دولتی است. و طیف وسیعی از گروه های کاری مشترک را با ساختارهای دولتی محلی تشکیل می دهد.

یکی از این گروه ها بر روی پروژه “استخراج دوستدار محیط زیست” متمرکز شده است.

تا مزارع استخراج و مراکز داده را با استفاده از منابع تجدید پذیر برق ایجاد کند. علاوه بر انرژی غنی هسته ای و آبی روسیه، این گروه به دنبال ایجاد عملیات استخراج رمزارز بر اساس منابع انرژی سبز مانند نیروگاه های بادی است.

به عنوان بخشی از پروژه، RACIB در حال حاضر با برخی از شرکای خارجی از جمله کنسرسیوم برخی از بزرگترین شرکتهای مرتبط با استخراج رمزارز در چین همکاری می کند. در این اطلاعیه اشاره شده است كه شركت های همکاری کننده در این كنسرسیوم. “بیش از 25٪ از هش ریت جهانی رمزارزهای اصلی را كنترل می كنند.”

براساس نشریه NS Energy که روی انرژی تمرکز دارد. روسیه چهارمین کشور بزرگ از نظر تولید برق است. که پس از چین، ایالات متحده و هند بیش از 1100 تراوات ساعت انرژی در سال تولید می کند.

بر اساس این اطلاعیه، از سال 2021. روسیه بیش از 1100 مگاوات نیروگاه جدید با استفاده از نیروگاه های بادی در مناطقی مانند منطقه روستوف، جمهوری کالمیکیا، آدیگه و استان استروپول تأسیس کرده است.

این ابتکار جدید، فرصت استراتژیک دیگری برای ماینرهای رمزارز جهانی فراهم می کند. در زمانی که شرکت های استخراج چینی، در حال فرار از این کشور هستند. زیرا مقامات محلی این کشور به طور مداوم فعالیت استخراج رمزارز را سرکوب می کنند. و مزارع اصلی استخراج را تعطیل می کنند. بر اساس داده های مرکز مالی کمبریج، نرخ هش ریت بیت کوین در چین قبل از ممنوعیت شدید، سقوط کرده است. و از 5/75 % در سپتامبر 2019 به 46% در آوریل 2021 کاهش یافته است. در طول همین مدت، سهم هش ریت ایالات متحده از 4% به حدود 17 درصد رسیده است. در حالی که هش ریت روسیه و قزاقستان به حدود 8٪ افزایش یافته است.

روسیه تنها کشوری نیست که ظرفیت انرژی خود را به ماینرهای چینی ارائه می دهد. تا به عنوان یک بازیگر اصلی در این صنعت ظاهر شود. شهردار میامی، فرانسیس سوارز، در ماه ژوئن به طور علنی از شرکت های استخراج رمزارز چینی دعوت کرد. تا بعد از انجام تسویه حساب در چین، مراکز داده خود را در این شهر ایجاد کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × پنج =